Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavik

    csendes tag

    válasz Yeffy #16525 üzenetére

    nem nekem címezted, de szerintem a jegyzetelés nagyon hatékony és alulértékelt tanulási módszer. persze mások vagyunk, mindenkinek magának kell megtalálni, hogy számára mi a jó, nekem ez nagyon bevált. ahogy fentebb is írtam, minden egyes kis vizsgapontot részletesen papírra kidolgoztam, bgp meg ospf több mint 20 A4-es oldal lett. volt hogy mondat közben félig angolul félig magyarul ahogy épp kijött :) de a lényeg hogy gyakorlatilag a kidolgozás alatt amig mindent leírtam nagy részét meg is tanultam. persze minden apró kis timer, meg parancs nem rögződött azokat célzottan memorizálni kellett.

    hogy mi a sok vagy kevés, amit le kell írni azt neked kell érezni. ami új info, vagy ccna óta már elfelejtődött azt mindenképp. pl ospf volt ccna-n is, hogy link-state protocol, meg hogy mi az a flooding meg ilyen alap koncepciókat azt én pl nem írtam le mert minek.

    a kidolgozás lényege számomra egyrészt hogy már közben is tanulom azáltal hogy leírom, másrészt amikor végeztem, akkor nem kell a könyvben keresgélni a dolgokat, megint átszűrni hogy mi a lényeges, hanem fogom a jegyzetem és csak azt kell olvasnom. hozzáteszem ez a könyv nekem brutális volt, nem olyan mint a régi ccna ami majdnem csak olvasmányos, ez nagyon sűrű és száraz, szinte minden fontos benne.

Új hozzászólás Aktív témák