Hirdetés

Aktív témák

  • kenvud

    újonc

    Sziasztok!

    Átolvastam az egész topikot, így remélem jól gondolom, hogy ez ide tartozik...

    Hangosításban dolgozom, rendezvényeken hang és fénytechnika, stb. és eddig a sima Motorola Tollkabát PMR446 cuccokat használtuk a "távolsági" kommunikációhoz, viszont a nagyobb helyszíneken már "nem elég" ugyanis a különböző helyszínek (színpadok, előadások, szomszéd falu) között néha nagyobb a távolság, mint amennyit a PMR446 bír a 0,5 wattjával, pláne a regiment állvány, alu és acélszerkezet között. Másik negatívum, hogy a 8 csatorna van, hogy megtelik. Van "forgalom" még ha nem is halljuk a másikat (ez ugye a szelektív zajzárnak köszönhető ha jól értem).

    Ezért a másik megoldás a CB27 lenne, ami nem tűnik hülyeségnek.
    (Miért is? A rádiómikrofonok esetében is már kezdenek lefele gondolkodni a gyártók, az UHF helyett térnek vissza a VHF-re, mert nem olyan "telített")
    A CB27 - 4W - kéziadók (mert ugye itt csak kéziadó jöhet szóba) viszont úgy vettem ki, hogy nem olyan hatékonyak mint az asztali és kocsis mobil állomások a nagy antennájukkal. Igaz, hogy 4W, viszont a "hordozható" antenna nem tud elég nagy lenni, hoyg hatékonyabb legyen? Jól gondolom?

    Éppen ezért a következő vetődött fel bennem:
    Havonta kb. 2 ilyen rendezvény van évszaktól függően (fesztiválszezonban megvan a 3 is), és nem tudom, esetleg megéri-e ilyenkor inkább ideiglenes engedélyt kérni profi URH készülékekre (mondjuk UHF sávban), hiszen fontos dolgok hangzanak el, havi szinten persze ritkán, de munka közben viszont 0-24 megy az infó orrba szájba.
    Ehez persze tudni kéne az anyagi vonzatait, állandó illetve ideiglenes engedélyre.

    Nyilván ha a CB27 zsír megoldás távolságilag, és a 40 csatiból pofon egyszerű szabadot találni, akkor könnyebb ha nem kell szórakozni a papírmunkával meg bejelentésekkel, pénzügyekkel a profi készülékekre (gondolom).

    Ha bárkinek lenne hozzáfűzni valója a dilemmámhoz, szívesen várom a véleményét, esetleg valami tanács, hogy mit kellene még megfontolni vagy, hogy egyáltalán jól gondolkozom-e :)

    Mindenkinek sok szépet és jót!

    u.i.: GSM kilőve, mivel sok helyen sajnos nincs térerő :o (fura, de többször van ilyen, mint ahogy elképzeltem)

Aktív témák