Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ryck

    csendes tag

    Srácok!
    Van egy rendkívül bossztanó bug, amivel már 2 napja kínlódok.
    Vista x64, HIS 4850 vidkari, Samsung 2493HM DVI-vel csatlakoztatva. Ha úgy bootol a Windows, hogy a monitor ki van kapcsolva (nem teljesen áramtalanítva, csak az előlapról kikapcsolva, tehát gyakorlatilag standby állapotban) vagy így ébresztem standbyból, akkor a monitor bekapcsolása után nincs kép! A Win tökéletesen fut, hálózatról elérhető, sőt a Remote desktop is működik, de a monitor úgy veszi mintha nem lenne bemenő jel. Próbáltam több driver verzióval is, 8.12 és 9.1 is ugyanezt csinálja. 8.11-gyel annyival jobb, hogy standbyból felébresztve működik, "csak" bootolás után nem.
    Most biztos mindenki arra gondol mi a fenének ez nekem, miért nem marad bekapcsolva a monitor. Nos azért, mert gyakran távolról kapcsolom be a gépet (Wake-on-LAN) és nem akarom, hogy ilyenkor feleslegesen bekapcsolódjon a monitor is. XP alatt ugyanezzel a 8.11-es Catalysttel simán működött, szóval szerintem valami Vista <-> Catalyst összeférhetetlenségről van szó. Ja és a céges gépem is ugyanígy használom, abban egy régi kukázott 6600GT van, ugyanúgy Vista x64-gyel és semmi gond vele.

    Hú ez kicsit hosszúra sikeredett :)
    Remélem valaki találkozott már ilyen problémával és van ötlete a megoldásra :R

  • Ryck

    csendes tag

    válasz Balinov #5036 üzenetére

    Ezzel en is sokat szivtam, uninstall a 9.1-et felhuztam a 8.12-ot es nem mukodott. A Device Manager-ben latszodott a Radeon HD4800 Series, de felkialtojelesen, azzal a hibaval, hogy a driver serult vagy nem talalhato.
    Ugy sikerult megoldani, hogy leszedtem a 8.12-est, es pnputil-lal letoroltem a beragadt, serult drivert. Ez egy parancssoros kis utility a Vistaban, rendszergazdai jogu parancssorbol lehet futtatni.
    pnputil -e parancsra kilistazza az osszes driver storeban levo OEM drivert, ebben kell megkeresni az ATI-ra vonatkozo sort (nalam pl. oem7.inf volt)
    pnputil -d oemx.inf paranccsal lehet torolni az adott drivert
    Reboot utan ujbol telepitettem a drivert, kert egy ujrainditast es vegul mukodott :)

    Mindenesetre ezzel csak ovatosan, mert konnyen ki lehet irtani olyan drivert is amire valoban szukseg van!

    A sok driverrel valo kiserletezgetes soran olyannal is talalkoztam, hogy az elso rebootra nem ismerte fel, a CCC az altalad is emlitett hibat dobta inditas utan, de a kovetkezo reboottal megjavult :F
    Oszinten szolva nem vagyok elajulva a Vistas driverek minosegetol, XP x64 alatt semmi gond nem volt, Vista alatt viszont nem gyozok megoldast keresni a bugokra :((

  • Ryck

    csendes tag

    válasz Cölöp #5026 üzenetére

    A monitor DVI-vel vagy sima D-Subbal van csatlakoztatva? En akkor tapasztaltam ilyen szellemkepesseget amikor D-Subra volt kotve egy 22"-es Samsung. 1680x1050-nel eleg zavaro volt. Vista alatt azert lehet feltunobb, mert a betuk megjelenitesenel alapbol mas fajta elsimitast hasznal (ClearType), mint az XP.
    Probald meg kikapcsolni a ClearType-ot, visszavaltani a hagyomanyos elsimitasra hatha ugy jobb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák