Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcmike

    őstag

    válasz rocket #2597 üzenetére

    Szerintem nem ma kezdtem az ATI driver install témát...hagyjuk...

    A Severe error üzenet elég ritka eset de nálam előfordult:
    Severe error, try installing a standard VGA driver before...

    Teljes mértékben az ATI ajánlásait követtem, mint ahogy az elmúlt tizen/huszon esetben is, azaz:
    - Uninstaller remove -> miután végzett Win restart
    - Ellenőriztem manuálisan is h az említett könyvtárak + registry bejegyzések törölve lettek-e (azaz ATI manual removal alapján)
    - ezután restart, temp-ek kiürítése, majd driver telepít, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva, mert mindig is így csináltam...de most nem jött össze... :(

    A hibaüzenet a már fentebb leírt, a tünet pedig:
    A driver nem telepszik fel és nem is lehet uninstalni mert ugyebár le lett. Unknown VGA device (azaz sárga kérdőjeles) mellett 32bit-es színmélység, és akár 1920-as felbontás is választható!!! na ez olyan eccerű? :F Sőt egy idő után a tárolt inf-ekből visszaszippantja h milyen VGA van benn (esetemben X1900 series). Majd disabled állapotba kerül mindkettő device, azaz a seconadry is... :Y !!! Annak ellenére h Microsoft Technet alapján kigylkoltam az INF fileokat, hogy Force-olni tudjam a standard VGA driverek visszaállítását XP-nél. Megvolt ez is. Tünet ugyanaz... magától visszarántja hogy ATI kártya van benne, disabledbe kerül, driver nem kúszik fel, Device not working properly... :U

    - Sem Driver Cealner Pro 1.5, sem 3.3 nem segített....sem normál módban sem safe módban
    - Ati2evxx. service regisztrálva maradt, és manuálisan sem lehetett kigyilkolni unregister-el...
    - hiába device manager-ből az uninstall, hiába a drivwer cleaner, hiába a standard eljárás, hiába az 5 éves rendszergazdai múlatm -> eredmény semmi...

    a megoldás: újra kellett telepítenem az alaplapi driver-t...igen, az alaplapit még mielőtt valaki megkérdezné...ugyanis valamit a GART környékén babrálhatott el az ATI driver -> megsérülhetett. Ezután safe módban driver cleaner, majd unregister Ati2evxx service -> restart -> device manager -> uninstall VGA device ->majd ezekután fel a driver.

    huhhh asszem ennyi...

    nem ma kezdtem, ilyen triviális dolgokkal h ráinstallálom, légyszi neeeee.... :R

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Új hozzászólás Aktív témák