Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riddle

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Canon PowerShot S5 IS; tényleg nem értem, és egyet értek az előttem hozzászólókkal, akik azt mondják, hogy minek kellett egy 1/2,5 col-os CCD érzékelőre 8 millió ''hasznos'' képpontot rápréselni :(
    Ugyan is 8, 10 Mp, vagy e felett, DSLR gépekben használt szenzor által lehet kihasználni, képkivágás és nagyítás céljából leginkább ;)

    Mivel nem rendelkezem ezen típussal, azért arra kíváncsi lennék, hogy 5 Mp-en, is zajosak e a fotók, mert visszább lehet állítani 5 Mp-re, de a tesztfotók mind 8Mp-n készültek, amiket láttam :U :F

    Ez tény hogy pozitívum a vakupapucs, megnövelt LCD méret, és a kihajthatósága is, friss software :B

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz Szten Márs #75 üzenetére

    Szten Márs!

    Ebben teljesen igazad van, hiszen a nagyító lencsécskék, ''cseppek'', amik az érzékelőn vannak, nem lesznek nagyobbak hisz a 8 MP-elt is ki kell adnia maxon, ugyanakkora szenzoron ;)

    Riddle ;]

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    Jadro!

    Egyet értek Szten Márs-al, én sem váltanék S5 IS-re... :U
    Egyébként a Digic III proceszor, az új software, vagy a vakupapucs az, ami miatt váltanál :F
    Vagy, ami fotózás szempontjából, nem létfontosságú, a sztereó videófelvétel lenne az ok :F :(

    Riddle




    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz Jadro #87 üzenetére

    Jadro!

    Nézd, olvass utána nyugodtan, ezzel csak több leszel (informáltabb), de az alapvető hiba abban rejlik, hogy egy 1/2,5 col-os szenzorra (érzékelőre) 8 Millíó ''hasznos képpontot rápréseltek'', rossz Omen ;]

    Ezt úgy képzeld el, hogy egy ugyanakora szenzorra, mint a Tiéd, 5 MP helyett 8 MP, tehát, 3 MP-el több képpont van, ugyanazon a területen, a MP ''hajhászás'' minnél több annál jobb, tévhit...!!!
    Legalábbis, az Ultra Compakt, és Bridge kategóriában, biztosan ;]

    Atz mondtad vakupapucs, és gyorsabb képfeldolgozás a fő szempont; vagyis részben a feléledési idő, ami Neked fontos lenne + a vakupapucs, a vaku miatt, ami kellene...

    (és a Digic III képfeldolgozó procitól várod, az effektíve gyorsabb képfeldolgozást) :F

    Viszont, ha váltasz, akkor szerintem DSLR, gyors feléledési idő, és sorozatfelvétel, vakupapucs, elfordítható vakuval, a jó megvilágítás érdekében ;)

    Tény, hogy S5 IS -hez, tudsz ugyanolyan vakut venni, de a vakuszinkron jobb DSLR-en, (és nem csak ez jobb) :U

    Te döntsd el, hogy adott esetben, a komolyabb külsőt adó fekete szín, vagy a fotóid minősége a fontosabb, ezt mérlegeld szerintem :B

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz Jadro #89 üzenetére

    Jadro!

    Szívesen, ezért Vagyunk itt ;)

    Igen itt a pénz nagyon domináns (DSLR) :U
    Jól teszed, gyűjtsd az infókat, és szívesen, ha valamit tudok segíteni még, megvilágítás stb... írj mailt, az adatlapomon megtalálod ;)

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz kofa75 #91 üzenetére

    kofa75!

    Én, a Canon S3 IS-t ajánlom, mivel azt írtad, hogy a videózás, az fontos számodra ;)

    Azt azért tudnod kell, hogy mono Wave hangot vesz fel a videókkal, de van rajta; videó (REC gomb), ez annyit tesz, hogy nem kell, a programtárcsát, gyorsan a videó programmódhoz tekerni, hanem megnyomod a ''REC'' gombot, akár fotózás közben is meglátsz egy videózandó témát, egy gombnyomás és elkezdi a felvételt, és amikor a videó felvétel elindult, megnyomod az exponálló gombot, és a pillanatképet is elmeti, a videó folyamatossága mellett..., ja és zoomolni is tudsz felvétel közben ;]
    1GB (SD) memória kártyára, kb 1 óra videót rögzíthetsz :U

    Amennyiben, csak Videózni fogsz vele, fotózni egyáltalán nem, vagy csak nagyon jó fényviszonok között, ISO 100 Max és 5Mp -re vissza veszed a képfelbontást; talán S5 IS, ha a videó módban, extra fontos számodra, a sztereó Wave hangminőség, a videóhoz :F
    Viszont S5 IS -nél; a sztereó hang (Wave) miatt, egy 4GB -os SDHC kártyát kell venned !!! ;]

    Azomban mindkét modellnél, 640*480 -as felbontás mellett; 30 képkocka/mp a maximum ;]

    Akkor inkább, Cannon Videókamera, de szerintem; Canon PowerShot S3 IS ;)

    Oly.-nak van külön topikja, vagy; a ''milyen gépet vegyek?'' topicot olvasgasd, illetve ott tedd fel a kérdésed, ezzel a márkával kapcsolatban, ha mégis, a másik érdekelne jobban ;)

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz :AMF: #94 üzenetére

    :AMF:!

    Akkor figyelmedbe ajánlom, a gyártó oldalát, mely szerint;

    S3 IS:

    Videók (L)640 x 480, 30/15 képkocka/mp (M)320 x 240, 60/30/15 képkocka/mp
    Videók hossza Max. 1GB vagy 60 perc

    Videók AVI [Motion JPEG tömörítés] + WAVE (mono)
    Hangfájlok WAVE (mono)

    S5 IS:

    Videók (L)640 x 480, 30 képkocka/mp
    (LP)640 x 480, 30 képkocka/mp
    (M)320 x 240, 60/30 képkocka/mp
    Videók hossza Max. 4GB vagy 1 óra

    Videók AVI [Motion JPEG tömörítés] + WAVE (sztereó)
    Hangfájlok WAVE (sztereó)

    Egészen pontosan így helyes, a Canon.hu oldaláról ;]

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

  • Riddle

    tag

    válasz Tomszlaj #97 üzenetére

    Tomszlaj!

    "Videók hossza Max. 1GB vagy 60 perc, ebből nem következik, hogy 1GB tárhelyre 60 percet lehet rögzíteni" :U

    Ezzel tisztában vagyok, hogy nem azt jelenti, hogy 1 órányi videót rögzítsen, 1GB-os kártyára... Azért írtam, hogy egészen pontosan így van a gyártó oldalán, tehát pontosítottam, de nem ez volt a célom, hogy leírjam másodpercre pontosan mennyi videót rögzít Pl.; egy 1GB os kártyára, hanem az, hogy érzékeltessem, a különbséget... ;)

    Ha jól tudom az; S3 IS- Wave 22,1 kHz 1GB (SD) a gyártó szerint írtakban
    S5 IS- Wave 44,1 kHz 4GB (SDHC) a gyártó szerint írtakban

    Tehát gondolom, mindenki tudja, a két kártya; (SD/SDHC) közötti árkülönbséget ;]

    A mono, illetve sztereó- ról annyit, hogy a Cannon oldalán, és egy tesztcikkben is ezt olvastam :U

    Riddle

    ''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés