Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri16

    senior tag

    válasz Dead_slow #1711 üzenetére

    amit irsz, igy ranezesre jo. tehat tegyuk fel, hogy a beolvasas megvan.
    a listaz fv-ben megallapitod a min es max evet amit majd a kimenetbe irsz. itt egy kis bug szerintem, a max-ban a tavozast kellene nezni, nem az erkezest.

    tovabb az en javaslatom:
    lesz egy tombod amit az evvel indexelsz ( (ev-min)-nel konkretan, hogy uljenek az indexek). ez a tombod jegyzi meg az evben ott levo elefantok nevet. Ezt szerintem legegyszerubb lancolt listaval (mivel elore nem tudod, hogy mennyi elefant lesz az adott evben, igy elore nem tudnad a tombot lefoglalni. persze lehet lefoglalni tobbet..)
    szoval a tombod minden eleme egy lancolt lista elejere fog mutatni. a lista elemei lehetnek mutatok az elefant structokra. egy ciklusban vegigmesz az osszes elefanton, es az eves tombodbe a listakba hozzaadod a megfelelo evekhez.

    ha nincs kedved a lancolt listahoz, lehet csinalni tombbel is, akkor lefoglalsz akkora tomboket mint amennyi elefant osszesen van.
    ha pedig csak kiiratni kell, akkor lehet akar egyenesen stringbe is gyujteni a neveket evek szerint, ez is kicsit maceras, hiszen oda kell figyelni, hogy eleg hely legyen lefoglalva
    lehet mashogy is csinalni, de gondolom nincs egy elefantfarmod ahol tenyleg futna a program :)

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Új hozzászólás Aktív témák