Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ninjacat

    tag

    válasz bokapeter #4850 üzenetére

    Ha belegondolsz, egy papír húszezres sem a papír miatt ér húszezer forintot, hanem a mögötte álló kölcsönös elfogadási hajlandóság miatt, ami szintén egy mesterségesen generált érték és addig működik, ameddig a használói ezt a névértéket elfogadják.
    Akármit ki lehet nevezni pénznek aminek a pénzt használni kezdő felek értéket tulajdonítanak.
    A bitcoin értékét szerintem az adja, hogy létrejött egy platform, ami elvileg hamisíthatatlan, és biztonságosan lehet küldözgetni szerte a világban a rendelkezésre álló internet segítségével.
    Ez egy olyan ergonómikus eszköz, ami a fent említett tulajdonságaival együtt máris egy értéket képvisel.
    Hogy mekkora értéke van az csak a vele kereskedő felektől függ.
    Ha pl. forint megtakarításban gondolkodsz megvan a veszélye annak, hogy évek múltával elinflálják, hogy muszáj legyen bemenned 65 évesen melózni hiába a megtakarítás.
    Ha bitcoint veszel, a megtakarításod védve van, nem fér hozzá senki ha nem akarod, és elinflálni sem tudják egy adott országban, hiszen az értéke globális gazdaság összhatásának az eredménye, magasan felette áll egy hozzánk hasonló ország gazdasági hatásaitól.
    Azzal együtt, hogy csak véges számú bitcoin létezhet a rendszerben, a bitcoin iránt létrejött kereslet függvényében alakul folyamatosan az értéke. Persze a spekuláció is tolja, de ezt szerintem ki fogja bírni.

  • Chal

    addikt

    válasz bokapeter #4850 üzenetére

    Hát én elolvasgattam

    Ha olvasgattad volna, akkor ez a hsz nem születik meg tőled… :)

    A SETI vagy bármilyen egyéb osztott számítási kapacitást felhasználó projekthez hasonlóan ennek is van értelme, mégpedig az, hgy egy decentralizált pénzrendszert hozzon létre. Ezért, illetve ennek fenntartásáért számolnak a bányászok. A SETI-nél és a hasonlóknál maga a számítási kapacitás a cél, illetve annak felhasználása. A Bitcoin esetében a dolog indirektebb, hiszen matematikai műveletek elvégzésével nem lehet egy ilyen új gazdasági modellt létrehozni, tehát nem ezért számolnak a bányászgépek direktben, viszont nélkülük mégsem tudna működni az egész.

    Neked nem kell ebben részt venned, ha használni, vagy birtokolni akarsz BTC-t, ahhoz nem kell bányásznak lenned. A bitocin bányászat csak egy szelete az egésznek, nem való mindenkinek, a hálózat alap infrastruktúrájának egy részéért felelős. Aki hajlandó besegíteni ezen részbe, az jutalmat kap BTC formájában. Az aranyláz idején sem mentek el a hölgyek Alaszkába vagy Afrikába aranyat bányászni, csak mert akartak egy nyakláncot :)

    Sajnos legtöbben persze főleg ennek kapcsán hallanak az egészről, és máris pörögni kezdenek a fogaskerekek, hogy akkor én most meg akarok ebből gazdagodni, vagy legalább is valamennyi pénzt jó lenne vele keresni. Sajna nem így működik, illetve nem ez a lényege. Ha csak ezt látod benne, akkor a fától nem fogod látni az erdőt, és az esélyed is tovább csökken arra nézve hogy profitálj belőle valamit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák