Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz Kiborg777 #4257 üzenetére

    Üdv!
    Mivel egy-két alapvető infót nem írtál, így csak kombinálok. :) Gondolom, hogy először a hagyományos pendrive-os módszerrel próbáltad, ott két szempontra figyelj, az egyik, hogy lehetőleg minél kisebb kapacitású legyen a pendrive, én pl. erre a célra, egy tatárjárás idejéből itt maradt 2 GB-ost használok, és a másik szempont, hogy FAT 32-re legyen formázva.
    Esetleg kipróbálni másik pendrive-val is, hátha azzal megy.
    A másik dolog, hogy nem írtad, milyen operációs rendszert használsz. Ha Win 10-en vagy, akkor a legutolsót, a 2021.08.09.-én kiadott 3004-est felesleges felrakni, mert ez csak a Win 11-hez szükséges TMP-s beállítást teszi a korábbi alapértelmezett letiltottról, engedélyezettre, de ezt BIOS frissítés nélkül, manuálisan is át tudod állítani, ha Win 11-et akarsz. Erre én is csak akkor jöttem rá, amikor felraktam, és csak ennyi változást láttam, a korábbihoz képest. Az én alaplapom egyébként, egy Asus Prime Z390-A.
    Az azt megelőző BIOS, a 3002-es, az meg csak egy béta BIOS, a Resizable BAR támogatására adták ki, szerintem teljesen felesleges vele foglalkozni, úgyis csak pár játék támogatja ezt a funkciót. Én se kínlódtam vele, főleg nem béta állapotban.
    Az azt megelőző BIOS, ugye az a 2021.03.16-án kiadott 2820, na ez lenne a legfrissebb, és egyben stabil BIOS, a Win 10-hez. Kérdésem, hogy ezt nem tudod felrakni, vagy melyik verziót szeretted volna?
    Ja, és még valami, BIOS frissítés előtt próbálj meg, egy CMOS resetet, pl. egy csavarhúzóval, az alaplapi leírásban meg van, hogy hol kell resetelni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák