Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ielektros

    senior tag

    válasz f27 #7289 üzenetére

    Na nezzuk azt a solar rendszert. 8x45w. 360W Peak. Eddig nem voltam tisztaban vele, hogy ilyen kicsi modulok. Nekem telen ha borongos az ido akkor az 1.6kWp rendszer 50-100W-nal tobbet nem igen mutat fel pillanatnyi teljesitmenyben. Ami napi szinten nem tobb mint 0.2-0.5kWh.

    Feri konyorgom az isten szerelmere a mertekegysegeket ird pontosan mert W Wh Wp nem mindegy.

    De ami azt illeti az ertek normalis. Tudni kellene a tajolast es a dolesszoget valamint a mert pillanatban a besugarzas merteket. De minimum azt, hogy ezt milyen napsutesben termelte.

    Az 1.6kWp rendszerem teli hideg napsuteses napon olyan 3,5kWh termelesre kepes. November-December viszonylatban.

    Ez azt jelenti ha jo a tajolasa a moduloknak akkor nalad egy napos napon. Tiszta egbolt eseten 0.6kWh lenne nalad a jo de mondjuk 0.4 is meg ertelmezheto. Raadasul az inverter hatasfoka ilyen pudli teljesitmenyen kifejezetten rossz. Azaz szerintem gyartoi hazugsagtol fuggetlenul max 70%.

    Amit mondasz, hogy 2-3 oran at termelt 100W-al, az 0.2-0.3kWh. Ez eselyes.
    Eves szinten ez a rendszer igy kb 300kWh-t tud egy evben. MAX. De a kis teljesitmeny es rossz hatasfok ezen meg mindig tud rontani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák