Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    Sziasztok!

    Egyéni vállalkozásban agyalok, de nem az a nagy cél, nagy bukás fajta. Hobbi szinten megy, havi 20-50 ezer közötti bevétellel, de akár bevétel nélküli hónapokkal is tarkított életvitellel. Feketén most is megy, de jó lenne, ha parázás nélkül tudnám hírdetni, csinálni. A vevői réteg meglenne, a befektetés minimális.

    Egyetem mellett csinálom, ezért az ingadozás és az alcsony bevétel, de azért sokat számít az a pici is ebben az életszakaszban, és kitudja, hátha kinövi magát.

    Nézegettem, és igazából úgy érzem, hogy elolvastam már az egész internetet... is, de valószínűleg a közelében sem járok az igazságnak.

    -Szóval egyszer a KATA.
    Ha jól értem, nekem ez havi 25 ezer lenne, akármennyit is keresek (talán ha 0 a hónap, akkor nem kell fizetni, ezt nem tudom). Akárhogyis, ez nekem bőven sok, nem elfogadható összeg, a KATA kuka.

    -Átalányadózás:
    Ezzel akár lehetne is jutni valamire, ha jól értem, a havi 5 és 105 ezer forintos bevétel esetén is durván azonos százalékú, tényleg apró töredékét kellene csak fizetnem, holt hónapokban pedig semmit. Amennyiben ez jó, kapok erről egy fejtágítót, hogy NEKEM mit jelent?

    -Alanyi adómentesség:
    A legkevésbé tiszta dolog, hogyha ebbe bele tudok lépni (mert elvileg bele tudok lépni), akkor kell-e foglalkoznom a fenti kettővel? Tehát ha mondjuk beszerzés, stb "nincs", és alanyi adómentesként a "szült" égigérő vascsicsergőket árulom, akkor így mi történik?

    Ha alanyi adómentes vagyok, bemegyek számlatömbért az adószámmal, megnézem, hogy kell azt kitölteni alanyi adómentesként, árulom a terméket és nem adózok utána semmit? Kell ekkor választani adózási formát?

    Előre is köszönöm :R

Új hozzászólás Aktív témák