Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freeman11

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék az alábbi problémában. A mai napon azzal fogadott a gépem, hogy indulás után kb. 10 másodperccel színes sávok jelentek a meg a kijelzőn egy pillanatra, majd újraindult a gép. Többszöri újraindítás után is ezt tapasztalom, csak most már kb. 5 sec múlva újraindul.

    Csökkentett módban nincs semmi probléma, működik. Letöröltem az ATI drivert, de az sem segített, így is újraindul, csak nincsenek színes csíkok előtte. A VGA már 4 éves, a tápom (Chieftec) se fiatal. A többi alkatrészt (alaplap, proci, RAM) kb. fél éve cseréltem. Mostanában nem telepítem új drivert, így feltételezem nem szoftver hiba. Szerintetek mi lehet a probléma? VGA ideje járt le vagy táp elöregedett és már nem tud adni elég "kakaót"?

    Üdv.:
    Freeman11

  • Freeman11

    csendes tag

    válasz Freeman11 #50645 üzenetére

    Annyit tennék még hozzá, hogy Radeon 6950-es kártyáról van szó. A többi fontosabb alkatrészt (Gigabyte alaplap, Core i5 proci, 8 GB RAM) nem régen vettem, eddig problémám nem volt, sőt tegnap még a Witcher 3-mal játszottam elég magas beállításokban. Mostanában driver/program telepítés nem volt. A Windows normál indításakor még alap driverekkel (csökkentett módban töröltem az ATI drivert DDU-val) is rögtön újraindul. Egyedül csökkentett módban működik.

  • Freeman11

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémában kérném a segítségetek, mert az XFX RX 480-am rakoncátlankodik egy kicsit :D

    A gyári beállításokhoz képest annyit tettem, hogy megemeltem a cél hőmérsékletet 60-ról 75 fokra. Ettől a játékok alatt a hűtés számomra csendessé vált, problémákat nem tapasztaltam (lásd lenti grafikon).

    Minden újraindítás után viszont azt tapasztalom, hogy amint elindul a játék (tehát csak terhelés alatt) fokozatosan felpörög a hűtés, néhány perc alatt már 3000-en pörög függetlenül a hőmérséklettől. Ha ekkor belépek a Wattman Globális beállításaiba és átkapcsolom a "Fan" rész "Speed (RPM)" kapcsolóját kéziről automatikusra, akkor a ventilátorok elhallgatnak. De ekkor a cél hőmérsékletet visszaugrik a gyári (60 fok) beállításra. Ekkor visszatolom a csúszkát 75 fokra és rányomok a bal felső részen lévő elfogad gombra. ekkor a "Fan" rész "Speed (RPM)" kapcsolója ismét kézire vált. Ezután a következő újraindításig a hűtés megfelelően működik függetlenül, attól hányszor terhelem (lépek be a játékba) a kártyát. A beállítások újraindítás után sem változnak egyébként, legalábbis látszólag.

    Néha előfordult, hogy "nem romlott el" a hűtés szabályozás, de ez a ritkábbik eset. Az utóbbi hónapokban az összes megjelent drivert felraktam, jelenleg is a legfrissebb béta van fent. Valakinek van ötlete, tapasztalta a fenti problémát?

Új hozzászólás Aktív témák