Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danshee

    tag

    válasz Arnold2 #51133 üzenetére

    Hali!

    Egy ilyen kártyával baj, ha ilyen kevés fps-ed van és persze az is, hogy nem ad néha jelet...
    Első körben a "nem ad jelet" hibát próbálnám meg orvosolni, kábeleket cserélném ki, másik kimeneteket is kipróbálnék, illetve másik számítógépben is kipróbálnám ugyanazzal a monitor-TV párossal, majd másik monitorral... A kevés fps hibára azt tudom mondani, ha másik játékban is ugyan ez a helyzet, akkor én kipróbálnám előbb egy teljesen friss windows-on a legfrissebb driverrel telepítve és persze minden energiatakarékos beállítást kikapcsolva mind a biosban mind a windows-ban(core parking, +20% TDP limit, EIST, C-states) persze csak addig, amíg tesztelsz. Természetesen a hőfokokat is figyelném tesztelés közben, mert ott is lehet probléma. Ha ez sem segít, illetve másik számítógépben is ugyanúgy nincs elég fps, még egy vga bios flasheléssel próbálkoznék, persze csak ha nincs rá garanciád, mert ha van akkor egyszerűen gariztasd, ha minden esetben és minden konfigurációban hibás... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Być albo nie być oto jest pytanie."

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz Arnold2 #51133 üzenetére

    Hasonló a problémám egy Palit Geforce 750Ti KalmX-el.. Se kép se hang, de a rendszer rendben betölt.. Megőrülök már tőle :W :W :W , vettem egy tartalék tápot, egy másik videokarit, elküldtem ezt a 750Ti-t gariztatni, de visszajött, hogy semmi baja nincs.

    A másik táppal is ugyanúgy viselkedik a 750Ti-vel a gép. Mondjuk ez egy gagyi Akyga 400W-os tápegység, de hát biztos, hogy nem véletlenül ugyanaz a hibajelenség ezzel és a Seasonic 660W-ossal. Sztem:
    - táphiba kizárható
    - videokártya hiba kizárható: 3 konfigban tesztelte az iPon + itthoni szervízben is kipróbáltattam és láttam, hogy adott képet
    - alaplapi BIOS reset nem oldja meg, 4-5 ször próbálkoztam vele
    - megpróbáltam mindegyik PCI-e slotban, ugyanaz
    - memória modulok (4x4GB HyperX) a másik videokártyával tökéletesen működnek, mind a 16GB. Kivettem-visszaraktam őket kétszer is
    - alaplapi elemet is kicseréltem újra

    Alaplap hiba sokféle lehet, azt el tudom képzelni. De nem hagy nyugodni az se, hogy előző éjszaka frissítettem az nvidia drivert a Win7-ben és másnap reggeltől (PC leállítás utáni első újraindítás) már nem adott képet a kártya a BIOS boot során se. Gyanús volt, hogy a frissítést indítva vagy fél órát kereste a hardvert, újra kellett indítanom a gépet, majd újraindítani a frissítést, ami másodszorra már lefutott. Ez már akkor is gyanús volt, mivel probléma nélkül szokott menni a driver frissítés...

    Ezt a reset gombos próbát kipróbálom. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák