Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q1w21

    csendes tag

    Sziasztok
    A számítógépem bekapcsoláskor nem mindig a VGA-val ad jelet a monitornak, gyakran előfordul, hogy a processzorba beépített IGP-vel indul a gép. A monitor egy HDMI kábellal van csatlakoztatva a VGA-hoz. Amikor bekapcsoláskor a monitor nem kap jelet, a HDMI kábelt a VGA-ból átdugom az alaplapba és innen tudom, hogy az IGP-vel indult a gép mert így már kap jelet a monitor. Azt akarom, hogy a gépem mindig a VGA-val induljon mert ha VGA van a gépben akkor így kellene normálisan működnie. Érintkezési hibára gyanakodtam, de hiába mozgatom a VGA-t, hiába szedtem ki és raktam vissza. Gondolom tápot is kap a VGA mert a ledjei mindig világítanak.

    HÁZ: CORSAIR Carbide Series 200R Fekete CC9011023-WW
    TÁP: FSP Raider 550
    ALAPLAP: ASROCK B85M Pro4
    PROCESSZOR: INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX
    HŰTŐ: DEEPCOOL GAMMAXX 300
    RAM: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU
    VGA: MSI GTX 960 GAMING 2G PCIE
    SSD: Intel 520 120GB
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    MONITOR: LG 22MP55HQ-P
    HDMI KÁBEL: LOGILINK HDMI Összekötő Fekete 3m CH0038
    OPRENDSZER: win7 prof 64bit

    A bios verziója 2.10 UEFI
    A bioszban az advanced > chipsetconfiguration > primary graphics adapternél - PCI Express van beállítva

    A gép újraindításakor mindig ugyanazzal indul újra a gép. Tehát ha bekapcsoláskor a VGA indult el, akkor újraindításkor is a VGA indul, ha pedig az IGP indult el a gép bekapcsolásakor, akkor az újraindításkor is az IGP indul. Viszont ha a gépet lelállítom és ismét bekapcsolom, akkor kiszámíthatatlan, hogy melyik fog indulni, a VGA vagy az IGP. A HDMI kábel mindig a VGA-ba van bedugva mert azt szeretném, hogy mindig a VGA-val induljon a gép.

Új hozzászólás Aktív témák