Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz kasa85 #41557 üzenetére

    mint nem sokkal ezelőtt is írtam.
    nekem is volt egy mumusom.
    fél évig.
    shift. gondolt egyet, és hosszú mp-ekre megakadt a kép. a játék az persze ment tovább. és azért 200 fölött már mp alatt meg szokott jönni egy kanyar...
    semmi más játéknál nem volt semmilyen problémám.
    már mindent csináltam. driverek, dx, pshyx, stabilitás tesztek.
    semmi.
    a neten gugliztam.
    semmi.
    én is megkérdeztem a létező helyeken. de csak 1-2*.
    senki nem látott ilyet.
    bosszantott a dolog, nagyon is.

    aztán 1x ramot kellett cserélnem, és rögtön megszűnt a jelenség. mindenre gondoltam, de erre nem.

    de nem álltam neki 100* feltenni ugyanazt a kérdést, és hőbörögni. :N
    kívülről elég fárasztó tud lenni, ha valaki ugyanzt a problémát ismételgeti.
    mint nemrég volt itt egy gyerek, aki már több topikot végigostromolt, mert nem tudott 2 kártya megvétele közt hónapok alatt dönteni.
    és a végén ő volt megsértődve.

    van úgy, hogy nem tudják az emberek a mizéria okát.

    a probléma az, ha fekete a képernyő, állandóan fagy, restartol, kilép, indokolatlanul alacsony az fps.
    ez probléma.
    de az, hogy milyen szűrőkkel, hol jön elő, azt talán kevésbé tudjuk átérezni, mint nagy problémát.
    kapcsolj olyat, ahol nincsenek pöttyök.

    ha senki nem tudja a megoldást, akkor hiába teszed fel a kérdést sokszor.
    ha nem utáltattad volna ki magadat a kártyád topikjában, akkor meg lett volna a lehetőséged egy idegen, eredeti környezettől teljesen elkülönülő helyen tesztelni.

    és ha előbb-utobb mindenhol barátságtalanul kezelnek a témában, akkor el kéne gondolkodni, hogy nem biztos, hogy a világ esküdött össze ellened. :)
    (a szóhasználat pedig végképp nem fog segíteni.)

    ***

    lényeg:
    1. kártya idegen helyen tesztelése.
    2. valamilyen vram hibatesztelő progi.
    3. pár másik driver kipróbál.
    4. ha semmi, akkor lehiggad, és tényleg kapcsold olyan módra, és elégedj meg vele, ahol nem jön elő...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák