Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • priti

    addikt

    Helo, lenne egy blőd kérdésem. ATI kártyáknál hol lehet állítani az asztal kiterjesztésén? Nem a több megjelenítőre gondolok, hanem a tényleges képméretre egy megjelenítőn belül. Eskü nem találom CCC-ben sehol. :F Nem tudok megszabadulni a fekete kerettől, körbe levesz vagy 3 centit a képernyőből. :(((

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kriszbon #28885 üzenetére

    Nem a képrenyő felbontásával van nekem bajom, azt beteszem full-HD-ba aztán kész, a VGA által adott kép méretével van a gondom. Ez NV kártyánál a forceware-ben van, ott tetszés szerint állíthatod a csúszkát kvázi kihúzva a kép sarkait a megjelenítőd képernyőjének sarkaihoz, hogy kihasználd a látható képméret 100%-át.
    Attól mert változtatom a felbontást a kép maga nem lesz se nagyobb se kisebb. Oké hogy monitorokon lehet állítani a képméretet és ott hozzáigazítod, de nekem TV-n van a gép, a TV menüjében meg nincs Hor./Ver. képnyújtás, nem hiszem el, hogy az ATI nem jutott még el odáig, hogy ezt meg kéne oldani, a forceware-ben már 1000 éve benne van. Nemár, hogy ennyire primitív, ezt nem akarom elhinni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz PGergely1 #28887 üzenetére

    Innen tölts le drivert, hogy 64 vagy 32 bit-es kell az a windows-on múlik (bocs ha evidenciákat tárgyalok) Nem mindig a legfrissebb a legjobb, ezen a lapon szokott lenni egy kis rövid leírás hogy min változtattak az előzőhöz képest, illetve melyik kártyához javasolt a vonatkozó forceware. WHQL-t válassz ne beta-t.
    Előfordul frissítésnél, hogy az előzőt nem szedi le rendesen és a kettő "összeakad" főleg ilyen kotyvasztott beta driverek esetén. A régi driver eltávolításához használd a driver sweepert. szintén leszedhető innen.
    A win7-et szerintem ne eröltest még, várd meg amíg kész lesz rendesen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kriszbon #28890 üzenetére

    Igen , pontosan erre gondoltam, a gondom az, hogy nálam is az a menü van ami nálad, lehet hogy a CCC verzión múlik, mert a monitornál írja, hogy Sony TV és a támogatott képfrissítési frekvenciákat is jól osztja ki. Remélem nem derül ki olyasmi, hogy ha nem a középső video kimeneten van a TV hanem DVI-ra van kötve DVI/HDMI átalakítóval akkor nem jelenik meg ez a menü, mert az óriási szívás lenne. Majd kipróbálok egy másik CCC verziót, mert ezek szerint létezik az, ami nekem kell de hogy monitornál miért kell ezt a menüt letiltani az nem értem. ...hogy szívjál :(((

    Qru

    Mindenki örül, de hogy miért állítja be telepítést követően alapértelmezett hangkártyának anélkül, hogy rákérdezne... valahogy teljesen olyan érzésem van, hogy nincsenek tesztelők ennél a cégnél, ezek az apró szivatások, meg úgy a VGA-k beállításai is... fura, hogy ilyen banális dolgok, mint pl. 20%-os ventifordulat egy 4870X2-nek simán bejátszanak, amikor 32% tökéletesen 50 fokon tartja 2D-ben netezés közben amikor visszaveszi magát 500-as órajelre és még nem is hangos ilyenkor a venti, de nem, fogják beteszik 20%-ra amiben csak melegszik még 2D-ben is, semmire nem elég, és úgy állítják be a BIOS-t, hogy akkor emelje a fordulatot, amikor már egy kazán a kártya. Számomra érthetetlen az ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pd #28896 üzenetére

    Ez pedig szoftveres probléma lesz, ha hardveres lenne, akkor más játékokban is tapasztalnád. Ahogy rákerestem guglival cirka 9 patch jött ki a játékhoz, szóval foltozgatják rendesen, ezek szerint van mit, szerintem tedd fel szépen sorban a játékra az összes javítást megjelenési sorrendben és utána próbáld meg. Én egyébként ilyet, ami az első képen van akkor láttam, amikor feltörve a GTA4 graf menüjét feltettem max felbontásra GX2-vel ami 2x512MB-os és emiatt néha itt-ott már nem tudta időben betölteni a textúrákat, mert kevés volt a VGA memória.
    Fórumon kérdezz rá, hogy melyik drivert használja a VGA-hoz az, akinél jó a játék, lehet hogy a régebbi a jobb, így játékspecifikusan előfordulhat. Én erre gyanakszom leginkább, bármint hogy a driverrel lesz a gond, mivel ha másnál jó a játék akkor játék kizárva, ha tesztben jó a VGA akkor VGA kizárva, esetleg még a directx verzió jöhet szóba, szerintem azt tedd föl, ami a játék CD-jén van egy XP-vel és akkor az is kizárható, bár a későbbi patch-ek miatt megpróbálhatnád a legfrissebb directx-et is.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Qru #28901 üzenetére

    A csúcs, amikor olyat művel a kártya BIOS-a, mint az amelyiket most gariztatom, hogy a gép indulásakor maximális órajelen jár a VGA és csak akkor veszi vissza, amikor a win betölti a video drivert, szóval max órajel mellett 20%-os hűtés, kvázi az a két kis lófing borda dolgozik passzívban a két 4870 GPU-n, mert az a szellő amit 20%-on kavar a refiventi az lófing. 1 perc alatt süt. Persze hogy simán leég a kari, olyan gyorsan felszökik, hogy már hiába emeli a fordulatot, ha emeli egyáltalán, mert én úgy láttam, hogy nem néz rá 4 másodpercenként rendesen ahogy a bios gyári beállításaiban van, ha újraindítod a gépet akkor ránéz, de egyébként teljesen megbízhatatlan a ventifordulat szabályozás, holott a hőmérsékleteket egy everest szépen kiolvassa, egyszerűen érthetetlen. Beállítottam a BIOS-t, hogy 40foktól emelje a fordulatot és 95 foknál érje el a 100%-ot, aztán újraindítás előtt leveszem a rivatuner fix értékét a winben egyedülhagyva a VGA bios-át, vissza is teszi 20%-ra a ventit, emiatt 2D-ben elkezd szépen melegedni, 80 foknál újraindítom. Elindul a gép, felnyomja a ventifordulatot az új BIOS beállításoknak megfelelően "porszívó hangeffekt" bejátszik, megy vagy 70%-on, mondom jólvan, legalább leégni nem fog, belépek az alaplapi BIOS-ba és hallom, hogy szépen lassan veszi vissza a fordulatot a kártya amiközben turkálok, a kártya viszont egyre forróbb, már amennyire kézzel különbséget tudok tenni sütés és sütés között. Mondom biztos halucinálok, de amikor már kezd teljesen elcsendesedni a venti csak kilépek és elindítom az oprendszert, mondom itt valami nem kerek. Belépek everest-be semmi sem volt 90fok alatt, szal kb üvöltenie kellett volna a ventinek. :F Remélem, hogy ez egyedi és a cserekari renben lesz és legalább pörög magától rendesen. A francnak sincs kedve rivatunerrel pöcsölve szoftveresen kezelni a ventit.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pd #28905 üzenetére

    Találj egy embert akinek ugyanilyen kártyával tökéletes, azt írtad hogy fórumban láttál hsz-t hogy van akinél minden remek ezzel a karival, ami neked van. Kérdezd meg tőle, hogy melyik verziójú drivert használja és egy szűz xp-re tedd fel rögtön azt a verziót először, az a biztos. Amikor már így cserélgetve a huszadikat teszed föl, ott már bármi lehet. Szóval ha nagyon fontos ez a játék, akkor szerintem telepítési sorrendben
    1, szűz xp+xp frissítések+chipset, hang stb. driver +a jó VGA driver
    2, szűz játék+"gyári" (a játék lemezén található) directx, de ezeken kívül semmi más
    3, próba
    4, patch-ek telepítése
    5, próba
    6, directx frissítés
    7, próba
    8, e-mail a fejlesztőknek, hátha a játékban csak egy ini-ben átírva valamit meg lehet kerülni a problémát, mert ha a VGA driver a ludas, akkor annak javítására várhatsz, írhatsz te regényt, egy ilyen régi játék nyomora senkit nem érdekel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Qru #28906 üzenetére

    Szerintem ez a kari egyértelműen hibás volt, eleve vizesblokkal együtt vettem, de vízzel se tudtam lehűteni. Bekötöttem a blokkal de a kb. 12cm vastag duplaradim meg az oldallapon lévő kiegészítő kétsoros szimpla aktívradim tehát kvázi a triplaradit 3 ventivel egyszerűen megette, kb. 5 perc alatt felment a rendszervíz 40 fokra, amikor a GX2-vel 35 fokos volt a rendszervizem 100% GPU load alatt úgy hogy a procim húzva van tök ugyanebben a vízhűtő rendszerben. Jó mondom akkor blokk le, léghűtés fel amíg nem szerzek be nagyobb radit. Felcsavartam a léghűtést rivával 69%-ra, így 2D-ben lement 40 fokra mindkét GPU, indítom a 3DMark-ot tesztnek, el se indult, D3DERR_DeviceLost hibaüzenettel elszállt. 3D-ben nem is tudtam meghajtani egyáltalán. Feltettem egy játékot és a directx ugyanúgy visszadobott az asztalra, hogy device lost. Hűthettem én akárhogy. Ekkor indult a gari.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #28914 üzenetére

    Ezért érthetetlen, hogy miért hagyják a gyári VGA Bios beállítások 75 fokig melegedni a GPU-t érdemi, hűtés szempontjából számottevő ventifordulat emelkedés nélkül egy dupla gpu-s kártyán. Megfogni az egérrel a ventiszabályozás krafikonpontját és odébbhúzni kb. 5 másodperc, a tmax tmin stb. értékeket automatikusan módosítja a grafnak megfelelően a progi, ha kész csak egyszer kell flash-elni, mert csak a master bios-ban kell, lehet állítani a ventiszabályozást, az egész 1 perc lenne a gyárban három rabszolgának aki napi háromezret beállít a soron, egyik beteszi, másik összedugja, harmadik a célszoftverrel flasheli. Most az ő minimálbérüket sajnálják? Oké elszúrták, nem akarnak foglalkozni az automatizálással, mert drága, meg utólag már körülményes is, de akkor miért nem állítanak oda pár dzsonit egy szalag mellé?
    Nem hiszem el, hogy ez a rengeteg garanciális csere kifizetődőbb, meg márkaépítés is van a világon, valaki így benyalja utána megnézem mikor vesz mégegyszer Sapphire-t. Azért egy X2 nem olcsó mulatság csak úgy eltapsolni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #28918 üzenetére

    Nekem egy Stacker 830-ban van ill. volt, ami azért nem egy rossz szellőzésű ház, gyakorlatilag olyan, mint ha nem is lenne oldala és eleje, mert az egész rácsból van képezve. Az árát nézve mondjuk igazad van. Az életben nem vettem volna én se ilyen házat ha nem húzódik el egy alaplap gariztatása hónapokig és nem kell a végén levásárolnom valamire az árát úgy, hogy közben már vettem másik lapot... persze az ilyesmit tíz évente egyszer kell megvenni, csak hát mindig van fontosabb...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kriszbon #28890 üzenetére

    Az újakban:
    CCC=> DTV =>Scaling options=>

    Underscan<=>Overscan

    Lóóógikus

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #28918 üzenetére

    Megjött a cserekarim, szerencsém volt, gyorsan ment, de az x2 ventivezérlése egyszerűen ilyen, mégpedig azért, mint rájöttem, mert a ventimotort nem cserélték le a gyári refihűtőben, maradt a régi, ami miatt viszont 69%-on éri így el teljesítőképessége csúcsát, ami a fordulatot illeti és utána semmi jót nem csinál, konkrétan behány, szóval jobb nem nagyobb feszt rávezérelni, viszont a VGA Bios meg nem tud több pontos skálát csak két pontos lineárisat, na emiatt tolták ki annyira a fordulatemelési küszöböt gyárilag, hiszen az volt a cél, hogy tutira csak akkor érje el a venti a 69%-ot ha már 110 fok fölött van a kártya. mivel ha lejjebb veszik a BIOS túlfeszeli a motort és megőrül az egész fordszabályozás, jujj , azért ez Ati :DDD és ez a csúcskártyájuk vázé :Y :DDD
    vizesblokkos megoldásos :)) mondjuk FPS az akad, gyorsabb, mint a GX2-őm volt az tény, de ez a cég ugyanolyan, mint volt, hiába fényezik agyon a négyezres sorozatot

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kriszbon #28956 üzenetére

    persze, innen csak egy kattintás az egész és megoldva a fekete keret, mondjuk lövésem sincs mi akar lenni az a DTV rövidítés, Digital TV talán :F életemben nem láttam még, mindenütt kerestem csak itt nem, az jár jól aki csak végigkattint mindent és nem keres logikát.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #28960 üzenetére

    Riva tuner-rel manuálisan se lehet 69%-nál feljebb venni, és a hangján is hallani, hogy 100%-on pörög a motor a 69%-os beállításon, egyszerűen nem tud többet. Az lehet, hogy új fejlesztésű motort akartak szerelni a kártyára aztán mégse lett belőle semmi, mert nem tudtak megegyezni a beszállítóval, mert ha megnézed a háromezres sorozat X kettesén is pontosan ugyanez a hűtés van. Így viszont 69 egységen lehet csak állítani a fordulatszám értékét 100 helyett, ez magyarázza hogy a VGA Bios lineáris Fan karakterisztikájának a meredekségét meg kellett növelniük, fizikailag ugyanolyan magas fordulatszámot ér el persze a motor, amikor már forró a kártya így is, mert arányosan nem hiteles végig a % érték, hiszen a 69 felel meg a 100-nak, csak ugye emiatt a meredekség miatt a VGA BIOS hagyja melegedni a kártyát 70 fok fölé érdemi fordulatszám emelés nélkül, mert csak akkor kezdi (az aránykülönbség miatt nagyobb rmp értékkel) emelni a fordulatot így viszont 2D-ben is folyamatosan főzi az aki nem foglalkozik a hűtéssel és a gyári értékeken használja és ez az, ami csökkenti az élettartamot, mert az nem egészséges, hogy 80 fokon van csak megfogva 2D-ben egy VGA szinte ugyanolyan melegen, mint ha 3D-ben lenne terhelve, mert ugye eléri a meredek karakterisztika alját a Tmin értéket a VGA, erre erősebben elkezdi tekerni a BIOS a ventit, de ahogy visszahül pár fokot már eléri a Tmin értéket újra mivel az túl magasan van, hogy meglegyen a kellő meredekség és a BIOS leveszi a ventit 20%-ra az alap fordulatra és emiatt soha nem megy 75-80fok alá szóval a minimum az lett volna, hogy ha már így áll a helyzet akkor legalább a minimális fordulat %-os értékét 20 helyett 32%-ra állítsák be, mert az az a fordulat, amivel hűtve a refihűtő (2D-ben, például netezés közben amikor visszaveszi a BIOS az órajeleket 500-ra), 50 fok környékén tartja a kártyát, na ez az amit csak és kizárólag amiatt nem tettek meg, mert akkor valamivel hangosabb a VGA alapjáraton. Na ettől kapok hányingert. Ez a piti csalás szint, hogy adjuk el halk hűtésnek a hangos szarunkat, a VGA élettartam meg le van sajnálva.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Attici #28969 üzenetére

    Szerintem még egy 90, mert az ati-t ismerve driver problémák lesznek az új kártyánál még hónapokig, így nem a kártya miatt, hanem a szoftveres gondok miatt lesz lassabb a vártnál, a két kártyás CF-et viszont sokan dícsérik, hogy jó, ha tudja a lapod szerintem egyértelmű. Akkorát nem fog dobbantani az ötezres sorozat, viszont ár-teljesítmény arányban jobban megéri majd 90-et venni az ötezres megjelenése után így érdemes megvárni nem csak a tisztán látás miatt, de anyagilag is.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dokee78 #28998 üzenetére

    Egy 9800GX2 romra veri mindhármat és 30-35k között van a Ph-n, igaz léghűtéssel hangos, de ha játékhoz kell és az FPS a lényeg akkor inkább az, mint ezek szerintem, ár teljesítmény arányban verhetetlen.. Nekem idáig GX2-őm volt és bőven vitt mindent FullHD-ban.
    COD4 táblázat szerintem a motor maradt a régi az új Warfare-ban is legalábbis nagyon remélem és azért ebben a táblázatban is erősen meglátszik hogy szereti a két GPU-t dolgoztatni. Egy 4870 is 30 körül van és nagyon nem mindegy hogy 78 FPS vagy 111 FPS, mert ezeket lehet kb. felezni valszeg, de valamivel biztos gépigényesebb lesz az új rész, már az 5. rész is zabásabb volt valamivel, ha multizni akarsz a COD-dal és gondolom akarsz, akkor szerintem azt az 5k-t dobd még hozzá ha van keret, mert multiban rengeteget számít az FPS, élvezhetetlen gyenge VGA-val.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reaper04 #29006 üzenetére

    A VGA memória mérete nem egyenesen arányos a kártya teljesítményével. Még a mai játékok esetében is elmondható egyébként, hogy az 512MB-os VGA memória elég. Magas felbontásokon, FullHD és afelett szokott számottevően meglátszani a teljesítményen ha 512-nél több memória van egy VGA-n, alacsonyabb felbontásokon nincs jelentősége a puszta méretbeli különbségnek és egy 1280x960-as felbontáson ahol még mindegy a VGA memória, mert nincs érzékelhető előnye a több VGA RAM-nak, monitoron már szép a grafika. Nekem az számít, hogy 1920x1080-s felbontáson mennyi az FPS, mert én 40"-t nézek másfél méterről és ott már nagyon nem mindegy a felbontás, de még nekem sem volt gondom a GX2-vel, abban még van egy kis tartalék neki a jövőre.
    Egyébként az inkább valószínű, hogy alaplapi RAM limites lesz a gépe ha a játékokat vesszük, mert a 2GB már egyre inkább kevésnek mondható, ahogy az ajánlott gépigényeit olvasgatja az ember a játékoknak, ha Vista-t használ akkor főleg és azért a friss játékok már sokkal inkább Vista-ra vannak optimalizálva, már csak a directx miatt is. Ha pedig most nem bővít memóriát és marad az xp-nél és játszik dx9-ben, akkor meg pláne a GX2 a nyerő, legtöbbször közel dupla akkora teljesítményt fog jelenteni, mint a felsorolt VGA-k, de legalább másfélszerest és ahhoz képest szinte ugyanannyiba kerül, ha pedig később vesz még RAM-ot is és Vista-ra vált dx10-ben sem fog diavetítést nézni ami 4870-el megeshet, mivel az már a most megjelenő játékok esetében is közel kerül a 30FPS-hez ami alatt már elkezd akadozni a játék.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Eike #29020 üzenetére

    A VGA órajeleit nézd meg a GPU-Z program sensors fülén. Ha valóban nem veszi vissza magától a kártya az órajeleket 2D-ben és használtan vetted, akkor könnyen megeshet, hogy a VGA BIOS-hoz nyúltak hozzá, a legegyszerűbb, ha letöltöd innen a kártya gyári BIOS-át és felfesseled rá. Itt találsz egy írást, amit elolvasva képet kapsz arról hogy megy ez.

    #29032) pckownz: VGA driver miatt elég gyakori ilyesmi, hogy a tálcán üzenetet kapsz arról, hogy leállt-újraindult, együtt lehet vele élni, ha gyakori próbálj meg egy másik verziót.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz gabo89 #29031 üzenetére

    Az alapján amit írsz nem nagyon tudni mi is a gondod. Élsimítás nélkül rondább a kép, mint korábban élsimítás nélkül úgy hogy a CCC-ben nem állítottál semmit, pusztán attól mert az alaplapi BIOS-ban tuningoltál? :F
    Ezt véletlenül nem állítottad a BIOS-ban? A dologhoz nem sok köze van, de ha ezt elteszed auto-ról az emelheti terheléskor a kártya órajeleit és az ilyen automata tuningok művelnek érdekes dolgokat néha.
    Az meg hogy konkrétan a GTA4 a háromezres sorozat kártyáival lassú nem túl meglepő, hogy bizonyos helyeken úgymond belassul se hiba. Tök normális. Egyszerűen nagy falat a kártyának.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz pckownz #29041 üzenetére

    A giga lapoknál ez tipikus, hogy tesztprogramokkal stabil a tuning, de mégis előfordul, hogy melegen újraindításkor, pl. telepítés után nem áll föl és visszateszi default-ra sok embertől hallottam és nekem is csinálta a DS4, nálam az FSB-nek kellett adni egy kis feszt és az megoldotta, szerintem nálad is ez lesz, de ez nem ide való téma.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29043 üzenetére

    Én is láttam ilyen üzenetet a tálcán néha egy-egy drivernél a Black Pearl GX2 kártyámnál, ami gyárilag vízhűtéses, gyárilag full-cover blokkal szerelt, 2D-ben 30-40 fok között van, 100% terhelve 50-52 fokos, szóval azt felejtsd el, hogy amiatt van hogy túlmelegszik a VGA. Ez driver hiba.

    #29038) Krisz34

    Nézz rá everest-tel a hőmérsékletekre mindenképpen, mert túlmelegedés is lehet a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29045 üzenetére

    Azért ha prime stabil az jelent valamit.

    Egyébként nem csak és kizárólag egy valami okozhat egy hibát, az eltérő tapasztalatok csak szélesítik a látókört. Találkoztam olyan Gigabyte 9800GX2-vel, amire csak az egyik forceware ment föl csont nélkül 4 közül amit próbáltam, az összes többinél gond volt és nem tudta betölteni a drivert a vista induláskor, pedig a vizes EVGA 9800GX2-re mind felment elsőre. Azóta sem tudom mi lehetett azzal a VGA-val, én szoftverhibára gyanakodttam, de mivel megvolt a rendszerem Ghost-os lemezképben így 5 perc alatt feldobtam egy teljesen szűz rendszert amin még sosem volt VGA driver és ugyanaz volt a vonatkozó verzióknál, hogy nem tudta a Vista betölteni, így valami kártyahiba is volt ott, de a hőmérsékletek rendben voltak. Na annál a kártyánál például gyakrabban dobálta a tálcára ezt a leállt-újraindult üzit miután az egyik forceware végre felment. Gondoltam én is arra, hogy esetleg egy olyan alkatrész melegszik túl, aminek a hőmérsékletét nem látja az everest, de akkor meg hogy a fenébe bírta a végül felgyötört forceware-rel a játékot, volt hogy másfél órát multiztam zsinórban, ha ott gond lett volna a hűtéssel az csak kijön. Ráadásul ugyanezt a lemezképet tettem fel később az EVGA GX2-nél is, a forceware-ek a HDD-re voltak lementve, tehát minden ugyanaz és annál meg minden ok mindegyik elsőre felment. X aktás egy kicsit nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29055 üzenetére

    Ez tipikusan az az elvi vita, hogy mit tekintünk egy probléma megoldásának, ha megkeressük a gyökerét és ott változtatunk, vagy ha megkerüljük. Az ha egy VGA nem megy csak a saját driver-ével ami a CD-jén van persze hardveres hiba, csak a gyártó úgy módosította drivert, hogy a problémát megkerülje azaz jónak tekinti a VGA-t. Hogy ez etikus e az persze más kérdés, de a gyakorlatban ez ettől lesz driverhiba, hiszen a driver azon csúszik el, amit jónak tekintünk, tehát ő hibázik. Egyébként a két GX2 sima refnyákos kártya volt, leszeded a hűtőt és tökugyanaz a kettő, meg úgy egyébként is elvárható hogy a refmeghajtókkal stabil legyen, mivel lassan ott tartunk mindkét oldalon NV és ATI egyaránt, hogy ahány játék annyi meghajtó, szinte hetente van újabb és újabb és nem azért mert unatkoznak, hanem azért mert a régivel egyszerűen olyan gond van ami a játék futtatásakor érzékelhető gondot okoz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29063 üzenetére

    Egyetértünk, csak hát a felhasználó sokat nem tehet ugye ez ügyben, így kénytelen elfogadni a kotványolás végeredményeképpen generálódó, a valódi hibát távolról sem felvető hibaüzeneteket driverhibának elfogadni és keresni egy másik meghajtót, amivel talán jónak látszik az, ami jó sosem volt. Az is egy vicc, hogy teszprogramok készítői olyan hibaüzeneteket kénytelenek írni, ami úgy kezdődik, hogy "upsz" komolytalan már az egész, mindenki tudja hogy valamit tenni kéne, csak senkinek sem érdeke. Egyedül a vásárlóknak, akik viszont ígyis-úgyis megveszik, így érdekérvényesítő képességük nulla.

    (#29068) Eike

    Nekem nem volt szerencsém még a win7-hez, valahogy nem ázik el attól a bugyim, hogy más az asztal grafikája, majd az SP1 után megsasolom. Látatlanban passzolom a kérdést, de OC kártyáról lévén szó én inkább a BIOS-ába kukkantanék bele. A GPU-Z-vel ki tudod menteni file-ba a karid BIOS-át, ott ahol írja a BIOS verziót van a sor végén egy kis ikon, arra kell klattyolni. ezzel bele tudsz nézni, hogy mi újság van.

    Barthezz2:

    Ez vindózos, de nehogy azt hidd hogy lefagyott a gép amikor flesselsz és reszetelj, türelem.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Barthezz2 #29077 üzenetére

    Búú, jó lesz az a DOS-os :DDD Itt vannak hozzá a parancsok, nemtom hogy bootolsz DOS-t, de ha kislemezről akarsz operálni inkább írd ki több lemezre a BIOS-t.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Barthezz2 #29079 üzenetére

    A Bios Editor *.rom-ként menti el, így ezen én nem akadtam fönn.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29082 üzenetére

    [Ez egy ügyes kis cucc, mindenre jó szinte. Csak ki kell írni az iso-t lemezre és bootolható is. Betölti a víruskeresőktől a lemezkép készítőkön át az összes hasznos segédprogit ha kell és túl azon hogy látod vele az NTFS partíciókat azért külön szeretem, hogy a DOS Navigator-ral lehet túrni a pendrive-okon is, ami a legtöbb DOS alapú renszerindító lemeznél kimarad.
    Kár hogy a FAR Commander valamiért nem látja a peneket, mert az pixelre ugyanaz, mint a jóöreg Norton, amit imádtam. Akkor kezdtem megutálni a májkrémszaftot, amikor kénytelen voltam átállni a tcmd-re, nem mint ha ők tehetnének róla, de azóta évről-évre egyre jobban utálom a szakmát. Olyan végtelenül pöcsölős lesz egyre inkább minden, hogy őrület, minél újabb windows annál jobban utálom. A vista-t is azért tartom lemezképben, mert az UAC engem teljesen kiborít az első percben és kinyomom a csába, teszek a biztonsági résre, hát ki tudja ezt elviselni? A hóembert is kiborítja.

    Barthezz2

    próbáld meg hogy mielőtt flesseled rá a gyári BIOS-t az órajeleit alacsonyabbra veszed a gyárinál is, hátha alacsonyabb órajeleken megy még, a semminél az is több lenne. Egy próbát megér.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Barthezz2 #29085 üzenetére

    Miért? Egy perc. Ha valakinek kell egy filléres VGA szövegszerkeszteni, mert betojt az alaplapi integrált azt érdekelheti egy ezresért pölö, ha ingyen adod akkor meg pláne. Különben is veszélyes hulladék, majd jól kivizsgálják a testüreged a zöldek ha kidobod. Óvatosan, ezek mindenütt ott vannak :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Pharaoh #29089 üzenetére

    Van ilyen. Így néz ki, de többe kerül, mint a VGA-d :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29093 üzenetére

    Itt egy lista hogy mi van benne kategóriákra szedve. Valahogy sosem jutott eszembe, hogy kéne bele még valami, nézd át, mert szerintem te is megtalálod a számításod, vann benne HDD gyógyászat is :K Egyfolytában jön ki mindig újabb verzió, folyamatosan frissítik, szóval jó kis "szerszám"

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz atesss #29096 üzenetére

    Az tökmindegy hogy DVI, vagy analog, ugyanaz az érpár kell. Itt a lábkiosztás.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz atesss #29102 üzenetére

    Ez a DVI csatlakozó lábkiosztása, hogy melyik tüskén mi van. Ez meg az RGB, szét kéne kapni egy átalakítót, hogy honnan veszi le a klasszikus piros zöld kéket a DVI-ról, mert a DVI/RGB átalakítóban szerintem nincs semmi, csak átteszi a megfelelő helyre a tüskéket, ezért linkeltem, hogy ami az analóg kimenetből kellene az rajta van a DVI-on is valszeg csak máshol. Hobby elektronika boltban nem kizárt hogy árulnak erre az átalakítóra is előre maratott NYÁK-ot. Tudod az a lego szint, kapod a nyákot, egy zacsiban az összes alkatrészt, meg egy kapcsolási rajzot és te otthon szépen összeforrasztgatod, de számgép mellett az ilyesmi csak úgy nyákon valszeg zajos, árnyékolt dobozba kell tenni, összességében elég pöcsölős, lehet jobban jársz ha elcseréled a VGA-t egy olyanra amin van kimenet élből.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz atesss #29105 üzenetére

    Értem hogy mit akarsz, én csak azt mondom, hogy a DVI/RGB átalakítóban, amit a videokarikhoz adnak nincs A/D converter szerintem, ergó a DVI csatiról egy az egyben leveszi valahol az analog R, G. és B pineket, amik az átalakító RGB felöli végén már világos hogy hol vannak, ezért is linkeltem a lábkiosztást, csak pont az nem derül ki a DVI feliratozásából, amire kiváncsi voltam, de szerintem csak máshogy hívják a pineket, a jel viszont ott van rajtuk, másképp nem menne sima átalakítóval a hagyományos CRT monitor DVI csatiról, de cáfoljon meg aki többet tud.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz atesss #29105 üzenetére

    Ja most nézem, hogy a TV-k nem tudják? Pedig a SCART-ban, mint csatiban benne van az R G B, ez tuti.
    [link]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz atesss #29113 üzenetére

    Ez az ötletem, hogy az RGB jelet nyomd rá a TV-re SCART-tal a VGA-t meg tedd 25Hz váltottsoros módba így ha a TV tudja fogadni az RGB jelet, akkor enjoy.
    Az hogy beledugsz egy átalakítót a DVI-ba és arról veszed le az RGB-t vagy utánajársz, hogy a DVI-on hol van másodlagos.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29116 üzenetére

    Volt erről annó egy teszt a PH-n, amikor megjelentek az új 2.0-ás PCIE-vel szerelt lapok és szinte semmi különbséget nem mutatott. Mondjuk azóta lefolyt némi víz a Dunán, lehet meg tudják már oldani azóta, hogy cserélned kelljen, minden erről szól.

    A CCleaner ha jól emlékszem Szeptemberi, szóval alig több, mint két hetes, folyamatosan frissítik, összetételét tekintve sokat nem változik, csak mindenből felkerül az új verzió. Ez a jó benne, sok időt megspórolsz. A mirrorokat egyfolytában kinyírják, mert nem éppen jogtiszta dolog ez, torrent-el kell operálni, az egyébként jó is a linkemen, de amúgy meg beírod gugliba és lesz pár ezer találat, szóval ami jól esik. Én szeretek ismerős helyekről tölteni ilyesmit, ha torrent akkor főleg, mert ilyen cuccoknál előfordulhat módosított verzió, ahol kapsz valami ajándékot is ha felbootolsz vele :) Próbálnak védekezni a jogtulajdonosok.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Nem tudod véletlenül, hogy az ATT-ben mi van benne alapból, ami a rivatunerben nincs? Semmit nem állítottam még, csak feltettem és gyorgombra betettem pár ventifordulatot, de nem indul el a COD4, COD5 semmi konkrét hibaüzi csak leáll és értesíti a májkrémszaftot a problémáról, kilépek az ATT-ből és nélküle például rivával megy a játék, annyira végülis nem fontos, mert a riva is jó, csak fura :F Valamibe valszeg belemászik default beállításokon.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29177 üzenetére

    Feszekhez nem nyúltam, csak feltettem az ATT-t beállítottam két ventifordulatot két gyorsbillre és elindítottam a COD-ot, arra voltam kiváncsi, hogy játék közben műxik e a gyorsbill, vagy csak asztalon és akkor vettem észre hogy nem indul
    linkeld be légyszi az írásod, megsasolom :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29196 üzenetére

    Közben megtaláltam guglival az írásod, igaz itt is klikkelhettem volna a logout-ra a neved alatt, jókor jut eszembe, mindegy. Egy kérdésem támadt látva, hogy azért munkás a történet, ha jól meg akarom csinálni.
    Az érdekelne, hogy mivel a CCC-ért nem vagy oda finoman szólva és csak a drivert telepíted, hogy játszottál e az ATT-vel úgy, hogy a CCC is fönn volt és volt e emiatt gixer? Mennyire kavar be? Azért kérdezem, mert én nem nagyon tudom elhagyni a CCC-t, mert anélkül nem teljes képernyőn ad képet a VGA, marad egy 5 centi vastag fekete keret körben, amit a megjelenítőn nem tudok elcsalni, mert a monitorokkal ellentétben ennek a menüjében nincs Hor.-Ver. képnyújtás és ez még játéknál csak-csak elmegy, de filmnézéskor már nagyon zavarja a csőröm, mert hát nem azért csenget az ember egy 40"-os TV-ért, hogy egy 3x"-os képet nézzen végül, értesz, ilyen asztal kiterjesztéssel foglalkozó külső segédprogikat meg nem nagyon írnak profit, mivel a CCC-ben is meg a ForceWare-ben is benne vagyon az opció, aztán aprót verne az ideg ha elpöcsölgetnék vele fél napig és aztán derülne ki, hogy CCC mellett ez az egész halott ügy. Biztos nem véletlenül jutottál el odáig, hogy fel se teszed. :U

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29206 üzenetére

    Ahm, valahogy éreztem, hogy összeakad a kettő. Hüm-hüm, na azért lehet hogy beállítgatom, csak nem ezen a rendszeren, elkezdtem letölteni a win7-et, mert oltanak hogy milyen jó (mondjuk szkeptikus vagyok mert a vista-nal is ez volt, azt végigszenvedtem RC1 -től, itt ha valami lesz egyből kinyomom a szemét) ha lejött arra felpakolom így lesz ilyen is olyan is, aztán meglátjuk. A vak is aszonta.

    Ez nem felbontás probléma, ezt mindenki összekeveri, aki monitort használ. Ez a kép fizikai mérete ami ugyanakkora 800x600-ban is , mint full HD-ban.Biztos te is jártál már úgy, hogy a monitor paneljának a sarka és a tálca széle között volt pár miliméter, amit a monitor menüjében állítva használtál ki helyére tolva a képet, na most ez egy 40"-os LCD-nél centiket jelent, az új CCC-ben Overscan-nek hívják az opciót, amivel meg lehet növelni a fizikai képméretet így használva ki a teljes képét a megjelenítőnek, enélkül ottmarad a fekete keret körben, tökmindegy milyen felbontásba teszed a VGA-t, dughatod.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz katt777 #29213 üzenetére

    Most írtad le hogy volt :DDD Amire azt írtad, hogy jó móka, bármint az a felbontás ahol a kép felét nem látod, mert nagyobb, mint a megjelenítőd az ugyanúgy használható felbontás számodra is, ha a megjelenítőd támogatja és mivel a képet látod csak nem az egészet ezért támogatja, csak neked az underscan opcióval kisebbre kell venned a képméretet és máris látod az egész asztalt, csak mivel az LCD panel kicsi a monitorodban, így az ikonok kis mütyűrök lesznek a kép lekicsinyítése után. Ezért szar a magas felbontás monitoron, nekem viszont nem elég nagy az 1920x1080-as felbontás ahhoz hogy az egész képet kitöltse, így overscan-re van szükségem, mivel magasabb felbontást nem támogat.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz attila206 #29218 üzenetére

    Teljesítményazonos karit kapsz helyette, vagy levásárolhatsz x összeget, de az értékcsökkentett összeg, nem az eredeti számlaösszeg. Sokat szívózni nem érdemes, mert akkor addig váratnak, amíg nem találnak ugyanilyet nagyker raktárban, vagy valamelyik üzletben poshadó karit hozatják vissza nagykerbe, hónapokig várhatsz és rosszabbúl jársz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Krystal_s #29227 üzenetére

    Van egy PowerStrip nevű progi, amivel bármilyen felbontást rá tudsz eröltetni függetlenül attól, hogy a monitor mit mutat vagy éppen telepítve van e.

    Hardverlesen

Aktív témák