Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Hali!

    Bár az alaplapos topic-ban is feltettem a kérdést, de ezidáig nem jött érdemi válasz, ezért megpróbálom itt is. Adott ASUS M2N SLI alaplap, kipróbáltuk 3 videókarival is, az ATi-ra nem emlékszem mi volt, a másik kettő meg nvidia 8800GTX ill 9600GT. 2 perc alatt izzanak a kártyák az alaplapban, szóval nagyon melegszenek.
    JA, fontos, egyszerre csak egy kártyát tettünk be. Az alaplap mindenhogyan megy a szemétbe, de érdekelne, hogy találkozott-e már valaki hasonló jelenséggel és ott mi volt a gond, vagy sikerült-e(és hogyan) orvosolni.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz syC #16075 üzenetére

    Hali!

    Igen, odaég az ujjlenyomatod...

    Már többen érdeklődnek az alaplap után...

    ha somogy megyében laksz, akkor 9000Ft-ért a tied, kaposvárra beviszem...
    Annó 21.000Ft-ért lett véve.

    Ha két egyforma vga van bent(ezzel tudtam kipróbálni, 2 db 8800gtx), akkor semmi gond, csak ha egy van bent Pci-e 2.0 akkor "éget" a vga.
    Persze közben, megküldték privbe, hogy mi a gond. De ez nem lehet fórumon publikus.
    Van egy holland ismerősöm, aki pontosan leírta mi a gond. Tunning őrölt, nézte a magyar csapatot nemrég hollandiába....

    El kell adni, ennyi.

    Fire.

    UI: Ha nem jön válasz, vagy nem veszi meg senki, akkor kivisszük a favágó tuskóra, aztán nagyfejszével adunk neki egyet.... :C

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Hali!

    Vettem még régebben egy 8600GT 256 DDR3 vga-t. 2 hónapot bírt ki, megdöglött. Mivel még garos volt ezért kicserélték, de direkt 512 DDR2-est kértem, mert hegyekben álltak a hibás DDR3-sok. Most hogy itt a karácsony este, a Jézuska jól kicseszett velem, megint megdöglött a vga-m, villan egyet a kép, aztán csontra fagy a gépem. Jelenleg előkotortam az ezeréves cuccok közül egy S3 Trio 64-et, most szégyenszemre ezzel vagyok kénytelen beérni. :DDD Viszont úgy döntöttem, hogy az NVidia kártyákat hanyagolom ezután, ezért ha kicseréltetem(szerencsére még garos) akkor már ATI lesz, hátha többet kibír...

    Az NVidia 8600GT 512 DDR2 DirectX 10 kártyámat ki fogom cserélni ATI-ra.

    Milyen kártyát tudnátok javasolni ATI-ban, ami árban, teljesítményben(a DX10 fontos!) kb azonos ezzel az Nvidiával?
    (ha egy mód van rá, akkor nem akarok ráfizetni, csak szőrén cseréljék ki valamilyen ATI-ra)

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz barnam_ #20300 üzenetére

    Hali!

    Köszönöm a gyors választ! "Utánanézek" ezeknek a kártyáknak.
    (Ha nem ég ki a szemem a jelenlegi 800x600-as felbontásba :DDD )

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz dave93 #20304 üzenetére

    Hali!

    Nem, egyáltalán nincs tuning. Programozó vagyok, minden gépbe olyan alaplapot veszek, ami eleve "kizárja" a tuningolást, a stabilitás a lényeg. A gép(ek) sokat mennek az igaz(napi 14-16 óra), de ez nem lehet ok ilyen eredtű hibákra.(elszáll a videómemória)
    Hozzám is hoznak javítani gépeket, sok ilyet tapasztaltam.
    (Az benne a szomorú, hogy aránytalanul sok az NVidia kártya)
    Azt nem tudom, hogy az NVidia gyártja-e a RAMOKAT vagy külső cég készíti, de időről időre előfordul, hogy érkezik egy-egy "rakomány", amiben nagyon sok a "selejt"(már ami a videomemóriát és csakis a videómemóriát érinti)

    Lehet, hogy csak én vagyok ilyen "szerencsés", hogy mindig azt az egyet veszem meg ami nem tökéletes, csakis ezért próbálok váltani ATI-ra, hátha ott több szerencsém lesz...

    Fire.

    UI: Korábban volt laptopomba is Nvidia kártya volt, megvolt jó ideig, eladtam, még most is használják, nincs vele gond. Most van egy "izomosabb" laptopom, abban is Nvidia a kártya, a játékok révén muszály maximumon dolgozni, de bírja, és szerintem bírni is fogja.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Kötelező #21208 üzenetére

    Hali!

    Nálam is így kezdődött.
    Próbáld kitakarítani a kártyát, próbáld ki más lapban, esetleg egy másik kártyát a Te lapodban(bár ez nem a legjobb ötlet).
    Nálam az alaplapi PCI-E szállt el, holnap megyek cseréltetni a lapot...

    Fire.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    Sziasztok!

    Nem vagyok game expert, csak cserélem a legkisebb konfigomat, és egy ilyen kártyában gondolkodom. A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit takar a:
    "TurboCache to 1GB (On board 512MB GDDR5)"?

    Javaslatokat is várnék árban/teljesítményben hasonló, kizárólag NVidia kártyákra.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz lsc #47098 üzenetére

    Köszönöm, majd mazsolázok gyorsan, valószínűleg akkor 240-es széria körül kutakodom. :R

    polonic
    Már az előző évezredben is NVidia kártyákat használtam, jelenleg is. Nem cserélgettem őket évente, mivel tényleg alig játszom (akkor 1-2 játékkal, van amelyikkel már nem is tudom hány éve, pl SOF3 - Payback-kel a neten). Ez a kártya is nem is tudom hány évet lehúzott nálam, amit most eladok (8600GT 512 DDR2)
    AutoCAD-hez is NVidia kártyám van, igaz az izom kártya: [link]

    Ha valami beválik nálam, nem szívesen váltok másra. :N Most sem arra kell az új kártya, hogy az új játékokkal, a legnagyobb felbontáson meg full szűrőkkel nyomuljak, pusztán csak azért, hogy mégse egy alaplapra integrált vergődjön a gépben.

    Amúgy kösz a választ, sejtettem, hogy valami ilyenről van szó, csak az nem fér a fejembe, hogy a gdrr5-ös integrált mem sebessége, meg a fizikai ramból lecsípett sebessége, az hogy fér össze... De mindegy is...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák