Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    Sziasztok!

    Van 2 vinyóm, ami 1-2 hónapja le van húzva a gépről (az adat- és a tápkábel is). Most nagy szükségem volna rájuk, hát visszadugtam őket. A meglepetés viszont az, hogy 3-féle fájlkezelő sem látja egyiket sem, de a lemezkezelő igen, sőt, az összes partíciót is, viszont betűjel nélkül, és szerinte 100%-osan üresek, holott tele vannak adattal. A fájlrendszer típusánál üresen hagyta a rublikát. Egészségesnek írja, és a partíció fajtáját (elsődleges, logikai) is kiírja. Ha csak 1 járt volna így, gondolkodás nélkül rávágnám, hogy az utolsókat rúgja, de egyszerre 2 is, ami korábban működött...!?! Nagyon furcsa egybeesés, inkább más állhat a háttérben. Mit tehetnék? A csatikat természetesen újra leellenőriztem, a gép pár hónapos, még szinte új, csak ezek a vinyók régebbiek. Nem érhette őket "trauma", mivel a gépből nem vettem ki. A Feladatkezelő csak annyit lát, hogy van bent 2 betűjel nélküli HDD, azt mutatja, hogy 0%-ban aktívak, pedig hallani, hogy az egyik egészen biztosan "teker". Ismerős hang. A másik halkabb, de szerintem az is forog, mert egy kicsit hangosabb a gép, mióta beizzítottam ezeket ismét. Vagy a Feladatkezelő csak az adatmozgást számolja aktivitásnak?
    Amíg nem látja az adatokat rajta, nem akarok betűjelet ráerőszakolni, nehogy azzal szúrjak el mindent.

    Az Ashampoo HDD Control 2 képes SMART-infók kiolvasására mindkettőnél. A 7-Data Partition Recovery, az iCare Data Recovery Software 5 és a Tenorshare Data Recovery Professional látja a kötetek nevét, persze betűjel nélkül. Nem akarom azzal elrontani a dolgot és elveszíteni az adataimat, hogy "belekontárkodom" valami adatvisszaállítóval, mivel szerintem a probléma más eredetű. Szeretném továbbra is használni a 2 delikvenst, ahhoz pedig normálisan látnia kell a gépnek őket, erőszak nélkül.

    Légyszi segítsetek! (Csinálhat ilyet vírus?) Elnézést, hogy ilyen hosszú lett! :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák