Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Egy kollégám vett egy Samsung HD502HJ vinyót, amit nem tud használni. A tápja csak a négytűs csatit tudja; ha csak a tápba dugja be, felpörög a HDD, de ha a SATA kábellel együtt dugja be, akkor nem csinál semmit/leáll. BIOS-ban és XP alatt értelemszerűen nem látszik a cucc; két különböző másik gépben viszont tökéletesen működik. Másik alaplapi SATA csatlakozóba is be lett próbálva... Szerintetek mi lehet a baj?

    Segítségeteket előre is köszönöm!
    Cs!

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    W7 Pro x64-re akarok XP módot telepíteni. A Microsoft oldala felajánlja a 3 letöltendő cuccot, de amikor tölteném az elsőt, valami WindowsActivationUpdate.exe-t akar letöltetni, meg futtatni, mondván, ez még kell előtte, nem-e vagyok warezoló. Letöltöttem, futtattam, ő is letöltött valamit, feltelepedett. Ahogy a letöltési oldalon a "Continue"-ra bökök, ugyanezt ajánlja fel: mint egy ördögi kör. Itt megállt egyelőre az egész, mert csak ezt a WAU.exe-t akarja folyton letöltetni velem.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz VS461 #7102 üzenetére

    Megoldódott. Restart után az előzményekből előszedve az oldalt, "validation in progress", majd a letöltéshez irányított.

    Mondjuk, restartról szó nem volt...

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Problémám támadt haver gépével. XP újratelepítés előtt szétszedtem, ventik le, porszívóval óvatosan bordákat, meg amúgy az egész házat kitakarítottam, és összeraktam. A bekapcsolásra hosszú sípjelekkel reagál, a monitoron nincs jel. Gondolom, azt jelenti, hogy nem érzékel VGA-t (okos vagyok... ). Megmozgatásra nincs változás, CMOS reset sem segített (hátha új hardverként vette). Abit NF7, AGP-s Radeon 9600Pro a cucc.

    Köszi előre is a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz föccer #8602 üzenetére

    Köszi a segítséget, srácok!

    A jumperekre azért ügyeltem :) . Egyébként még nem voltam bajban gépben porszívózás miatt, de ezek szerint szerencsém volt eddig.

    föccer, listád alapján RAM hibakód volt (hosszú bípek, egymás után), nem raktam vissza rendesen, ezek szerint. Mozgatásra, igazításra semmi, átraktam a második foglalatba, és jó lett. (Abit manualban miért nincsenek benne a hibakódok? Asus lapom könyvében mintha meglennének...).

    Köszi még egyszer, srácok! :R :R :R

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!

    Haverom telepít notin XP-t, telefonos segítséggel (tudom, rosszul kezdődik...). Vadi új (2 órája vette) MSI CR500X a cucc, FreeDOS-sal adták neki. XP telepítő (elvileg tiszta) elkezdi a telepítést (fájlokat másol...), majd kékhalállal elszáll, immár harmadjára is. A hibakód 0x0000007B (0xF78D2525 0xC0000034) 0x00000000 0x00000000. Utóbbihoz nem értek, ezt diktálta be a srác.

    Van tippe valakinek? Már a CD-ről bootolást sem akarta adni, csak negyedik próbálkozásra.

    Köszi előre is!

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz Evilangel #11898 üzenetére

    Köszönöm, az AHCI-s dologra nem is gondoltam... régen volt már dolgom az XP-vel. Srácnak közben megy a telepítés.

    Köszi még egyszer!

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Sziasztok!
    Épp az első cikkemet készülök elkövetni a Logoutra, de nem enged tovább egy hibával, miszerint az első oldal címe túl hosszú. Ezek szerint nem jól használtam az "Oldal" gombot... A tervezett oldal egészét kell kijelölni "Oldalként", vagy csak a címet, vagy egészen mást?
    Köszi előre is!

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Aktív témák