Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz *Ropi* #19330 üzenetére

    Kössz, az infót!
    Egy Pentaxforum-os cikkben azt írják, hogy ez a hiba a lencsén múlik, és nem is említik a vázat, mint lehetséges hibaforrást. A pentaxoknál sem mér rá utólag a helyes fókuszra?

    Régebbi Olympus DSLR vázatknál először ide-oda tekerte a lencsét, és a végén, amikor élesnek gondolta, akkor csipogott. Ha nem tudta élesre állítani, akkor nem csipogott. Sőt, chip-es m42 adaptereknél is tudott csipogni, vagyis ott mérnie kellett folyamatosan, hogy éles-e a kép a megadott fókusz pontban.
    Épp emiatt nehezen tudtam eddig elképzelni, hogy miért nem lehet korrigálni ezt a dolgot, de akkor pl. a Canon tudja korrigálni.

    Három új kérdés merült fel bennem a válaszodat olvasva:
    a.) - A vázakban lévő AF finomhangolás csak a lencse pontatlanságát, vagy a vázét is tudja korrigálni?
    b.) - Az ilyen hibák mekkora része adódik a DSLR váz hibája, illetve a lencse hibája miatt? Illetve mely rendszereket érint leginkább a probléma, mármint ha függ a rendszertől. Van ezekről köztudott infó?
    c.) - Jól gondolom, hogy pl. Sony MILC vázaknál az érzékelőre rakott AF szenzorok mellett is ugyanúgy lehetséges back és front fókuszos egy lencse a rekesz állításból fakadó eltolódás miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • kiskornel

    addikt

    válasz *Ropi* #19330 üzenetére

    "A szűkebb munkarekeszből adódik a leginkább a nagylátó üvegeknél jelentkező "fókuszdrift" is, amikor a tágabbtól a szűkebb felé haladó blendeállásoknál elcsúszik a fókuszsík: ez a szükséges rossz, ami vele jár."

    Ez Canon gyári rendszerben korrigálva van.

    Az első ilyen obi a CZJ középformátumú 180 / F2,8 volt (ha jól emlékszem). Ahogy állítva volt a rekeszérték, állított a fókuszon. Ez még mechanikus megoldás volt.

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák