Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemcso

    senior tag

    válasz victoireB #1603 üzenetére

    Egy ötlet :
    Tegyél bele valamilyen futónövényt és lógasd le a plafonról. Locsolni az ajtaján keresztül fogod tudni.

    ;)

    Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

  • rii

    nagyúr

    válasz victoireB #1665 üzenetére

    [[magyarázkodás, illetve önigzaolás]
    a 6-ból még életképes 5 (szal 1 már konyec) és ebből az 5-ből is ami haldoklik (szal majdnem konyec) az 4 :D szal a 6-ból csak 1 az ami köszöni, és talán jól érzi magát .... :-/ (vagy valami hasonló .... :) )

    de persze köszönöm szépen a segítséget .... :)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Travelos

    őstag

    válasz victoireB #1816 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ, nagyon hálás vagyok, sokmindent megtudtam belőle. :R

    Amiket kérdeztél: ''látott-e gégészen kívül más szakorvos, pl. belgyógyász? A megnagyobbodott nyirokcsomóid pontosan hol vannak, kétoldalon helyezkednek el, vagy ''láncot'' alkotnak? Hogyan kezdődött fél éve, volt-e vmi jellegzetes tünet (láz, köhögés, felsőlégúti hurut), vagy csak véletlenül vetted észre? Van-e változás azóta? Van-e egyéb tüneted? Történt-e ún. vírusszerológiai vizsgálat, amivel egy korábban lezajlott vírusfertőzést tudnak kimutatni? Van-e kutyád, macskád, papagájod, más háziállatod? Milyen jellegű ez a nyaki fájdalom?''

    Válaszok:
    - látott belgyógyász és gasztroenterológus, ők csinálták a különböző vizsgálatokat, de nem nagyon tudják mi bajom lehet
    - a nyirokcsomókról annyit, hogy este ha hazaértem pontosan leírom mi van a papíron, mert most nincs nálam
    - fél éve úgy kezdődött, hogy garatégésem volt, és hullámzó intenzitású nyaki fájdalmam, mely fültőtől, az állkapcsomon át egyéászen a nyak alsó részéig terjed, hol itt, hol ott, rendszertelen, más tünetem nem volt, és a fájdalom erőssége az első pillanattól kezdve ugyanolyan erősségű, már amikor fáj, mert van olyan, hogy elmúlik kis időre
    - szerológia még nem volt, de említette a belgyógyászom, ezt valszeg december elején fogják megcsinálni a kontrol nyaki UH függvényében
    - nincs semmilyen házi állatom, és torokgyulladásom is régen volt (2-3 éve volt egy, amikor 1 hónapig nyelni se tudtam), sajnos akkor nem csináltak nyaki UH-t, tehát nincs viszonyítási alapom a nyirokcsomókra

    A dokim is említette ezt, hogy lehet egy régi betegség utójele ez az egész, de azt is mondta, hogy a nyirokcsomókban nincsennek érzőidegek, tehát fájdalmat nem okozhatnak. Az interneten azonban olvastam olyat, hogy bizony okozhat nyaki fájdalmat nyirokcsomó. Most melyik az igaz?
    Az a baj, hogy nem tudom, hogy mi az ok és mi az okozat. Ami biztos, hogy be van gyulladva a torkom. Tehát a következők lehetnek:
    - vagy a gyulladástól fáj a nyakam és van megnagyobbodva a nyirokcsomóm
    - vagy a nyirokrendszerem beteg, és ezért fáj a nyakam és gyulladt a torkom

    Mindenesetre még egy ötletem van, ami a legvalószínübb, ez pedig tényleg valami vírus vagy esetleg gomba nem lehet? Erről tudsz valamit, hogy gomba fél évig képes lehet torokgyulladást okozni? A vírusról azt mondták, hogy 1-2 hónap alatt elpusztul, tehát 6 hónapig ettől nem lehet gyulladt a torkom. Tenyésztést ugyan csináltak gombára, de lehet rosszul vették le a mintát vagy a tenyészet kiszáradt.
    Mi a véleményed?


    H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

  • Travelos

    őstag

    válasz victoireB #1828 üzenetére

    köszönöm mégegyszer hozzáértő válaszaid.

    decemberben lesz egy kontrol UH vizsgálatom, és valszeg egy kontrol labor. ennek függvényében gondolkodunk tovább. Ha jól értettem, amit mondasz, akkor a szerológiát nem vérből csinálják, hanem a torokból vesznek le valamit? én úgy tudom vérből akarja a belgyógyászom megcsinálni.
    egyébként mandulám nincs, de a hátsó garatfal valóban gyulladt, egész pontosan alsó garatgyulladást diagnosztizáltak még a legelején a történetnek júniusban

    ezzel a vírus dologgal nem nyugtattál meg nagyon, bár nem is ez volt a célod

    ugyanis ez komoly szövődményeket okozhat, ha jól tudom, főleg az ilyen makacs fajta

    csak azt nem értem, hogy nem tudta még ennyi idő alatt legyőzni az immunrendszerem, ami egyébként elég erős, és gyakorlatilag 3-4 évente egyszer ha megfázok, és akkor sem elkapok valamit, hanem megfúj a szél
    nem értem... :(

    H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

  • Travelos

    őstag

    válasz victoireB #1816 üzenetére

    ígértem a pontos nyaki UH leletem szövegét:

    ''A jobb CCA mentén egy 20x4,8 mm-es, jobb oldalon submandibulárisan egy 17x4 mm-es, a bal bifurcatiotól laterálisan egy 12x5 mm-es, a bal oldalon submandibularásian egy 15x6,5 mm-es kissé fellazult szerkezetű és hilusi keringést mutató lgl. van.''

    tehát mindkét oldalon van, hogy a kérdésedre válaszoljak. :U



    H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

Új hozzászólás Aktív témák