Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F4T4L 3RR0R

    csendes tag

    Üdvözlet a társaságnak!

    Akadt egy eléggé frusztráló problémám amivel nem jutok egyről a kettőre. A napokban kaptam egy asztali pc-t javításra aminek a hibajelensége a következő: bekapcsolás után a POST folyamat alatt végig villog a pwr led mindaddig amíg a Windows nem kezd el bootolni. Ehhez néha társul egy olyan érdekesség is hogy nincs POST csipogás csak villog a pwr led, majd folyamatosan leáll és újraindul. Ebben az esetben semmilyen jelzést sem ad az alaplap se hosszú sípszó, se szaggatott, se semmi. Ha elindul akkor teljesen rendben van minden, látszólag teljesen tökéletesen működik a gép minden funkciója akár még játszani is lehet vele, egyszóval mintha semmi baja sem lenne.

    Úgy hiszem hogy amit tudtam teszteltem cseredarabokkal is... processzor egészséges, memória modulokat egyenként szoftveresen MemTest-tel, merevlemezre a HD Sentinel 100%-os kondíciót ír, ennek ellenére betettem más gépbe kifogástalanul teszi a dolgát, videókártya úgy szintén egészséges, tápegység is tökéletes, mind a 3V, 5V, 12V-os ága rendben van, nincs kórosan egészségtelen feszültségingadozás terhelés alatt sem. A gép szét lett szedve, össze is lett rakva, ki lett takarítva, CPU újra lett pasztázva. Tápegységet is cseréltem a próba kedvéért, a jelenség maradt. Tehát minden egységet külön-külön teszteltem lehetséges hibákra.

    Utolsó tippem hogy az alaplap kezd haldokolni, bár fizikai sérülésnek abszolút nyomát sem látni, habár a PCH (chipset) hőmérséklete szerintem kicsit magas, általában 55-60 Celsius fok körül mozog. BIOS vissza lett állítva factory defaults-ra, de ha ez nem volt elég akkor kiszedtem az alaplapi elemet is, sőt abból is újat kapott, biztos ami biztos alapon, tehát annak a feszültsége értéke is rendben van. Tippelek esetleges kontakt hibára is...
    A kérdésem az volna hogy valaki találkozott-e már ilyesmivel? Lassan a hajam tépem tőle. :W

    A konfiguráció az alábbi komponenseket tartalmazza:

    Alaplap: Gigabyte GA-H55M-USB3
    CPU: Intel Core i3 530
    RAM: 2x2GB DDR3 Kingston Hyper-X
    HDD: Toshiba Desktop 500GB SATA III.
    VGA: MSI GTX 660 2GB GDDR5
    PSU: FSP Hexa 500W

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to remove usb safely...

Új hozzászólás Aktív témák