Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbj19

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hozzám került használtan egy asus X99 Deluxe alaplap [link] , amely 00 és 53 hibákat jelzett, bootig nem jut el (előbbi elvileg bios, CMOS gond, utóbbi memória). Flasheltem rá legújabb bios-t, meg próbálkoztam régebbiekkel is, sajnos hiába. A 00 hiba úgy tűnik eltűnt, legalábbis már nem dobálja. Bootig azonban még mindig nem jut el. 53-as hibát jelez, MemOK gomb megnyomása után a leírásnak megfelelően elkezd villogni a DRAM Led, kb 30 sec múlva azonban több különböző hibakódot dob a lap, gyorsan egymás után, pl b9-et, majd legvégül 33-at (ezekről nem igazán találtam információt), és leáll, nem indítja újra magát.

    1 darab 4gb-s 2133MHz-es modul van benne, végigpróbálgattam az összes slotot. Néhány slotnál (pl a leírás által ajánlott D1 slotban, vagy az A1-ben) a fentebb leírt dolgokat produkálja, a többiben 53-as hibakód, MemOK gomb megnyomása után megtörténik a 3-4 újraindítás, gyorsuló ledvillogással jelzi hogy igyekszik, majd végül konstans DRAM Led jelzésben és 53as kódban marad, nem bootol be.

    Egy láb volt minimálisan deformálódva a foglalatban, azt helyre tettem, semmiféle fizikai gond nem látszik sem ott, sem máshol a lapon. Hangjelzést nem ad.
    Van esetleg valakinek valami ötlete/tapasztalata, vagy mehet a kohóba? :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák