Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laffesz

    csendes tag

    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem az alaplapommal kapcsolatban.
    A típusa GA-M68SM-S2L. Van rajta integrált videókártya, de vettem belet egy Ati Radeon HD 5550et. Keresgéltem a BIOS-ban, hogy hol lehet kikapcsolni az integrált videókártyát, de nem találtam bejegyzést hozzá az integrált eszközöknél, és a kézikönyv se írt róla. Gondoltam sebaj biztos automatikusan érzékeli és kikapcsolja maga, ezért csak a Frame buffer size értékét állítottam disabled-re.

    Viszont észleltem, hogy az alaplapon, ahol az integrált videókártya hűtőbordája van nagyon forró. Ez miért van? Kerestem az eszközkezelőbe, néztem progival de egyik se látja, hogy használatban volna a régi integrált(nvidia GeForce 7025/nforce 630a chipset) kártya.

    Most pedig, hogy amúgy is nagy a forróság hajlamos komolyabb alkalmazásoknál leállni a gép, felteszem pont amiatt, hogy túlmelegszik az alaplap ezen része.

    Annyira nem értek, hozzá ezért szeretném ha valaki tisztába tenné a dolgot bennem, hogy egy használaton kívüli eszköz miért melegszik az alaplapon? :)

  • Laffesz

    csendes tag

    válasz kjani18 #7465 üzenetére

    Rendben köszönöm a válaszokat.
    Akkor megnyugodtam, hogy nem az alaplapban van valami baki és futtatja valahogy az integrált eszközt is. Megnéztem GPU-val és valóban csak az új videókártyát látja.
    Amíg ilyen a forróság addig leszedem a ház oldalát és ráállítok egy asztali ventit is. :)
    Majd később, komolyabban költök a ház hűtésére, de majd csak ha ezt az alaplapot cserélem, kicsit már koros.
    Még egyszer köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák