Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Üdv,

    Adott egy GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 alaplap ami ma érkezett és vele együtt egy AMD Athlon X4 860K 3.70GHz FM2+ BOX

    Teljesen új gépről van szó. Bekapcsolás után ventik felpörögnek, de nincs jel felirat marad a monitoron. Se BIOS, se post screen, semmi...

    Csere alkatrésszel nem tudjuk kizárni, hogy mivel lehet a gond, ezért csak találgatunk...mivel minden új. De a már csak egy lehetséges eset maradt. Az alaplapból a rev3.0 verzió jött. Ami korai darab, és a fenti CPU csak az F7-es BIOS-al vált támogatottá. Így az a tipp, hogy emiatt nem indul el a gép valószínűleg korább BIOS verziót kapott gyárilag...

    Járt már valaki hasonló cipőben? Esetleg mit érdemes még megnézni?

    Előre is kösz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#40787) Balathruin : 1db HyperX 8GB FURY DDR3 1866MHz CL10 HX318C10FB/8

    (#40795) varmi2 : Nyilván...
    Egy XFX R7-260X-CNF4 R7 260X 2GB GDDR5 PCIE van benne. Annyi igaz, hogy egy DVI-I to VGA adapteren keresztül van rákötve a monitorra amit eddig használt, csak VGA kábele van és nincs DVI neki... Frissen kibontott darab a kárty és az adapter is...létezik, hogy ez nem oké?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Helló!

    Adott egy ASUS X399 e-gaming lap, amibe került egy Asus Hyper m.2 kárty 2 SSD-vel.
    BIOS-ban a megfelelő beállítások után megjelent a RaidXpert menüpont ahol létrehoztam a RAID tömböt.
    Külön SSD-ről fut a rendszer és szerettem volna sima adattárolóként használni a tömböt...
    Viszont külön meghajtóként látja a Windows (11). AMD legújabb RAID software van vent. Ezzel együtt a driverek is. Ezen kívül a Windows-os RaidXpert sem látja a tömböt.
    PCIE bifurcation...stb..stb...minden be van kapcsolva ami kell.

    Van valakinek ötlete miért nem látja?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sutszi #78723 üzenetére

    Közben sikerült megoldani... De nem egészen ilyen jellegű problémára számítottam.

    Eszközkezelőben Standard NVM Express Controllerből van 3 darab. Mindegyik update driver-t kell nyomni és kézzel megadni a driver elérhetőségét. Ami jelen esetben 9.3.0.00296 volt.

    Ezután restart.

    Indulás után az eszközkezelő Disk Driver résznél egy AMD-RAID Array 2 SCSI Disk Device jelenik meg... Ezután már a lemezkezelőben is 1 darab összefüggő területnek mutatja.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák