Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabrielarky

    tag

    Üdvözletem Mindenkinek!

    Egy lehetetlennek tűnő rejtély megoldásban kérem segítségeteket, amelynek alapja egy Gigabyte Z68 UD3H-B alaplap.

    Korábban már "szerepeltem" a fórumon egy OCZ Vector 256GB SSD-vel ami napra pontosan 2 hétig élt,aztán egy win7 fagyás (nem kékhalál) történt, meg sem mozdult semmi, a kurzor sem, maradt a táppal történő kikapcsolás.

    Táp visszakapcs, gép beindít: BOOTMGR is missing. Onnantól kezdve a biosban nem látta többet a gép, gariztattam a cégnél ahol vettem és lett helyette Samsung 840 256GB Pro.

    Szépen újrahúztam mindent, tökéletesen be lett állítva, sok mérésben még gyorsabb is volt a cucc mint az OCZ Vector.

    Eltelt 2 hét és szinte napra pontosan ugyanaz történt, pénteken este 10kor (mikor máskor...) a gépet bekapcsolva hagytam, háttérben futott Starcraft II,desktopon skype és böngészők.Odamegyek a géphez, ment az egér, de kattintani nem lehetett, próbálkoztam mindennel, CTRL+ALT+DEL sem segített, nem tudtam megnézni a processeket, utána már a kurzor sem mozdult.

    Maradt a durva megoldás, táp lekapcs. Táp vissza, gép indít, ahol a winyókat írja ki, hogy azt írta a Samsunghoz: Smart Command failed, köv képernyőnél pedig a kegyelemdöfés: BootMGR is missing.

    Azthittem abban a pillanatban gyújtom fel magamat, de elszámoltam 10ig. Ismerősöktől kértem segítséget laptopról skypeon, mindenki azt mondta, vagy táp vagy alaplap, de mielőtt ezekből újatt vennék, nézzem meg hogy a kábelekkel van-e valami, nem ér-e valahol fém a fémhez.

    Azt tudni kell, hogy az OCZ a 0. portban volt, a Samsung pedig a 1-es portban, tehát valszeg nem azzal van a gond, hogy ugyanaz volt a port és szar.

    3 óra nyomozás és kérdezősködés után jött az ötlet valakitől hajnal fél2kor, hogy ha húzva van a gépem, vegyem vissza, mert a húzás művelhet érdekes dolgokat.

    Visszavettem a tuningot alapra (procit) + memóriát 1333-ra (elvileg 1866os ramok) és lás csodát, bebootolt a gép! Gyorsan mentettem ami esetleg fontos volt. Nyomtam egy win7 restartot, és megint bootMGR missing... Na mondom ilyen nem létezik... Visszavettem teljesen alapra a biost, akkor meg persze azért nem indut mert ACHI-ba kellett rakni a cuccokat. Végül úgy tudtam indítani, hogy táp lekapcs, vártam fél percet, táp vissza és elindult (nem húzva) Péntek óta nem mertem kikapcsolni a gépet...

    A konfigom a következő:

    Alaplap: Gigabyte Z68 UD3H-B3
    Proci: Intel i5 2500K (ezt húztam 3300 GHZ-ról 4500ra)
    RAM: Corsair Vengeance 1866 Mhz 2x4GB KiT (alap esetben 1333-nak látja a gép)
    VGA: Gigabyte Radeon 7950 Windforce 3GB (nincs húzva, gyári értékeken hagytam)
    HDD: 1x 500GB WD 7200 RPM (régi bootwinyóm), 2x 2TB WD Green (alap Win tükrözés, azért 2 egyforma)
    HANG: Asus Xonar DX hangkártya
    TÁP: Corsair TX650-M
    Monitor: Dell U2410
    HÁZ: Cooler Master Centurion 5 II.
    és az SSD...

    Az alaplapi BIOS a legutolsó elérhető verzió (F12)

    Azt tudni kell, hogy a gépem alig másfél éves és amíg nem volt benne SSD, vígan elment 4500-ra húzott procival és 1866-ra beállított (gyári alap Gigabyte bios profile1) memóriával.

    Annyi probléma volt időnként, hogy a gép nem tudott lemenni shutdownba rendesen (windows leállít szépen, monitor kikapcs de lámpák égve maradtak a tornyon és a proci venti nekiállt tekerni mint állat, illetve hibernálás esetén miután lekapcsolt, nemsokkal később visszakapcsolt magától (ezt valószínűleg a bios wake on lan okozta, amit kikapcsoltam utána már jó volt). Ez a shutdown para is volt hogy több hónapig nem jelentkezett, aztán pár alkalommal megint, utána megint több hónapra megszűnt. Az OCZ SSD alatt is előfordult 2x, utána checkdisk lett a vége de ment tovább rendesen aztán 1x csak vége lett.

    Tehát a fenti tünet áll fent, nem merem kikapcsolni sem a gépet, SSD gariztatás meg megint 2 hét lenne, persze ha nem marad más az lesz, de itt már nem az SSD-kkel lesz a gond, ha a másodikkal járok így...

    Az OCZ és a Samsung is teljesen jól működik és hibátlan a (legújabb) HD Sentinel szerint, illetve többféle
    teszten is hozták az elvárható értékeket.

    Tehát húzás levétele után bebootolt az SSDről, aztán restartolni már nem tudott, csak ha lekapcsoltam
    a tápot (megvártam a boot sequence-t mikor többedjére is BooTMGR missing volt és biosba lépés után kapcsoltam le a tápot, majd vissza.)

    Köszönöm a segítségeteket, remélem van valakinek ötlete, ha nincs akkor jó lesz egy jövendőbeli X-akták epizódba forgatókönynek...

    GaB

    [ Szerkesztve ]

    SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

Új hozzászólás Aktív témák