Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ahantos1963

    kezdő

    válasz --HARDCORE-- #65688 üzenetére

    Természetesen előfordulhat RAM inkompatibilitás - le kell tesztelni - de tekintve, hogy DDR3 legalapabb verzióiról van szó -> nagy valószínűséggel működni fognak, mert a proci IMC-je kell hogy bírja a 4 feltöltött RAM slotot az alap 1333MHz-en.

    Ha mégsem, akkor ott van az elállás joga és lehetősége.

    Én is raktam különböző RAM kiteket AM3-as lapba (GA-880GM-UD2H + Phenom II X4 965BE) és ment simán 1600 MHz-n mindegyik. Igaz, hogy mindkét ram kit Kingston Hyperx DDR3 1600MHz CL9 volt, csak az egyik a RED a másik pedig a BLUE széria. ;)

    Van halál az élet után.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz --HARDCORE-- #65688 üzenetére

    Nekem ilyen gondom az életbe nem volt DDR2/DDR3 fronton.

    CSX-el sem. Ment párban a Kingstonal, a GEIL-el a Corsairral is (DDR2). - azért azt ne felejsük el, hogy DDR2
    -es platformokon az 1066 és nagyobb modulok jellemzően 2,1-2,3 Volt-ot kérnek, illetve 4 modul használata esetén rá kell dobni pár tized Voltot az IMC-re is, különben az lesz a vége, amit írtál. ;]

    DDR3-as ramok is mentek vegyesen s775-ben, s1366-ban és AM3/AM3+ -ban is (OCZ+G.Skill, többek között, poén,mert az OCZ 1066 CL7 volt, a G.Skill meg 1333 CL9, és még így se okozott problémát. :U ).

    No de, puding próbája az evés, ahogy említették is, ott a lehetőség az elállásra, ha mégsem menne (szerintem kell menjen). ;)

    Abban igazad van, hogy a 2*8 GB jobb konfig, mert kevésbé terheli az IMC-t (akár a CPU-ban van, akár a chipsetben), viszont mivel régi platformról van szó, a 8 GB-os modulokkal körültekintően kell eljárni (ha egyáltalán hajlandó kezelni).

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák