Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tharkoul

    tag

    válasz 04ahgy #33120 üzenetére

    Ez elég nyilvánvaló volt. Én az olyan tesztekre gondoltam, ahol minden memória azonos órajelen üzemel, sőt, ugyanaz a memória van kipróbálva az összes lap alatt, megegyezik a chipkészletük is, mégis eltérő eredmények születnek. (szóval pl. mind Z87, csak egyik Asus, másik Gigabyte, harmadik pedig MSI, stb.)

    Az én kérdésem meg az volt, hogy van-e szignifikáns különbség H81 és Z87 között. Szóval az rendben van, hogy van 5-8% differencia egyes alaplapok közt még azonos chipseten is, de H81 alatt lassabb ugyanaz a memória, mint Z87 alatt, vagy ugyanúgy ezen az említett határétéken belül mozog?

    (Azért tettem fel eredetileg a kérdést, mert felmerült az eshetősége annak, hogy hibás a lapom, és ha venni kellene újat, menjek -e H87/Z87 felé, mert van érdemi különbség, vagy ugyanúgy vegyem meg a kis olcsó H81-et, amit használok most is. Mert nekem előlapi USB3 port, valamint extra USB3-ak nem számítanak, SATA3-ból is elég kettő, így hacsak memória nem gyorsabb egy kicsit egy olcsóbb Z87 alatt a H81-hez képest, akkor részemről pénzkidobásnak érzem, hiszen oc-t sem tervezek. Így tényleg csupán a memória érdekelt, mert az már régóta foglalkoztat, hogy ugyanaz a modul mennyivel teljesít másképp két külön chipset alatt. De aztán végül nem kellett venni újat, mert mégsem hibás, így ez mindegy is, de az alap kérdés még továbbra is foglalkoztat, hogy egy pl kifejezetten tuningra tervezett lap, aminek jobb a teljesítőképessége többet hoz-e ki ugyanabból a modulból azonos körülmények között, tehát tuning nélkül.)

Új hozzászólás Aktív témák