Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djalmasi

    tag

    Halihó.

    Nem tudom biztosan, hogy jó helyen járok-e, de több napos külföldi fórum kutatás után és "statikus" zaj hallgatás után egyszerűen már nem tudom mitévő legyek.

    Szóval úgy egy hete, hogy gépet újítottam MSI MAG B460 TOMAHAWK alaplappal, a videókártyán kívül minden ki lett cserélve, frissen telepített Win 11.

    A problémám az, hogy egér mozgatásnál egyféle "statikus" zaj generálódik a fejhallgatóban a közvetlen alaplapi csatlakozóval, akár csak a fejhallgatót vagy akár erősítőt dugok rá és ez a zaj erősödik egy picit ha gyorsabban mozgatom az egeret valamint a CPU terhelés a mozgatás idejére megugrik mondjuk 2-3%-ról idle állapotban akár 8-12%-ra is.

    Az MSI support CMOS resetet ajánlott, de mondanom sem kell hogy nem igazán segített a problémámon. Ha leveszem az egér polling rate-jét 125Hz-re akkor megszűnik a probléma, de még az ezelőtti I5 4670/B85M-el sem volt ilyen problémám ezért nem hihető számomra ez a gond.

    Valakinek esetleg lenne valami javaslata/ötlete, hogy mivel tudnék próbálkozni ?

Új hozzászólás Aktív témák