Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davidunited

    tag

    Sziasztok! Egy elég érdekes jelenséggel találkoztam a minap...Elég hosszú ideje már h 4x1GB DDR2-T használok asrock alive nf6g-vsta alaplapomban hiba mentesen...Aztán hirtelen megbolondult a téma... A lapon 4db csatolófelület 4 DIMM van és 8GB-ig bővíthető! Na a lényeg h a dimm1 nem akarja elfogadni az 1GB-s ramot!!! Van itthon elfekvőben egy 512-es gondoltam kipróbálom... beraktam dimm1-be és láss csodát működik... Kihangsúlyoznám h eddig minden rendben volt az összes 1GB-s ramom MŰKÖDIK!!! De akár melyiket rakom a dimm1-be az alaplap nem látja... csak az 512-es ramot... Sem Bios sem Everest sem Windows nem hiszi el h dimm1-be egy igenis működő 1GB-s ram van... Dimm2-3-4 rendesen üzemel... Kipróbáltam h az összes Ram-ot kiszedtem a gépből és csak a dimm1-be raktam be egyenként mind az 5-öt... az 1GB-s ekkel el sem indult a gép csak 3-at csipogott ellenben az 512-essel indult...
    Aki tud kérem segítsen mert teljesen tanácstalan vagyok... rengeteg helyen kutattam keresgéltem de még csak hasonló problémával sem találkoztam :((((((((
    Az alaplap nullázását próbáltam de az sem segített.....

    Előre is köszönöm mindenkinek!!!!!! Dávid

    A nemleges vàlasz is vàlasz...

Új hozzászólás Aktív témák