Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • opcsi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Némi segítségre van szükségem. Elképzelhető, hogy kell vennem egy videókártyát, mert egy progimnak speciálisak a minimális rendszerkövetelményei. Ezzel nincs is gond, viszont nem tudom, hogy az alaplapom támogatja-e ezt a kártyát.
    Az alaplapom egy Gigabyte GA-965P-DS3-as, a kártya meg, amit a progi akar, egy nVidia Quadro FX valamilyen, de minimum belépő kategória, pl. 560-as.
    Eddig nem tudtam kideríteni, hogy az alaplapom támogatja-e a Quadro FX cuccokat, de azt tudom, hogy csatlakoztathatóak egymáshoz PCIe-vel.

    Egy általam is megfizethető ÚJ kártya, ami alacsony kategóriás, de benne van a program minimumfeltételeiben, olyan 45e Ft-tól kezdődik. Egy csúcskategóriás, ámde HASZNÁLT kártyát, pl. egy FX 3450-est 30e-ért is tudnék venni. Ez nem kis pénz számomra, így szeretném tudni, hogy támogatná-e az alaplapom. Sajnos, a gyártó oldalán nem találtam erre vonatkozó infókat.

    Köszi!

  • opcsi

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő konfigom van (kb. 3,5 éves):

    Gigabyte 965p-ds3 alaplap
    4 gb ddr2 ram
    Intel Core 2 Duo 2,2 Ghz E4500 proci
    Ati Radeon x1650 pro vga
    win7 64bit

    Főként grafikai tervezést és videószerkesztést csinálok rajta, szóval eléggé meg van hajtva néha a rendszer. Lehetséges, hogy néhány program nem "szereti egymást", összeakadnak valahogy?
    Arra gondolok, hogy nemrég néhány hónapon át - hosszú idejű normális működés után - egyre gyakrabban produkált spontán újraindulásokat és kékhalálokat, volt, hogy a bootolásba is belekékült, ezért nem is lehetett bekapcsolni, vagy csak pár percig volt hajlandó üzemelni, aztán megint bekékült.
    Nemrég újraraktam az egészet, ugyanazokkal a programokkal, amiket szoktam használni, tegnap meg feltettem egy telefonhoz való drivert és programot, ma reggel pedig megint belekékült az első bootolásba. A telefonos programok megbízhatóak, gyártó oldaláról valóak, de a biztonság kedvéért leszedtem őket, hátha ezeket nem szereti a rendszer.
    Infós haverom segítségével korábban lefuttattam több tesztet is, pl. a memóriákon, stb, de semmilyen hibát nem talált egyik sem. A vinyókat is töredezettségmentesítettem, minden illesztés rendben van, szóval lassan kezdek kifogyni az ötletekből, hogy mi lehet a gondja a gépnek.
    Nektek van ötletetek? Én hajlok arra, hogy szoftveres problémáról van szó, és nem hardveresről, de várom a tippeket. Köszi!

  • opcsi

    csendes tag

    válasz mmdms #38824 üzenetére

    Én is gondoltam rá, de akkor miért működött rendesen minden hosszú ideig?

    Ja, meg olyat is csinál a gép, hogy az egyik vinyó (sata2-s) egy idő után leáll, amit lehet is hallani a gép alapzúgásán túl is. Aztán amikor onnan akarok valamit csinálni, pl. megnyitni egy file-t, pár pillanatig gondolkodik, majd szintén jól hallhatóan felpörög és aztán rendesen működik. Hozzáteszem, nincs beállítva olyan energiagazdálkodás, hogy adott idő után kapcsolja ki a vinyókat, és különben is csak ez az egy viselkedik így.

    Emiatt próbáltam már egy másik tápot, de akkor nem voltak ilyen restartos-kékhalálos problémák.

    [ Szerkesztve ]

  • opcsi

    csendes tag

    válasz mmdms #38827 üzenetére

    Azt mondta az infós haver, hogy ha a táp lenne a baj, akkor nem lenne kékhalál, csak simán behalna... elég idegesítő ez az egész, mert nem egyszer épp munka közben indult újra magától a gép, és ilyenkor szépen el is veszett némi munkám, mert hát ugye tök kiszámíthatatlan volt, mikor jön a baj.

  • opcsi

    csendes tag

    válasz mmdms #38829 üzenetére

    Van is itt egy másik táp, amit egy haverom hagyott itt, ki fogom próbálni, bár szerintem nem ez a gond. De ettől függetlenül megpróbálom :)

    És persze közben várok további ötleteket, tippeket :)

  • opcsi

    csendes tag

    Persze ettől függetlenül szerintem össze kell majd raknom egy új gépet, mert ez már gyengécske pár dologhoz. Pl. valósidejű HD-vágáshoz, meg amikor 5-600 megás psd-kkel dolgozom, akkor is néha régen spontán újraindult a gép, a 4 giga ram és a tudatosan beállított PS ellenére...

  • opcsi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ebbe a topikba írtam tegnap a problémámat, miszerint korábban normálisan működő kb. 3,5 éves, 64bites Win7-es PC egyre gyakrabban kezdett kékhalálozni, spontán újraindulni.

    Adatok:

    Gigabyte 965p-ds3/s3 alaplap
    4 gb ddr2 ram
    Intel Core 2 Duo 2,2 Ghz E4500 proci
    Ati Radeon x1650 pro vga

    Páran ajánlották, hogy érdemes lenne egy másik tápot kipróbálnom, mivel sanszos, hogy a sajátom kezdi beadni a kulcsot. Így is tettem, átraktam egy másik tápot, újra összeraktam mindent, de hiába próbáltam bekapcsolni, nem indult el a gép. Láttam, hogy még a procihűtő sem akar nagyon forogni, noha azt nem húztam le róla, és különben is minden vezetéket jó helyre dugtam.

    A régi tápom egy FSP ATX350PNR, a másik pedig egy Codegen 300XA 400W.
    Míg korábban csak egy csippanás volt hallható minden boot előtt, a másik táppal hosszabban csipogott a gép. Mivel így nem működött, visszaszereltem a saját tápomat, de úgy sem működött, se csippanás, se semmi. Csak nem sikerült kinyírnom az alaplapomat? :W Az fölöttébb kellemetlen lenne.... Köszi a válaszokat :R

  • opcsi

    csendes tag

    válasz 04ahgy #38886 üzenetére

    Memóriákat korábban már teszteltem, és nem kaptam hibaeredményt, igaz, nem egyesével és nem másik gépben ment a memtest. Nincsen másik gépem, amibe bele tudnám rakni a ddr2-es ramokat....

    Eléggé kipucoltam a gépet, portalanítottam, minden csatlakozót megmozgattam, lehúztam, visszadugtam., szóval elvileg minden kapcsolat megvan, nincs olyan, hogy valami nincs rádugva, aminek pedig rá kéne.

    Mindent a tudásomnak megfelelően végeztem, de egy pasztázást nem biztos, hogy vállalnék, mivel még sosem csináltam... a gépet nálam sokkal jobban hozzáértő szaki rakta össze.

Aktív témák