Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jasonka

    aktív tag

    Mivel az itt leírtak

    http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=634380&rtoid=2332

    továbbra is fennállnak - egy villámkérdés:

    Asrock P4S55FX+ alaplapomon 6 db USB port van.

    Van-e vmilyen "rangsor" az egyes alaplapi USB csatlakozók között, vagy egyik olyan mint a másik ?
    (Azért gondolom, hogy nem teljesen "egyenértékűek" az USB portok, mert korábban a feltelepített - szintén USB-s scannert hetenként ki-be kellett dugogatni, hogy "észrevegye" az XP, mert időközönként letiltotta - most pedig egy ideje nem történik ilyen.)

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Tanácsot kérek : Egyre gyanúsabb, hogy Asrock P4S55FX+ alaplapom hibás.
    (Szinte egyszerre ment tönkre egy DVD-író -Secondary Slave-on és egy USB mobil rack-es HDD - igaz, több évesek - emellett sűrűsödnek a korábban ritka lefagyások - immár XP-ben is - a "rejtélyes" 1000-es hibával, WIN'98-ban fagyogat az Internet stb.)
    Legújabban a WIN''98 -ban a proci hőm. 48-52 fok, ha az XP indul - már betöltés közben - felmegy 60 fokra...
    A tápom 3 éves, 400 W-os "BPS" - PFC-s - a BIOS és az Everest szerint jó értékeket ad, túlfesz-leszabályzó van a gépben...

    SZÓVAL : ha elviszem a kiszerelt alaplapot a procival (Intel P4 2,8 GHZ-Northwood-dal és a 4 db 400as DDRAM-mal ) bevizsgálásra - vajon a szervízben mit fognak csinálni ?

    1./ "Ráeresztenek" pár vizsgáló szoftvert, majd a tesztek után visszaadják, hogy semmi baja. ( Ezt én itthon is meg tudom csinálni...)
    2. Levizsgálják az alaplap alkatrészeit ( pl. mérőműszerekkel ) - ezt nem tudom megcsinálni, de lehet, hogy olyan számlát kapok, amiből kitelne egy új alaplap ( ennek megvételét megint meg tudom csinálni )

    Egyszerűsítve: ha nem tudom pontosan, hogy az alaplap X kondija felpúposodott és cserélni kéne - érdemes-e bevizsgáltatni és javíttatni, vagy vegyek inkább egy új alaplapot ?

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    (Előre is elnézést a buta, tájékozatlan kérsésért - de "akkor tanul a gyerek, ha kérdez..." :D :D :D )

    A PC-házban lévő hűtőbordás procihűtő ventillátor elszívja a proci által termelt meleg levegőt, vagy levegőt FÚJ a hűtőbordára és a procira ?
    Azaz a ventillátor fúj, vagy szív ?

    ( Nem ér kiröhögni !....) :D :D :D :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Chaser #4157 üzenetére

    Ajjjaj !
    Eszerint ha olyan "hülye kialakítású" a ház, hogy a táp tetején lévő szellőzőnyílások közelében van a prociventi, akkor "kellemesen meleg" levegővel "hűti" a processzort... :(( :(( :((
    (Még jó, hogy a tápventi nem oda, hanem hátrafelé, kifelé fúj a házból....)

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Jorus #4164 üzenetére

    Na most aztán végképp megkeveredtem... :U

    Eszerint a ventillátor áramellátásának polaritását megcserélve fúj ill. szív a venti ?
    Végül is melyik a hatékonyabb : a meleg levegő elszívása, vagy a hideg ráfújása a hűtőbordákra ?

    ( Az a helyzet, hogy a PC-házam függőleges elrendezésű : az alján, elől jön be a friss, hideg levegő, az alaplap függőlegesen - "élére állítva" - van beépítve, és a ház legtetején szintén függőlegesen - ugyancsak "élére állítva" - van a proci és a hűtőborda a ventivel.
    Persze : venni kéne egy új házat, de az asztalomba max. 38 cm magas "dobozt" lehet berakni, a mai házak pedig 40-44 cm magasak, vagy magasabbak... :O )

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindnyájatoknak !

    Rövid kérdéseim:

    1. Lehet-e olyan, hogy hibás alaplaptól bad sector keletkezik egy egyéves vinyón ? ( avagy ehhez az alaplapnak semmi köze )
    2. Lehet-e hibás alaplaptól olyan, hogy bootoláskor nem találja a primary HDD-t, majd némi kikapcsolás és újraindítás után "mégiscsak megtalálja" , de a betöltéskor scandisk futása megakad, aztán lefagy ?
    (Mindkét jelenség okozójaként ugyanaz az alaplap kerülhet gyanuba - a bad sectoros winchester azóta viszont már NINCS A GÉPBEN, másik van a helyén...)

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Könyörgöm segítsetek ! - legalább a hiba irányát illetően... :O
    Kb, négy éves Asrock alaplapomnál többször előfordult, hogy rendesen telepített és működő USB-s scannerem egyszer csak "eltűnt" a rendszerből (XP Prof alatt). Ilyenkor újra kellett telepítenem -egy ideig megint rendben volt...
    Később az egyik DVD-író "tűnt el" ugyanígy ( közben az XP még csak le sem fagyott ) - aztán néha "visszajött". Gariban bevizsgálták a DVD-írót - jó...
    Adatkábelt és áramellátó Y-kábelt cseréltem - időnként megint csak előfordult.
    Aztán az egyik - GARIS - winchester vált gyanússá - bad sector - bevizsgálták - jó...
    Lecseréltem az alaplapot egy használt HP-s lapra. Újra húztam az XP-t.
    Most időnként "eltűnik" a tasztatúra - bootolni nem is tudok billentyűzet nélkül (F1-et vár)
    Vettem egy tasztatúrát - hátha a második, mostani lap PS2 csatlakozója rossz - és egy új DVD-írót is -.
    Most megint egy ideig ragyogóan megy az XP- majd kezd fagyni. Újraindításkor eltűnik az új DVD-író - majd az ezt követő bootoláskor a rendszerbetöltő HDD is...
    Ha szétszedem a PC-házat kicsit megmozgatom az áramellátó kábeleket minden helyreáll, simán indul.
    Csakhogy : az áramellátó Y-kábeleket is lecseréltem már !!!
    Két teljesen más alaplapnak nem lehet ugyanaz a hibája, ezért KÉRDÉSEM : HOL KERESSEM A PROBLÉMÁT ( ami változatlan maradt ):

    - Intel P4 2,8-as HT processzor
    - 400 W-os táp
    - 4x250 MB DDRAM-ok

    Merre "induljak el' ?

    (Csak azért nem őrjöngök még, :W mert van egy noteobokom is - arról írok most...)

    Majdnem mindent meg tudok csinálni - csak tudni szeretném, merre keressem a hibát...

    Segítsetek, nagyon kérlek !

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #16390 üzenetére

    Bocs - még annyit : a proci hűtése kiváló - túlmelegedés sohasem fordult elő...

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Fire/SOUL/CD #16394 üzenetére

    Kösz a tanácsot ! - plusz információk :

    - poros nem lehet, mert az alaplapcserekor mindent szétszedtem, kifújtam (szívószállal) , kitakarítottam ;
    - ebben a deszkában a hangktya, és hálóktya integrált - tehát azok folyton "ott vannak"-

    Őszintén szólva nekem is elsőre a táp gyanús ( bár az is kb. négy éves ) csak azt nem értem, hogy az hogy lehet, hogy először az egyik áramellátó ágon csak a DVD-író "tűnik el" . majd a következő bootoláskor a másik áramágon lévő HDD ( igaz, mind a kettő a "sor végén " van - azaz "primary" - jóllehet ez utóbbi momentum az IDE-kábelre vonatkozik, és az áramellátáshoz semmi köze...

    Próbálkozom...

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz zyzzyadi #16397 üzenetére

    Hello !
    (Bár a nicknevem nem jánoska, hanem jasonka - {"dzséznke" - magyarosan } - de ennek aztán most igazán semmi jelentősége... :D :D :D

    Igazán köszönöm a segítőkészségedet - dehát - mint "írtam volt" - kicseréltem már az összes IDE-s adatkábelt. (Sőt : a primary ágon "tömörített" , hengeresre összefogott kábel volt - most azt is lecseréltem...)
    Ami a jumperelést illeti : a gépben két HDD van - ezek egy adatkábelen vannak - mint ahogy a két DVD-író is a másik adatkábelen - és természetesen master-slave párosításban (különben a PC el sem indulna...)
    Ilyeténképpen természetesen mind a szóban forgó winchester, mind a DVD-író a SAJÁT adatkábelének a végén van "masterként"...
    Mindez azonban nem magyarázza sem az USB-s scanner, sem a PS2-s tasztatúra "eltűnését" - bár az is igaz, hogy a két napos billentyűzet megléte óta az még nem tűnt el...
    A táp nem sípol - csak alattomosan (?) "lapul" - úgy csinál, mintha nem ő lenne a hibás. :D
    (Éppen az volna jó, ha "nyakon tudnám csípni" - le tudnám leplezni - valamelyik gonosztevőt...)
    Feszültséget, áramerősséget tudok éppen műszerrel mérni - csakhát terhelés alatt mások a mért értékek. mint üresjáratban.
    De mi van, ha a proci vagy a DDRAM-ok hibásak ? ( Többször teszteltem a RAM-okat több órán körösztül - semmi rendellenest nem láttam...)

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #16398 üzenetére

    A pillanatnyi helyzet : ( anélkül, hogy bármit is csináltam volna az eltelt másfél óra alatt - nemhogy nem szedtem szét, de rá se néztem...) most éppen "előtűnt" a secondary-n lévő korábban "elveszett" DVD-író, de a primaryn lévő HDD-knek továbbra sincs se híre, se hamva...

    Ezen már csak röhögni tudok.... :D :DDD :DD :C - kínomban.... :W :O :( :F

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Stirbi #16396 üzenetére

    Persze hogy lehet - csakhát ha mégsem az a baj, mit csinálok egy "fölös" tápegységgel ? - (Azt pedig nem nagyon hiszem, hogy valaki "ösmerős" v. barát - esetleg több napra -nélkülözni tudja a tápegységét - pláne, hogy különböző felállásban mérjem, teszteljem, "nyüstöljem"... :((

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Mindenkinek köszönöm a tanácsot - azért ha még van ötletetek ne fogjátok vissza magatokat... :D
    Mindenesetre mégegyszer átvizsgálom - lehet, hogy kicserélem az adat- és áramellátó kábeleket - mert ez látszik legolcsóbbnak... :D - persze majd csak holnap - addig hűséges, és működő laptopomat babusgatom - abban a hitben, hogy mindenütt minden működik... :C

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz zyzzyadi #16402 üzenetére

    Ugyan, igazán nincs jelentősége - komolyan - különben is csak nicknév... :D

    Hajlok olyanirányú tanácsaidra, hogy mégegyszer átvizsgálom ezeket a...öööö... "prostituált" :D áramellátó kábel csatlakozókat.

    Ami a tápegység cseréjét illeti : az a helyzet, hogy nem vagyok biztos benne, hogy elég lenne egy 300 W-os táp : két HDD, két DVD-író plusz "kártyhelyre menő" venti ( kell, mert a PC-házam elég szerencsétlen elrendezésű : a proci a tető közelében, a legmelegebb helyen van, a winchesterek egymás fölött 35-40 fokosak ) a videoktyának persze saját ventije van - szóval nem tudom elég lenne-e.

    (Amúgy : kb. egy hónapja vszínűleg "megszaladt" a tápegység - vagyis inkább "többet adott le", mert éktelen rossz, égett szag érződött - de mindg van/volt benne egy MAXX túlfesz-levezető dobozka, aminek az (lenne) a feladata, hogy ha a táp túl nagy fesz-et ad, azt zárja rövidre, és azt égesse le, nehogy a "nemes alkatrészek" égjenek meg.
    Csak az a fura, hogy nem a táp ment így tönkre rövidzárral, hanem maga a túlfesz védő égett meg, az volt büdös... :DDD Azóta tettem bele új fesz-védőt...

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Amoroso #16403 üzenetére

    Itt láthatsz képeket róla :

    http://www.vatera.hu/alaplapok_videokartyak_tapegysegek_ujrakondizasa_119224851.html

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Ez milyen márkájú táp lehet ?

    http://kepfeltoltes.hu/view/090128/t_p_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    ( Ez van most a gépben...)

    (Elolvastam közben a Fórum "Milyen tápegységet vegyek ?" c. fejezetét - de se az ajánlott, se a "kerülendő" tápok között nem találtam...

    Nosch ?

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindnyájatoknak !

    Lehet, hogy harsány kacagást - lehet, hogy hatalmas megdöbbenést - vált ki a következő villámkérdésem - de gondolom úgy tanulok, ha kérdezek : :D :D :D

    Működik-e (hibátlanul) egy mikroATX-es alaplap "sima" ATX-es tápegységről ?

    Arról van szó, hogy az eddigi ASROCK P5FX+ ATX-es lap helyett vettem egy használt - szintén ATX-esként eladott - HP-s alaplapot. Kicsit furcsa volt, hogy a házban máshová estek a furatok, és kisebb helyet foglal el, de "passzolt" minden - a táp, a proci, a DDRAM -. El is indul, fel is ment az XP - de időnként lefagy, és ilyenkor bootolás után sorra "eltűnnek" a HDD-k, majd a DVD-írók...

    Vagyis : VAN különbség az ATX-es és a mikro ATX-es laphoz való táp között - annak ellenére, hogy "simán" felment a táp, el is indul, és (ideig-óráig) működik a rendszer ?

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz hoax #16516 üzenetére

    Nosch : megtettem ( digitális multiméterrel - persze úgy, hogy a HDD-k / DD-k áramcsatlakozójának "lyukjaiban" mértem a feszültséget érintkezőtűvel - nehogy rövidzárat sikerüljön összehozni :D )

    A ''sor elején" - azaz a tápegységből kijövő MOLEXen :

    +11,72 V és 6,74 V

    (őszintén szólva nem tudom, hogy a csati négy érintkezőjéből melyiken milyen értéket kellene kapni, de a két szélsőn biztos 12 V-ot)

    HANEM a legutolsó MOLEXen 10,51 V !!!!

    Nem tudom, mennyi a megengedett eltérés a névleges 12 V-tól, de ez azért meglepett...

    (Persze mindezt "üres" csatlakozóérintkezőkön mértem - azaz fogyasztó nélkül...

    Azon is gondolkodtam - vagy 5 mp-ig : nem érdemes-e venni egy LED-es tápegység tesztert 2,9 e-ért - de aztán azt gondoltam annyiból már kijön egy új táp fele... :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek !

    Az alaplapom nem méri / ill. nem érzékeli (?) a proci (P IV 2,8 GHz) ventillátor fordulatát és a procihőfokot sem - erre vonatkozó adat a BIOS SETUP-ban nincs.
    Így az Everest hőfokmérésére kell hagyatkoznom...

    Mivel a közelmúltban előfordult párszor, hogy az XP Prof ismeretlen okból egyszerűen "kilépett" adott (nagy erőforrást igénylő) játékból levett házburkolat mellett rendszerstabilitási tesztet végeztem az Everest-tel : a CPU pillanatok alatt 62-67 majd 71 fokra ment fel.
    ( Valóban forrónak bizonyult...)
    A prociventillátor ( mely természetesen az alaplapra van csatlakozatva ) folyamatosan működik...
    Kérdés : Lehet, hogy az alaplap nem szabályozza a processzor terhelésének megfelelően a venti fordulatszámát, így a ventillátor egy állandó fordulaton megy, ezért melegszik túl a proci ? (Azaz az alaplap a hibaforrás ? )

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz Navaze #16823 üzenetére

    (Nem tom nekem válaszoltál "é"... :D - de ha igen :

    Épp az a gond, hogy - mint írtam - a prociventillátor fordulatszámára SEMMI adatom sincs : sem az alaplapról, sem az Everest-ből - azaz lövésem sincs milyen fordulaton megy a ventillátor, és hogy változik-e egyáltalán a ford. szám, ahogy a proci melegszik....

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv !

    Egy villámkérdés: ha socket 478-as alaplapban simán ment egy PIV 2,8-as 512/800-as HT-es Northwood - ami sajnos tönkrement... :O ugyanígy menne rajta egy ( természete-sen szintén 478-as ) PIV 3,2-es Prescott is ? :F

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz vepe #17463 üzenetére

    Van egy : HP d530 (alias "P4SD") mATX 478-as és egy
    Asrock P4S55FX+ ATX szintén 478-as...

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv a (nálam jobban) Szakértőknek ! :D
    Mi a különbség az ATA és a PATA csatlakozás között ? (természetesen HDD-kre értve...)

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv !

    Előfordulhat-e olyan egy alaplapnál (HP d530) hogy a CPU hűtőt (Thermaltake) a lap csak időközönként szabályozza ?

    Arról van szó, hogy a lap SETUP-jában a procihűtő fordulatszáma 1-től 4-ig állítható ( a 4-es a leggyorsabb ).
    4-esre állítva időnként a gép "alaphelyzetében" nagyon felforrósodik a hűtőborda ( alig lehet megfogni - sajna semmilyen szenzor nincs a lapon, így csak kézzel lehet "méricskélni" ) ez tart kb. egy fél órát, utána elkezd hülni, és egy idő műlva visszahül langyosra - azt megint tartja egy darabig. (A venti fordulatszámát sem tudom megnézni, mert arra sincs szenzor - az Everest sem tud kijelezni semmit...)

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz zodo #18881 üzenetére

    Akkor hát megnyugodtam... :DD

    Az igazsághoz tartozik, hogy sajna a tápegység CPU felőli oldalán nincsenek olyan szívónyílások, amiken át a táp (első és hátsó) ventillátorai kiszippanthatnák a CPU-ról leszívott meleg levegőt, így az "megreked" a tápegység tömör, merev fala és a CPU venti között.
    Tápot, alaplapot és házat nem fogok cserélni - még egyet tehetek : előlről DVD-helyre berakok egy 3 kisventiből álló hűtőegységet...

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #18879 üzenetére

    Hello Mindenkinek !

    Ugyanennél a lapnál ( HP d530 ) "volt" egy lapra integrált hálókártya...
    Sajna csak volt, mert a BIOS-frissítés óta egyszerűen eltűnt - a SETUP-ból is..
    ( Ha nem írtam volna fel a típusát, és nem fotóztam volna le azt hinném, rosszul emlékszem...)

    Na mind1 : vettem egy új, különálló hálókártyát PCI-ra.

    Remekül megy, netezni lehet vele - de ha lekapcsolom a PC-t másnap reggelre "eltűnik" - azaz a Vezérlőpulton sárga felkiáltójel kerül hozzá azzal, hogy :

    "Az eszköz nem indítható el (kód 10)..."

    Cseréltem már drivert, visszatettem a régi BIOS-t, eltávolítottam a kártyát szoftveresen a vezérlőpultnál, kivettem a kártyát a PCI-ból, áttettem másikba.
    (Ilyen esetekben "észreveszi" az XP Prof, jó egy ideig, majd megint a régi nóta : nincs helyi hálózat, mert a kártya nem indítható...)

    Próbáltam a SETUP-ban a megszakításkérelmet is változtatni - ugyanez a helyzet.

    Vajon a kártya a rossz vagy az alaplap - illetve "nem férnek össze ?"

    (Rendszergazda csak én vagyok, más felhasználói fiók nincs...)

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek !

    Egy valóban azonnali VILLÁMKÉRDÉS ( saját "okoskodással..."):

    Ha az előző napon jól feltelepült - késő estig kifogástalanul működő ( netező ) hálókártyánál (Intel PRO/100 PCI) másnap reggel a PC indításakor sárga felkiáltójel "mutatkozik" és a kiírás szerint : "A Windows nem tudta betölteni az illesztőprogramot" .... " Ez a hardver nem foglal el erőforrást, mert probléma van vele..." akkor ez az alaplap, vagy az op. rendszer ( XP Prof. ) hibája ?

    Okoskodás : az XP felismerte és telepítette a hardvert - csak az alaplap
    (HP d 530) hibája lehet
    - hátha nem ad kellő feszültséget a PCI slotra.
    Igen ám, de a megszakításkérelmeket az induláskor az op. rendszer határozza meg - mégiscsak az XP a hibás...

    A táp jó (350 W-os Tagan), a feszültségek jók.
    Más PCI-ba áttéve a kártyát sem változik a helyzet - minden reggelre "eltűnik" - ill. "hibássá válik" a hálókártya. Ilyenkor ha a 4 db PC 3200-as - párban lévő -
    DDRAM-okból 2-t megcserélek, mire indítás után máris "helyreugrik" a kártya.
    Ezután semmi gond - amíg a gép be van kapcsolva a kártya órákig jól megy - sőt még rövid idejű (10-15 perces) kikapcsolás esetén is...

    (Az alaplap 3V-os gombeleme 3, 21 V - MEMTEST lefuttatva : kb. 11 "ciklus" - több óra hiba nélkül....)

    Ha "leszedem" a kártyát utána a "Hardver hozzáadásakor" magától feltelepül hiba nélkül...

    Mitől lehet ez ?

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek !

    Adva vagyon egy HP d530 típusú alaplap, aminek a BIOS-SETUP-jában nincs semmiféle szenzor - ezért külön alkalmazásokkal próbálom a CPU hőfokát ellenőrizni :

    A programok: az Everest Ultimate Edition
    a "siw.exe" (System Info for Windows), illetve a
    SpeedFan

    Nade melyik lehet az "igazi" (helyes) procihőmérséklet - illetve mit jelenthet a "remote" ill. a "system" hőmérséklet ?

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz janos80 #19270 üzenetére

    Hogy jött ide ?

    Így : " Adva vagyon egy HP d530 típusú alaplap..." amin nincs semmiféle szenzor.
    - merthogy a CPU hőfokát az alaplap szabályozza ( és általában méri is...)

    Hát így...

    (Miért szerinted hova kellett volna "kerülnie" ?)

    Amúgy kösz a tanácsot ! - tényleg jó lenne - de az általad ajánlott progi éppen a PIV -es procik hőfokait nem méri... :O :O :O (Ezt persze nem tudhattad, mert én nem írtam procitípust...)

    Üdv ! :D

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #19267 üzenetére

    Probléma leküzdve !!! :DD :DD :DD

    A gépben levő - egyébként kitűnően működő - 350 W-os Tagan táp CPU hűtő felőli lapján (burkolatán) nincs semmiféle szellőző(szívó)nyílás, így a CPU-ról a procihűtő által leszippantott meleg levegő beszorult a táp alja ill. a procihűtő és a ház hátulja közti részbe.

    Kijelöltem a a tápburkolat alján egy nyílást, hogy kivág(at)om. Masszív, kb. 0,6 mm-es lemez : házaltam vele a városban több lakatosnál - hallani sem akartak róla, hogy kivágják - végül egy (alkalmi) ismerős flexszel (hatalmas szikraeső kíséretében) kivágta.

    Azóta a hőfok ugrásszerűen lement : még vírusirtó futásakor is legfeljebb 58 fok körül van - általában 38-42 fok közé esik... :DD :DD :DD

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #19166 üzenetére

    Nnna, ez is megoldódott... :DD :DD :DD

    Okulásul mindenkinek : hogy másnak már ne kelljen végigkínlódnia ezt a tortúrát :

    Két zavaró momentum volt a rendszerben:

    1. A - már említett - 350 W-os Tagan tápegységnek egyik furcsa különlegessége,
    hogy - a MOLEX csatlakozók mellett - van rajta egy vastag "földelő" (?) vezeték is, a végén egy csatlakozó kapoccsal. Ez - jobb ötlet híján - a PC-ház hátsó részéhez csavaroztam ( oda, ahol a kártyák rögzítése van ). Ezt leszedve meglepődve tapasztaltam, hogy 0,02 V-ot - azaz 20 mV-ot - mutat a mérőműszer. Amint leszedtem ezt a kábelt egyből "megjavult" a hálókártya, és lett internet elérés.
    (Korábban az volt, hogy az előző nap több órán át vidáman működő netkapcsolatból kilépve - semmit sem változtatva - másnap reggel vagy vég nélkül tárcsázott a hálókártya,
    és el sem jutva a felhasználónév és jelszó kéréséig egy idő múlva kiírta, hogy a távoli számítógép nem válaszolt, vagy pedig fel sem ismerte az előző nap működő hálókártyát ismeretlen "PCI device" néven. )
    2. A másik pedig, hogy ezek után "erősen meglepődve" vettem észre, hogy az alaplap BIOS SETUP-jában a PCI-os hálókártya "Intel Ethernet Controller" néven LE VAN TILTVA !!! - de emellett a kártya vidáman működik, a Vezérlőpult - Eszközkezelőben pedig ott "virít" hibamentesen !!!
    A SETUP-ban nem én tiltottam le ! - sőt - korábban heteken át azzal kínlódtam, hogy hogy lehetne neki megfelelő megszakításkérelmet "kialkudni" !

    (Mindehhez annyit : azért kellett külön PCI-os hálókártyát tennem a gépbe, mert az eredetileg az alaplapon ( HP d530 ) lévő integrált hálókártya ( Broadcom Nextreme Gigabyte ) egy - egyébként sikeres - BIOS frissítés során egyszerűen "eltűnt", és azóta semmilyen módszerrel sem sikerült visszahozni...)

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Üdv Mindenkinek !

    Jelenség : A PC "hun indul, hun nem" :D :D :D
    - azaz vagy egy pillanatra felgyullad a HDD LED-je, majd rögtön el is alszik, vagy - pár kísérlet után - simán elindul, mennek a ventik és a részegységek. ( amilyen kedve van... :DDD :DDD :DDD ).

    Valószínű ok : (Hosszas kísérletezgetés után ) kiderült, hogy a több évet szolgált PC-ház bekapcsológombja rossz (?) / KH-s (?)...

    Kérdések :

    1. Javítható / kapható-e külön ilyesmi alkatrész ?

    A következő van a kapcsolóra írva :

    "KDC-A04-1C
    ~8A/128A250V ~10A250V
    5A/80A250V'

    2. Megfoghatom "üzem közben" a kapcsoló (fém) burkolatát ? Szerintem igen ( hiszen az alaplapba megy a belóle jövö két vezeték), de inkább megkérdezem a leírt adatok miatt ... :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    Űdv Mindenkinek !

    Velem / nálam mindíg történik valami... :D :D :D

    Adott egy igen fura "rigolyás" ATX alaplap HP530D... (Sok hülyesége - furcsasága van - de ezt most hagyjuk... ) :DDD
    Hónapok óta rendesen ment XP Prof-al - benne egy 2,8 GHz-s Northwood ; 4x256 MB 400-as DDRAM ; egy AGP-s ATI 8500 videoktya; egy 400 GB-os ATA-s Samsung HDD és egy DVD-író egy Chieftec HPC 360 W-os táppal. Nemhogy húzva nem volt, de csak Net-ezésre, képnézegetésre, levélírásra volt "befogva".
    Egyszercsak kezdett rendetlenkedni : bekapcs-kor csak felvillant a HDD LED, majd lekapcsolt.
    Rendben van : kapott egy új tápot : 350 W Delta - csakhogy ez 24 pin-es táp - így kellett hozzá egy átalakító a 20 pin-es laphoz. Ezzel el is indul - de a winchesterről nem bootol, kiírva, hogy a HDD-ről nem tud indulni. ( Azóta a HDD-n, és így az XP-n nem volt változtatás)
    Rendben : induljon floppy-ról ill. XP telepítő DVD-ről. Csakhogy ezekről sem bootol.
    Az XP telepítő CD-nél megjelenik "A számítógép hardverkiépítésének vizsgálata" - aztán a nagy semmi tovább...

    Kiszedve a HDD-t USB rack-ben a winchesteren az adatok látszanak.

    Kérdés : Az alaplap hibás-e ? - és ha hibás azért-e, mert a 24 pin-es tápról nem működik a 20 pin-je vagy a táp-átalakítóval is kéne mennie, és a lapnak más baja van ?...
    Netán a winchester sérült meg ?

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

  • jasonka

    aktív tag

    válasz jasonka #24240 üzenetére

    Nos : miután mindent kipróbáltam és minden indításkor kb. 4-5 percig "csámcsogott" a vinyón, mire kegyeskedett elindulni floppyról ill.telepítő CD-ről (Gombelem fesz-t mértem - jó volt -, BIOS-t frissítettem, levizsgáltam szoftverrel a HDD-t - kiugrottam az ablakon... :DDD ) kiderült , hogy a winchester egyik IDE csatlakozótűje becsúszott... :O (Egészen - még a tű "fészkében" az a "váll" sem mutatkozik, ami a többi tűnél egy kicsit látszik...)

    Ez okozta a hibát....

    Egy másik HDD-t betéve vígan indul, és prímán megy (csakhát erre nem akarok telepíteni,mert ez egy adattároló HDD...)
    Próbáltam csipesszel óvatosan kijjebb húzni - a többi tű síkjához - de nem tudom, nem lehet... Holnap elviszem szervízbe...
    Remélem ott megoldható a gond....

    Kösz aero-nak, aki segítő ötletet adott... :R

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem ! A Belváros !...

Aktív témák