Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pweisz #135 üzenetére

    Ez így ebben a formában nem igaz. Sok mindennek van köze a helyesírásnak, de alapvetően két dolog ezek közül a legfontosabb: vizuális memória és zenei hallás. Mindkettő fejleszthető, csak gyakorlás kérdése. Igaz, hogy kinek könnyebben megy, kinek nehezebben, de ez nem tehetség kérdése, hanem affinitásé. Tudom. Tanultam. No meg némi tapasztalatom is van. Ami teljesen más dolog, az a dyslexia, viszont újabban nagy divat lett mindent erre fogni, holott a valódi dyslexia ritka szerencsére. Rövid pedagógiai pályafutásom alatt találkoztam olyan osztállyal, ahol vagy 10-12 gyereknek nem kellett írnia órán és otthon szövegszerkesztővel írhatták a dolgozataikat, mert szegények dyslexiások.
    Az a nagy büdös igazság, hogy addig nem szabadna alsóból kiengedni a gyereket, amíg nem tud helyesen írni. Bukjon csak meg kétszer, ha nem teljesíti a szintet és a harmadik bukása után kerüljön kisegítő iskolába. Kedves szülő rögtön komolyabban venné a házi feladatot és a feladott lecke otthon megtanulását. Érettségin pedig simán elkaszálnék bárkit, aki az írott dolgozataiban helyesírási hibákat vét egy bizonyos mennyiség fölött. Az a baj a mai oktatással, hogy a szülő diktál, a pedagógus pedig szolgáltató, és csúnyán megütheti a bokáját, ha nem azt csinálja, amit a vevő (a mindenhez jobban értő szülő) kér. Na ezért nem tanítok. Miért van az, hogy régen, ha a gyerek valami hülyeséget csinált és a pedagógus felpofozta érte, akkor a szülő még otthon még egyszer elverte a kiccsávót. Ma ha a pedagógus csúnyán néz a gyerekre, már készülhet a fegyelmire. A gyerek maga fogja feljelenteni... Talán épp azért, mert beszólt a helyesírására, holott most nem mindegy, hogy ''rox'', ''rosz'' vagy ''rossz''. Az a lényeg, hogy meg lehet érteni, most mit számít, hogy régen így volt helyes? Változnak az idők, kisapám, fejlődik a nyelv!. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • chicken

    senior tag

    válasz pweisz #137 üzenetére

    ''a diákoknak túlsok a jóga'' :D télleg nemfontos ez a helyesírás :))

    mens sana in campari soda

Új hozzászólás Aktív témák