Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Oliverda #7683 üzenetére

    "128bit....rossz csúnya fujjj... mintha kizárólag csak ez számítana"

    Ha kijön 8Ghz-es GDDR5-tel, akkor nem szóltam. Máskülönben lassabb lesz a HD4890-től.

    Abu, már megint kezded ezt a konkurencia nélküliséget. Igen, abban a 1-3 dx11-es címben nem lesz konkurencia. És? Mindenki csak azzal a 3 játékkal fog játszani? Attól még a játékok 99%-a dx9-es meg dx10-es marad és abban marhára van van konkurencia.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Oliverda #7713 üzenetére

    Jah, jól látszik a HD5870-en, hogy mennyire eltérő architektúra. :U
    Egy HD4870X2 egy lapka alá hozva.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #7718 üzenetére

    Meg is tudod magyarázni vagy csak ennyi, hogy nem talált? Mert nekem laikusként marhára úgy tűnik az eddig kiszivárgott infókból. Abu is megerősítette a 2 shader blokkot. Mindent dupláztak az rv770-hez képest, nekem ennyi jön le.

    Sniper elite: driver optimalizáció, magasabb gpu és mem órajelek.

    Szerk: ott van az igazság gbors 2. bekezdésében.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz g@bo #7963 üzenetére

    És az még csak nettó nagyker ár. A hazai kisker árak tuti 70k fölött indulnak majd. A HD5870 meg 100k körül lesz. Hát nem valami baráti árazás, de ezt már kitárgyaltuk.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Abu: "Az árak maradnak mindkét oldalon..."

    Ez itt a szomorú lényeg hölgyeim és uraim. Mindenki azt várta az új szériától, hogy majd lenyomja pl. a HD4890 árakat. Errefel tessék. Kétszeres teljesítményt akarsz? Hiába telt el 1,5 év, ugyanúgy kétszeres pénzt kell kiadni érte. Ááá sehogy se jó ez. Az AMD megtörte ezzel az árazással a lendületet. Tudom, hogy nem illik felhozni az nv átnevezgetéseit, de HD4870X2 - HD5870 viszonylat? Eddig azt követte az AMD, hogy az új széria egyre jobb és jobb ár/teljesítmény aránnyal jöjjön ki. Most meg csak simán a meglévő paletta teljestményéhez képest beárazta. Amennyivel gyorsabb, annyival drágább is. Így szépen távolabb tolta a halandóktól a felsőkategóriát. Már korábban említette, hogy amit a HD4xxx szériával véghezvitt, azt most szépen visszacsinálja az AMD. Tudom, az AMD nem szeretetszolgálat, meg elkényeztetett minket a HD4xxx széria árazásával (az Nv mégis böcsülettel lekövette - egy GTS250 [25k] ma olcsóbb, mint egy HD4850 [26k]). De, ha most felhagy az AMD azzal a vásárlóbarát magatartással, miszerint az újabb széria közel kétszeres teljesítményt kínál ugyanannyi pénzért, akkor mégis, hogy akar részesedést növelni, Nv-t kivéreztetni, Nv-fanokat téríteni és kiverni a köztudatból a vga=geforce dolgot? Ha 100 dollárral olcsóbban indítana az HD5xxx széria, akkor az előző mondatomban hosszabban felsorolt célokat egycsapásra véghezvihetné az AMD. Főleg annak tükrében nem értem ezt a nem éppen baráti árazást, hogy olcsóbb gyártani az új gpu-kat, plusz még a TSMC is kárpótolja őket.
    Csalódtam, na. :((( Én, ugyanúgy nem jutok majd 25k-ért HD4890 teljesítményhez, mint eddig. Persze, akinek lesz pénze a HD58xx szériára, annak semmi gondja nincs ezzel a dologgal. Nem úgy van, hogy a számítástechnikai cikkek nagyon hamar veszítenek az értékükből? Hát erre most az AMD rácáfol, mert egyszerűen a meglévő széria fölé árazza az új szériát és kész. Fejlődés sehol.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz JColee #8119 üzenetére

    Na, sikerült megtalálnod az érvelésem leggyengébb alappillérét. :D
    Nem tudom biztosan, hogy olcsóbb-e gyártani ezeket a 40nm-es cuccokat, merthát nagyobbak, több a tranyó, dx11 stb. De hacsak annyiba kerül, mint egy rv790, már akkor pofátlan az árazás, főleg a tsmc jótékonykodásával együtt.
    Mindegy is, a lényeg a hsz-em többi részében van.

    (#8121) Bluegene: csak ennyi: 50k-ért? 30k-t még talán megérne.

    (#8122) Abu: És nem akarja továbbnövelni a részesedést? Ha jól tudom méd mindig az Nv vezet, akkor mégis milyen gesztenyét kapartak ki, amit most megesznek? Még erősen kapargatniuk kéne, nem pedig poátlankodni a codálatosz dx11-el.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #8125 üzenetére

    [very off]Miért csak 5 perc a szerk idő? :O [/very off]

    Tudtam, hogy te leugatsz, de lexarom, mert tudom, hogy van itt pár emberke akivel hasonló véleményen vagyunk.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Oké, oké, azért a fejem marad. Csak az AMD elkezdett valamit a HD4xxx szériával, amit most az új szériával felrúg. Hátradől, várja a zsét (bár nem úgy van, hogy jobban megéri az olcsóbból többet eladni, mint a drágábból kevesebbet?), mint aki jól végezte dolgát. Mint aki uralja a piac 90%-át, mintha minden játék innentől kezdve AMD logoval az elején, dx11 támogatással jönne, mintha már kinyírta volna az Nv-t. <-------- ezt értsétek már meg, ne azon lovagoljatok, hogy nekem nincs pénzem rá és ezért fikázom az AMD-t, hogy nem úgy árazta, hogy a kispénzű emberekhez közelebb vigye a teljesítményt!

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cwn #8153 üzenetére

    Te tudsz valamit? Ne tartsd magadban. :DDD :DDD

    Egyébként mi lesz holnap? Lejár az NDA? Jöhetnek a tesztek. :C
    Hard launch meg mondjuk az októberi Catalyst-tal együtt?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz emmm #8196 üzenetére

    GPU-Z-nél:
    Release Date: Sep 23, 2009 :DDD

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz laci666 #8202 üzenetére

    "Remélem 4850 megáll majd 60k körül."

    Szokni kell még azt az 5-öst a 4-es helyett a szériaszámozásnál. ;)

    Egyébként én 2-3 hete így számoltam (összeveteve a külföldi dodós, és az itthoni kisker árakat):
    HD5870: 399$ x 270 = 108k HUF
    HD5850: 299$ x 270 = 80k HUF

    Ez a 270-es szorzó mondom úgy jött ki, hogy ez a tendencia, ha összevetjük a dollárban megadott ajánlott fogyasztói árat és a hazai kisker árakat más vga-k kapcsán.
    Lehet, hogy kicsit elnagyolt a számolás, de hirtelen miért változnának a piaci viszonyok.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #8279 üzenetére

    Szóval holnap reggel 6 óra 1 perckor kint is lesz. :D

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Aktív témák