Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old gray

    addikt

    válasz Rem-X #3620 üzenetére

    A lap korrekt, a samsung ram meg szerintem nem rossz, hiába szidják sokan. Nekem a tccc chippes példány 500MHz vígan megy 2,8V 3-4-4-8 2T mellett. Eleve: ha visszosztod a ramokat ddr 333-ra akkor a ram már nem szab határt a procituningnak. A legtöbb 3700+ san diego az alap 2200MHz helyett vígan megy 2750MHz-n, ami nem rossz főleg ha azt nézzük, hogy ingyen + teljesítmény. A lapod BIOS-át sajnos nem ismerem, nézz be topicjába és érdeklődj. A lényeg: elsőre próbáld kapásból a 2750MHz-t: proci: 250-re állítsd az "FSB"-t, HT (hypertransport) szorzót 4x-re, hogy 1000MHz-n maradjon, ramokat állítsd auto-ról ddr333-ra, és először lazább időzítéseket adj neki, pl. 3-4-4-8 2T. Adhatsz nagyobb feszt. is a procinak, hogy elsőre tuti legyen a dolog, attól függ milyen hűtésed van, de ált. egy normálisabb réz alapú hűtővel az 1,5V bőven belefér. Memóriának 2,8V simán adható, egyenesen jól érzik magukat ilyen fesz-.en. :) Ha nem megy akkor próbáld kisebb "FSB"-vel, mondjuk 230-240, de szerintem a 2750MHz garantált. Ha nem indul a gép, nincs gáz, bekapcsolod a gépet úgy, hogy a delete gombot folyton nyomod vagy a lapon megkeresed a CMOS clear jumpert le majd vissza, és BIOS default értékeket kapsz. Hirtelen nem is tudom mit kellene még beállítani, mint írtam a lapod BIOS-a nem ismerős, de nagy eltérések nem nagyon vannak az alap tuningopciók terén sztem.

    Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Új hozzászólás Aktív témák