Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz barnam_ #1436 üzenetére

    Szerintem nem ugyanarra a "berángatásra" gondolunk. :) Nekem FC2-ben semmi gondom, sose rángat.
    Amit én tapasztalatok, az szinte tuti, hogy a vram hiánya miatt van. A nagyon nagy felbontású textúrákat használó játékokban (mint pl. Crysis) a részletesség növelésével egyszercsak eljutok egy olyan pontra, hogy amikor hirtelen fordulatot teszek a játékban, akkor gyors fps-zuhanás, majd 1-2mp után "helyreáll" a folyamatosság. 512-es karin ilyet nem láttam (nem 512-es 8600GT-re gondolok:). Korábban volt 512-es X1950Pro-m, még az se csinált ilyet, pedig az lényegesen gyengébb! Egyébként tök ugyanezt tapasztaltam anno FEAR-ben, ahol a max textúrarészletességhez 256 megás kártya kellett, 128-ason beakadozott.
    Ez a dupla slotos gyári hűtés jól hangzik mindenesetre. Az egyetlen bajom a 4670-el csak az, hogy a gyakorlatban semmivel sem gyorabb a jelenlegi kártyámnál. Ez még önmagában nem is volna gond, mert a teljesítménye kb. elég nekem. Annál nagyobb gond viszont az, hogy ki "kell" adni 20k körüli összeget egy semmivel sem jobb kártyáért. :) Na jó, a hűtése jobb, meg az általam hőn áhított fél giga videoram is ott van.
    Crysist nem tudod megnézni véletlenül?? DX9, minden high, és berángat-e az általam leírt módon, mikor hirtelen ráfordulsz egy nyílt terepre!? Igazából itt áll vagy bukik a dolog. Engem nagyon zavar ez a jelenség. :(

  • sysrq

    őstag

    válasz barnam_ #1436 üzenetére

    Kis környezettanulmány elöljáróban. A tápom van alul, venti nélkül. Meleg száll felfelé. Jön a proci, egy 92-es kavarog rajta 1500-on (nem kapok PWM-est). Chipet borda, ez is fűt.
    Na és most jön a vga legfelül. Van rajta most egy 12-es, 1100-on maszatol, nem passzív hűtés de tényleg nem hangos.
    Erre te:

    "hát ezek az értékek nem túl meggyőzőek, az enyém is tartja ezeket a hőmérsékleteket gyári hűtővel..."
    "fixen 100%-on forog (majd talán egy későbbi RBE-vel be lehet állítani) - így kicsit zavaró, főleg éjjel; de 5V-ra kötve semmi hangja sincs, és még mindig csak 55°C-on van játékban."

    Amiket írtam értékeket nem játék alatt vannak hanem furmark-al terhelve.
    Lehet egyszer megfordítom a házat mit mérek úgy.

    Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Új hozzászólás Aktív témák