Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tommer

    tag

    válasz cizoe #6457 üzenetére

    Hát ha ez tényleg ennyi, akkor nvidia -nak jó nagy a pofája, hogy 120.000-130.000.- Ft kér el egy 280GTX -ért! Érdekes!
    Hát nekem eddig csak nVidia kártyám volt, de ha ez így van, ahogy írták, nem leszek akkora marha hogy 130.000.- ért 280 GTX -et vegyek! Mit fog ehhez szólni nVidia barátunk? Ezt szó nélkül akarja hagyni? Érdekes lesz ez a hét! :D

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz cizoe #6464 üzenetére

    Igen, én is így látom! Nem nagyon tud mit csinálni, mint árat kéne csökkentenie!
    Milyen fasza lenne, ha erre az lenne nvidia válasza, hogy OK, akkor adjuk a 280GTX -et ~85.000.- ért :U , a 260GTX -et meg pl: ~65.000 -ért :U ! (Persze brutto és HUF)
    Talán, esetleg ekkor lehetne érdekes!
    Na jó! Abba hagyom az álmodozást! :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Hammon Serra #6667 üzenetére

    Hoppá! Alakulnak az ATI árak! (nVidia -nak kurv@ra at kell majd gondolnia az árpolitikáját! Le az árakkal! :DDD :DDD )
    Most már tényleg le kell cserélnem a videokarimat!

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz rumkola #6690 üzenetére

    Ok, hogy 800 shader, de az Radeon HD 3870 (RV670) 320 shader -e van, amelyből ugye 64 komplex és 256 darab egyszerű stream processzor! Itt a 4850/4870 -nél mi a helyzet? Hogy van ez? Eddig nem tudtam kihámozni egyik tesztből sem, vagy csak vak vagyok?
    A 800 shader -ből mennyi a komplex és mennyi az egyszerű stream processzor?

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz HarryPotter #6849 üzenetére

    Én úgy tudom nálunk, még sehol!
    De ha valaki tud valamit közölje, mert én biztos 4870 -est kívánok (fogok) venni!
    (Nvidia meg feldughatja magának a 280GTX -ét a 130.000.-Ft -jával együtt, ennyire marhának már ne nézzenek, pedig mindig is nvidia kártyám volt már a Geforce1 óta! dehát ez van! Most váltunk! )

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Tommer #6855 üzenetére

    (Azért félreértés ne essék, akinek van pénze ill. 130.000.-Ft -ja, hogy VGA -t vegyen, akkor nyugodtan vegye meg, azt csinál a pénzével amit akar! :R De azért akinek van egy kis esze, gondolkodik is! :DDD Nehogy már én pénzeljek egy multimilliomos céget! Aki meg tudja venni a 280 GTX -et az vegye! )

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    Egy kis írás a hwsw hasábjain:
    (Úgy látom még nem volt, de ne kövezzetek meg, ha igen! :R )

    hwsw

    A legutolsó bekezdés eléggé érdekes:

    "Nyilvánvaló, hogy az NVIDIA, piaci pozícióinak megtartása érdekében jelentősen árat fog csökkenteni rövid időn belül, amiről már megindultak a nem hivatalos információk. Az RV770-nel az AMD nemcsak térnyerésre számíthat a videokártyák piacán, de jelentősen kannibalizálhatja az NVIDIA duzzadó nyereségességét is....."

    HOHOHOHO! Nagyon jó lesz ez a nyár! :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    Ha jól olvasom szorul a hurok: :DDD :DDD :DDD

    Nvidia to drop 280 / 260 prices

    Keldor papa linkelte az "ellenfél" fórumában!

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz Gaboman #9654 üzenetére

    Nem csak a CF az érdekes, hanem hogy a 4870 - legtöbb esetben - ott liheg a GTX 280 seggében!

    (És érdekesen nem látom sehol az a 2-2,5x -es többletet amit a GTX 280 -ért kéne fizetnem! Annak ellenére, hogy a 649 dollárból most 599 lett az ára. Na ja! Egyértelműen 4870! :C Ez van! Megrögzött nVidia -sként én is ATI -ra váltok most!)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    Gondoltam leírom az 1 napos tapasztalataimat az újonnan szerzett ATI 4870 –es kártyámmal. Nem választok sorrendet, ami eszembe jut leírom, hátha segítek páraknak itt.
    Kezdjük ott, hogy soha nem volt ATI kártyám, megrögzött nVidia –s voltam (ill. vagyok is).

    Egy Gainward GTS 512 –est váltottam le, így közvetlenül szolgálhatok összehasonlítással.
    Windows XP és VISTA is van a gépemen, így mindekét helyről vannak infóim!
    Hűtés:
    Hát kell ide az biztos, ez a 4870 kicseszettül melegszik! Alap 23% -os ventifordulaton jár, és az édeskevés, méghozzá nagyon. Alapon olyan 70-75°C –os és bizony felmegy 95°C –ra rendesen. Ilyen hőfoknál egyszerűen nem lehet a kártyához érni, a kifújt levegő is olyan hőmérsékletű, hogy megégeti az ember kezét! Tehát szépen beállítottam a ventijét (XP és Vista alatt is) 36% -ra, a már sokszor tárgyalt profil –módosítás segítségével, és szépen működik Xp és Vista alatt is. És igen VAN HANGJA a ventinek. 45% -on már cseszetűl zavaró pedig nem vagyok az a vájtfülű típus! A GTS –emnek 56% -volt olyan hangja mint ennek a 4870 –nek 36% -on, ez azért érdekes.
    Kipróbáltam a „szőrős fánk” efektust is, hát csessze meg, szerintem ezzel galyra lehet tenni a VGA –t. A hőfok felment 100°C –fölé! Azt a kurv@, nem hittem a szememnek! Simán meg lehetet, volna sütni egy darab húst a fém részeken! Viszont úgy tűnik játékoknál nem az a helyzet, ott szépen 70-75°C körül alakul a szitu, még a KRÁJSZISZ esetében is, pedig 1600x1200 very high –t is nyomtam. A házam egy nagy jól szellőző cucc, nálam elől 2x8cm venti, és hátul 2x8cm venti. De igy 36% -ra beállított 4870 –es ventivel úgy tűnik OK lesz!
    Control Panel: Catalyst vs. Forceware!
    Semmi különösebbet nem láttam, mindegyiknél vannak rengeteg beállítások, nem hiszem, hogy az egyik jobb lenne, mint a másik, mindent megtaláltam a Catalyst –ban is, szóval nekem kicseszett mindegy.
    Filmek, Játékok:
    Filmeknél nem vettem észre semmit, talán egy picit gyorsabban reagál egy 1280x720 –as HD film, ha beletekerek, mint a GTS512 –en, de ez tényleg hangyaf@sznyi különbség! (Kipróbáltam Die Hard 1-2-3-4 HD 8,5 GB –os filmeknél, minden OK). Játékoknál nincs különösebb helyzet, kivéve a KRÁJSZISZ –t. Igen-igen előjön Vista alatt a „fehér pötty” effektus! Pedig a kártya alapórajelen van! Nem tudom mi lehet, igaz nem zavaró, de hogy most már tudja az ember így már igen is az.
    Én speciel a 8,7 beta drivert tettem fel (semmi fix, meg ilyen baromkodás, csak a 8,7 –es beta. A hotfixel is eljátszottam, de csak rosszabb lett a dolog, így csak a 8,7 beta van fenn). Nem tudom, hogy ATI –éknál, hogy szokott ez lenni, de nVidia –nál nem volt ilyen, és mivel most már azért egy ideje piacon van a 4800 –as sorozat kurv@ jó lenne ha, ATI most már végre kiadnia egy nem beta, és hivatalos, 4800 –as drivert! Erre most már marha ideg vagyok. (Érdekes a GTX 280 –ra nVidia –ék ki tudtak adni egy WHQL drivert, csesze már meg, nem igaz!)
    Minden más egyéb játéknál NINCS ilyen probléma! (Half-Life 2, Quake 4, Tomb Raider – Legend, Doom 3, most csak ezek voltak feltelepítve sajna.)

    Általános megjegyzés és inkább OFF –ba is teszem:
    Igaz áttértem ATI 4870 –re egy GTS 512 –ről, de biztos vissza fogok térni egy GTX280 –vagy hasonló termékhez. Ezt 3 dologra alapozom – amiért kéretik nem megkövezni –
    1. Hőfok ill. a venti hangja, sokkal zavaróbb még 36% -on is, mint a GTS 512 –em ventije 56% -on. (És a hangja ellenére nem olyan hatékony!! Az nVidia igen is hatékonyabb volt, ez személyes tapasztalat.) És nem fogok hűtőt cserélni semmilyen kártyán, se ATI –n, se nVidia -n 2008 –ban. (Nem igaz, hogy nem lehet egy hatékonyabb léghűtést tervezni. Ez nem igaz! Igen is vegyék a fáradságot)
    2. (Tudom nem ezt kéne felhoznom, de akkor is) KRÁJSZISZ. Én megértem, hogy az nVidia pénzeli itt a játékok jó részét, és ATI ezzel most nem tud mit kezdeni, de hogy egy játékban ilyen bug –ok „fehér pötty effektus” lépjen fel, ez számomra 2008 –ban elfogadhatatlan! Mint említettem én megértem, de akkor írjon ATI egy kurv@ hivatalos driver –t a 4800 –asokhoz, amiben ezt orvosolja. Nincs ennyi türelmem. Ha addig kijön a GTX280 –as 55nm –en azonnal váltok rá! Nem igaz, hogy ezt nem lehet megoldani!
    3. Pillanatnyilag a KRÁJSZISZ csak 1db játék, de ha most majd a többinél is előjön ilyen faszság, akkor mit tesz ATI. Tud egyáltalán tenni valamit! Hát ez az: NEM! Ez van, sajnálom!
    (Még egyszer megkérek mindenkit, ne írogassátok, hogy így-meg úgy meg stb…. nem érdekel, mindig ez erősebb kutya b@szik! Ha nincs elég befolyása ATI –nak, hogy pénzelje a játékfejlesztőket, akkor én vegyek ATI –t és élvezzem a „fehér pöttyöket”. Hát NEM! Tudom, hogy sarkallatos a dolog, de ez van!)

    Általánosságban nem értem ezt az ATI – NVIDIA fanok közötti ellentétet! Nekem ugyanúgy jó a 4870 –es is, mint a GTS 512 (Nem játszok annyit a KRÁJSZISZ –ben sem). És hogy miért nem GTX280 –at vettem, mint nVidia fan? Egyrészt kurva drága, és igen is NEM ÉRI meg GTX280 –at venni, még most sem, hogy levitték az árát 499$ -ra. (Jót szoptak akik még 130.000.-Ft -ért vették, mert most olyan 95.000- Ft. –vadi újjan, és azt modják, hogy nem bánták meg, ami természetesen egyértemű hazugság és nem hiszi el nekik senki, de mondogassák, gondolom, így nem fáj anyira az a 30.000-40.000.- Ft), ráadásul, ahogy olvastam az ellentáborban, tápcserével is járt a GTX280 –as beszerzési akció, és most nekem, nem volt pénzem még egy 40.000.-Ft –os tápra!
    (És ne jöjjetek nekem, hogy ez meg az a táp már kapható 15.000-Ft –ért, mert nem érdekel, nálam csak az ENREMAX jöhet szóba abból is 650W –vagy felette, szóval ne ragozzátok, főleg nem itt a 4800 –as fórumban. Amúgy egy 535W –os Enermax –om van jelenleg, lehet hogy elbírta volna, de mindegy)

    Hát röviden ennyi!
    Sokadszorra is kérem, ne szedjétek szét a mondandómat millió darabra! Amit írtam csak magánvélemény, én így látom a helyzetet, ill. ezt vontam le, mint tapasztatot Gainward 8800 GTS 512 –es váltásáról SAPHHIRE 4870 –es váltás következtében 1 (azaz egy ) nap elteltével.
    (Természetesen továbbra is sasolok drive ügyben, hátha tényleg csak driver probléma a szar KRÁJSZISZ!)

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    válasz JanR #12558 üzenetére

    [OFF]

    Stevve:
    Hát igen, mint említettem, most észre sem veszem a változást! Nekem tulajdonkképppen mindegy, úgy gondoltam, hogy kipróbálom az ATI –t is, legalább a CCC –ban otthon leszek. Nem volt célom a 4870 –es „lehúzása”, szerintem jó kártya, meglátjuk később, mi lesz!

    Cayman:
    Abszolúte teljesen igazad van! Nem érte meg, semmilyen gyorsulás nincs! Épp most mesterkedem a config –om lecserélésén, előbb a kártyát vettem meg, de most jön a többi:
    Alaplap: ASUS Maximus II Formula,
    Proci: Q6600,
    Hűtő: Thermalright Ultra-120 eXtreme,
    Házikó: Gigabyte 3D Aurora 570
    Táp: Enermax 625W Modu-82 stb.....

    JanR:
    Igen, most én is várom ez első hivatalos 4800 –as driver –t!

    sas1980:
    Igen én is olvastam a dolgokat, jó sok problémájuk akad mostanában, érdekes lesz ez az év, az biztos!

    Amúgy kösz megjegyzéseket!
    Megpróbáltam reálisabb képet adni, remélem nem ment el rossz irányba! :R

    [/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

  • Tommer

    tag

    (Gondoltam nem volt még, és nem teszem OFF -ba mert azért ide is tartozik!)

    Hopp! Nvidia már megint leszopatta a GTX 280 tulajokat! Lassan elérünk oda, hogy NV fizet hogy megvegyék a kártyáit! Ezt már szeretjük! Menjenek az árak csak lefelé!

    Újabb árcsökkentésre szánta el magát az NVIDIA

    (Nem semmi, remélem hozzánk is hamar ideér a csökkenés!)

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen

Aktív témák