Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • chazz

    csendes tag

    válasz virkir #42191 üzenetére

    Az a problem, hogy semmit nem enged allitani, csak 900-on megy. Ha csak egy Mhz-et elmozditom barmelyik iranyba mar leterdel. 1 napos a cucc. Lehet, hogy csere?

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz virkir #42191 üzenetére

    Így igaz. Én nem teszek közzé következtetést, vagy mérési eredményt, amíg nem vagyok benne biztos. Márpedig egy műszeres mérés nálam elegendő. Nem egy voltmodot csináltam már saját kútfőből, azt is tudom, mit és hol kell mérni. És ez a kártya érdekes. Habár a feszültségszabályzó-vezérlő IC VRM10 VID kódokkal vezérelhető DAC-t tartalmaz. Az IC adatlapját előkeresve, a bedrótozást a kártyán követve világossá válik a fix. GPU feszültség, ugyanis az IC VID beállító lábai fix ellenállásokkal vannak a testre húzva. Az ellenállások IC-lábra való csatlakozását kimérve kiszámoltam a VID-et, amit a fix bekötés ad.

    Az eredmény elborzasztó, 1,105V VID jött ki. Kicseszett velem a Gainward.

    Utánaolvastam a neten, külföldi forrásokat tekintve, és azt tapasztaltam, hogy van erre precedens. Az ATT állítaná a feszültséget készségesen, meg is kapja a kártya a parancsot, csak éppen hardveresen nincs a VRM integrált áramkör felé bedrótozva, az fix. 1,1V-ot ad.

    Tehát a GPU-val nem lehet energiatakarékoskodni! És becsapja az embert, mert látszólag átáll a feszültség. Mindjárt kikeresem a konkrét típust, de szerintem bekerülhet a nem ajánlott 4850-ek közé ezen okokból az első hozzászólásba... Véleményetek?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Aktív témák