Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz thyeby #8100 üzenetére

    "Másik húsbavágó kérdésem: Miért csak pár évig volt 150/3-ad? Ilyen hamar tönkremegy?"

    Dehogy megy hamar tönkre. Akkor minek akarna Speciali épp most venni -akár használtan is- egy másikat?
    Ha excentercsiszolóról van szó, ennél jobb -tudtommal- nincs. De drágább sem
    igen. Nem tudom, hogy ha asztalos cégem lenne, megvenném-e. Ha én használnám szerintem igen, mert amellett, hogy könnyű, mindazt tudja mint pl az én masszívabb metabo-m, és kicsit kézreállóbb is. Ha emelgetni kell az enyém már nehéz.
    Hosszútávon szerintem megéri az árát, persze a talpra vigyázni kell, mert gondolom az is dupla árban lehet, és elég egyszer figyelmetlenségből, papír nélkül megkezdeni a csiszolást:). Ezért (is) szoktam rajtahagyni egy papírt mindig ha elteszem a gépet, de gondolom ezt mások is így teszik.

    Ami viszont nekem nem világos, hogy te pontosan mire használod ezt a gépet?

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #8100 üzenetére

    a Rotex nehéz, kétkezes gép. És lakcsiszoláshoz is kicsit durva, az 5 mm-es löketével. És nem olyan nyugodt a mozgása sem, mint az excenternek. Persze kétszer akkora a motorteljesítménye is, mint az excenternek, (720 w), így érthető a dolog.
    Arra, amire használom, kiváló. Brutálisan zabálja az anyagot. Mióta megvan, szegény Makita szalagcsiszoló nagyon keveset ment.
    És polírozni is nagyon jó. De klasszikus excenter gépnek fárasztó a használata, de persze lehet vele excenter módban is dolgozni, csak jobban oda kell figyelni.

    Azért csak pár évig volt 150/3-am, mert a társammal amikor szétmentünk, a gép hozzá került sajnos. Azóta is vígan használja, immáron 11 éves a gép, és míg én is használtam, 8 évig, addig semmi komoly baja nem volt a gépnek.
    Nagyon könnyű a gép, finom, nyugodt a mozgása, jó vele egykézzel is dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák