Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Speciali #8066 üzenetére

    Ehhem, akkor tudom, honnan fúj a szél!

    Úgy érzed, hogy ha nyomod, akkor belassul?

    Az excentercsiszolónak ez a lényege: A nyomóerő szabályozza a forgás és a rezgés arányát. Ha teljesen lenyomsz bármilyen excentercsiszolót, megáll a forgása, és csak rezeg. Ez azért van, hogy hatékonyan tudj homogén felületet csiszolni. A géped akkor fog harapni legtöbbet a fából, ha csak leheled vele a felületét. Akkor visz, mint a szél, viszont nagyon könnyen belekap az anyagba, és karcos, durva a csiszoláskép. Ha kezded nyomni, a forgás közben megjelenik a rezgés. Ekkor lassul a munka, de szépül a felület. A konstans elektronika akkor mutatja meg magát majd a gépedben, amikor "fényesíted" a felületet. Mert egy konstans nélküli géppel csak rezegni bravúr, ugyanis a totál lefulladás határán kell billegni. Van, aki ilyenkor előveszi inkább a rezgőcsiszolót. Neked nem kell elővenni.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thomgrande

    tag

    válasz Speciali #8066 üzenetére

    Elnézésedet kérem ha bántóan fogalmaztam nem volt szándékom.
    Jelenleg 7db működő felsőmaróm van. Kicsit felsőmaró bolond vagyok. Mindegyikben van fordulatszab. elektronika részben gagyik részben konstansok. Itt nagyon lehet érezni a konstans másságát a gagyival szemben. Ha egy elektronika a felsőmaróban működik akkor az excenter csiszolóban is működnie kell. Múkodj felszólításra:-))) (Uri Geller) Ott nem tudom megmondani hogy ezt hogy lehet érzékelni.

    [ Szerkesztve ]

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Új hozzászólás Aktív témák