Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz runner 125 #6387 üzenetére

    Amikor rakva van a kazán valaki úgyis ott van, baj nem lehet
    :) teljesen megnyugtató hogy ott fog állni mellette valaki minden befűtéskor 2 órát amíg le nem ég a fa vagy szén :) egy poroltóval a kezében :DD így valszeg nem lesz nagy tűz :N
    1Miért raknál tábortüzet 2 gondolod ahő nem jön ki a kazánból csak a tábortűzből :)
    Én cserépkályhával gyújtottam fel majdnem a lakást, úgy hogy ahol felizzott a kályha mellett a túl közel húzott szekrény felső része ,ott a kályhában belül vagyfél méterrel beljebb , lejjebb volt a tűztér és közte a samottégla kályhacsempe kanyarok a kályha belsejében stb volt.(A tűztér ajtó pedig a másik oldalon volt)
    Tábortűzről szó se volt mert arra a szabvány: 25m-re a háztól lehet csak rakni.

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz runner 125 #6387 üzenetére

    Jaj, most egy csomó dologra nem érkezek válaszolni, csak erre a drágaságra.
    Engedd meg, h egy példán keresztül érzékeltessem, mire gondoltam, amikor a tűzoltóságot emlegettem:
    Az apósom rém szigorú tűzbiztonságilag. (Első tanult, és hosszan gyakorolt szakmája a kályhásmesterség - Ő aztán látott tüzet eleget, ami szakmai melléfogásból fakadt, ami gondatlan anyagtárolás volt, és nem sorolom tovább.) Azt mondja nekem, h te Tibi! Tudod, h a fűrészpor is képes az öngyulladásra? Komolyan vettem, mert a műhely felett alszunk, én meg nem tudom jelenleg máshol feltornyozni a fűrészport, mint a ház alatt. Egyebek mellett felhívtam a tűzoltóságot. Ott kapcsolták a tűzmegelőző gurut. Elmondtam neki az aggályomat, és a tanácsát kértem. Türelmesen végighalgatott, és azt mondta, h az apósom jól tudja, a fűrészpor valóban képes az öngyulladásra. Elmondta, h mire kell vigyázni, hogyan kell tárolni a ház alatt. Elmondta az erre vonatkozó szabályozókat, és megnyugtatóan eligazított. Azóta én az instrukcióit betartom, és nyugodtabb vagyok. De teljesen nyugodt csak akkor leszek, ha hivatalosan bejelentett, tűzvédelmis által átvett külső tárolót fogok tudni kialakítani. Tudom, h drága lesz, de most meg az a drága, h nem vagyok teljesen nyugodt. Tudom, h a tűzesetek oroszlánrésze épp a tűzvédelem be nem tartásából ered. És tudom, h a kis kockázatú az nem egyenlő a kockázatmentessel. És a kis kockázat is magában rejtheti a tragédiát. Kockáztatni a rulettasztalnál jó.
    Tudom, gondolják többen is, h én beszélek a kis kockázatról, amikor többször is kocsiba ültem 24 óra folyamatos munka után, és gurultam az autópályán - és azt is szándékom mihamarabb kockázatmentessé tenni - ha beszélhetünk kockázatmentes autóvezetésről egyáltalán.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák