Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz ludsimon #5856 üzenetére

    Háát, Kisfiam, ha Neked ennyitől berág az agyad, és ennyit nehezen viselsz, akkor még kurvasok kellemetlenség vár rád úgy az egész életben, és léptékkel nagyobb kellemetlenségek.

    Figyu, megmondom, mire gondoltam, amint figyelmesen végigolvastalak.

    Szakmát választottál, de nem túl nagy elhivatottsággal. Komoly bért vársz, lehetőleg a szomszéd utcában, és korrekt legyen minden más is. Ahhoz, hogy vállalkozásban gondolkozz, nem fűlik a fogad. Külföldi munka nem zsenát. Nem is ismered még, akivel tárgyalsz, de azt már tudod, hogy "vaskos pénzeket" fog a te verejtékeden zsebre rakni.
    Nos, nem élsz a nagy magyar valóságban. Örülnöd kellene, hogy akad, aki egyáltalán szóba áll veled, és tárgyal arról, hogy alkalmazzon. Munkanélküliség van Fiam, aki munka közelébe férkőzhet - és bármennyire szarért, pittyért, az ma Magyarországon már egyféle rangot jelent. Így van ez Budapesten is, ahol legkönnyebb munkához jutni. Viszont sehol máshol nem is látni egymás hegyén hátán annyi hajléktalant, mint épp a lehetőségek hazájában, az otthonodban. Ma a magyar asztalosok javarészt sínylődnek. Nagyon nagy tévedésben ringatod magad, hogy vaskos pénzeket keresnek ezek az asztalosok. Ha hozzám elszegődsz, és kifizetek neked évente körülbelül félmillió forint bért, kifizetem utánad a munkaadói járulékokat, és te erre azt gondolod, hogy vaskos pénzeket termeltél cserébe, hát úgy kirúglak vazze, hogy a lábad a földet nem éri. Gondolkozz csak el azon pucukám, hogy mennyi munkát kell ahhoz végezned, hogy termelj nekem évi 7-800 ezer forint tiszta pénzt? És ha ennyit termeltél csupán, azon nekem még egy kanyi vasam sincsen, csak a vesződés veled a gyönyörűszép szemedért! Hát menj el vállalkozónak, és termeltesd meg ezt a pénzt tanulókkal! A többi vaskosból pedig élj vígan, boldogan!
    Néven tudok nevezni olyan asztalost, akinek nem sikerült kijutnia külföldi munkára, de bevállalta egy szerény ház hitelét. Amíg kint tudott dolgozni, ment is az élet, de mikor lejárt a szerződése, itt maradt a hitele, és öngyilkos lett. Szerette a szakmát, szépen, jól és gyorsan dolgozott. Magyarul megfelelt a német elvárásoknak. Ehhez több, mint jó szakmaismeret, gyakorlat és hozzáállás kell. Már halott, pedig nem úgy állt a munkához, mint te, nem idegesítette fel az, hogy személyesen kellett a bizalmas információt megbeszélni, s nem telefonon. Két árva gyerek siratja.

    Egy szónak is száz a vége: Mesében élsz, és fingod sincs arról, hogy milyen nehézségek várnak rád, ha vinni akarod valamire. Már apróságokon megtorpansz. A lényegre nincs szemed, ha mutatják, mondják neked a lényeget, akkor sem érted meg. Majd megérted biztosan, amikor már eső után köpönyeg lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • takee27

    csendes tag

    válasz ludsimon #5856 üzenetére

    Igen, pontosan, bár nekem nem csapágy van támgörgőnek, hanem csak egy kis acélkerék.

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz ludsimon #5856 üzenetére

    Üdv!

    Sajnos egyett kell értenem Theby-vel. Ha ennyitől ki akadsz akkor milesz ha már álláskereső leszel? Ha így állsz a dolgokhoz, akkor a harmadik állásinterjú után arra a sorsa jutsz mint a Theby által említet asztalos. Nekem 3 évi küzdelembe került az, hogy kezdjem annak lehetőségét látni, hogy önnálosódjak, mégha ez pillanatnyilag azt is jelenti, hogy határozott idejü alkalmazotti szerződést kötök. Pedig én nem panaszkodhatok, mert van gépparkom, de addig nem sokat érek vele, míg nem találom meg a fizető képes ügyfélkőrt. A mai világban már annak is örülni kell, hogy valaki hajlandó veled szóba állni, annak tudatában, hogy hivatalossan mész oda mint tanuló. Arról meg nem nagyon kell állmodozni, hogy elvégzed az iskolát, és egyből kapsz állást, neked megfelelő fizetéssel, hivatalossan bejlentve, netán még utiköltség térítéssel is. Mert az ilyen ritka mint a fehérholló, és ha van is akkor is csak úgy fogod megkapni, hamár bizonyítottál, és el tudod magad adni. Ami ilyen hozzá állással nem igen fog menni.
    Ha jól emlékszem valaki már írta, lehet én is, de ha nem akkor most írom: örülj neki, ha egy jó szakihoz kerülsz aki foglalkozik veled, és nem csak a söprögetést bízza rád. Akkor vagy jó, amikor a szaki, azt mondja, amikor söprést bíz rád, hogy bocs de nincs más munka. A pénzzel kapcsolatban annyit, hogy örülj neki, hogy nem neked kell fizetni.

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

Új hozzászólás Aktív témák