Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #5584 üzenetére

    "Legutóbb meg egy hasonló de kisebb gépet árultak."

    Ezt is köszönöm. Jó h szóltál, így nem szaladok bele, h meglátom, és bedobom a kosárba. Nincs már nagy türelmem a gépvásárlásokkor paramétereket olvasgatni - kifizetem, lépek tovább.

    1. a kor nem érdem, hanem állapot. Attól, h hamarabb születtem, épp úgy tanulhatok tőled, mert egészen biztos, h van, amiben nagyobb a tapasztalatod, v jobb a rálátásod.
    2. ez a nemalvás dolog részemről sosem passzió, senem virtus, senem kapzsiság. Egyszerűen olykor becsúszik. Fizetnék én ilyenkor, ha valaki elvezetné az autót helyettem ilyen esetekben, de legutóbb is: A párocskám a kezembe nyomott egy nájlonszatyor kaját, h ezt vigyem az útra, mire megkérdeztem, h jó, de hova tegyem? Nem fért be annyi se, nemhogy egy másodpilóta.
    3. ne gondold, h valami dúsgazdag iparossal csevegsz, engem sem vet fel a pénz, azért nem panaszkodhatok. Van mit a tejbe aprítani. Biznisz az valóban van sok, és néha tényleg csak virtusból ragozom, de ez sem tett eddig gondtalanul gazdaggá.

    Alapban egy hótnyugis természetű ember vagyok. A késélen táncolás nem a személyiségemből fakad, hanem a piaci verseny diktálja. Egyszer panaszra emeltem emiatt a szám, és a feleségem csendben lelőtt ezzel: Aki elmegy kurvának, ne sírjon, ha basszák! És nagyon igaza volt. Nincs főnököm, nem fenyeget a munkanélküliség, (olykor) kreatív munkát végzek, alkotok, évente körbejárom az országot többször, tehát kimozdulok cserébe.

    "A fúrót pedig nem kézzel reszeljük, hanem köszörülni szoktuk."

    Köszörűm nekem is van itthon. (Szalagcsiszolóm is, a faesztergának sajna épp elszakadt az ékszíja, pedig az jobb lett volna az oszlopos fúrónál.) Ám átgondoltam a dolgot, mielőtt belekezdtem, és a kézi módszer mellett döntöttem. Tudsz te szabadkézzel úgy köszörülni szerszámacélt, h az köralakhű is maradjon, ki se égjen, és tizedpontos is legyen? Szerintem nem, de ha mégis, hát taníts ki, mert most hirtelenül jól jönne v 3 különböző extra egyedi méretű forstnerfúró, mint pl. 24,2 mm.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák