Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Rohamkukac #16023 üzenetére

    Nekem nem volt sok bajom a videóval, bár csak a cégnél gyors átpörgettem 5perc alatt.
    Én csak sajnálom őket hogy ők is rákényszerülnek, hog yilyen körülmények közt dolgozzanak.
    A balesetveszélyről meg annyit, hogy ez a szakma erről, szól. Sose vagyunk biztonságban és sokszor az rosszabb ha vki totyorog a gép mellett és finomkodik hogy most hogyan vegye el azt a darab lécet onnan, mint hogy odanyúl és elveszi. Ezt a kívülálló lehet balesetveszélyesnek gondolja, de lehet rutinnak is hívni. Ha vki már benne van min 10éve szakmában(vagy inkább ismeri már jól az adott gépet) és persze nem hülye az már rendelkezik olyan rutinnal hogy tudja mit szabad és mit nem.

    Én is csináltam pár éve ilyen profilozást nekem semmi bajom vele.

  • thyeby

    őstag

    válasz Rohamkukac #16023 üzenetére

    Talán kicsit szájbarágósabban kellett volna írnom - bár továbbra is úgy érzem, hogy hasztalanul teszem, ha teszem.

    A high-tech konyha alatt azt kell érteni, hogy azokat az eszközöket és módszereket telepítjük "házi" konyhába, amiket a szakácsok használnak iparszerűen. Ez nem dizájnt jelent. A látszat csak egy velejárója a dolognak, ugyanis az ipari konyhák rozsdamentes anyagokat használnak (s ennél az alumíniumot kevésbé kultiválják). Ezért aztán egy ilyen konyha tele van csillogó fémmel. (kukucskálj hátra egy McDonalds-ban) Elsősorban a higiéniai követelmények miatt van így, de igen fontos szempont a tartósság.
    Most ragadjunk kicsit le a higiéniánál. Ominózus keret kiáll a síkból. Ennek a takarítása gyakorlatilag lehetetlen. Gondolj arra, hogy végigcsorog az ajtólapon mondjuk a kifröccsent tojás. Az szépen megáll (szóbanforgó esetben alá is folyik) ezen a kiálló alu profilon. Első nekifutásra csak szétkenni tudod. A tövébe aztán beleszárad ez a tojás már másnapra. (Bármilyen gondosnak is gondoltad a takarítást.) Innentől kezdve már fogja a további koszt, ami aztán halmozódik.
    Egy üzemi konyhán se idő, se kapacitás nincs arra, hogy ilyen helyekről takarítson a semperger. Neki az a dolga, hogy főzzön, mert abból van a pénz. Ezért aztán olcsóbb is lesz, és hatékonyabb is, ha a konyha berendezésekor, az eszközök, gépek beszerzésekor odafigyel a tuti takaríthatóságra. A takarítás minőségét, mint higiéniai faktort a hatóság komolyan ellenőrzi.
    A külföldi nevet azért írtam, mert azt gondoltam, tudod, hogy egy világszerte ismert vérprofi szakácsról van szó. (Most viszont azt gondolom, hogy ha azt a külföldi nevet bemásoltad volna a google-ba, akkor nem kellene ismétlődnie tovább itt a hsz-ekben. Furcsa nekem, hogy tudod, mi a high-tech konyha, de nem tudod, ki Jamie Oliver.) Biztos lehetsz abban, hogy ez a külföldi úriember nem lőne akkora bakot, hogy olyan csicsára adjon ki pénzt, amiről mi most vitatkozunk. Mert neki aztán csicsára van a legkevesebb szüksége munka közben.
    A high-tech konyha egy hangzatos marketing keresztnév szerintem. Külföldiül, mert az olyan jól eladható. Szószerinti magyar fordítása valami ilyesmi: Magas technológia, élenjáró technológia. Tartalma (ami a lényeg), valami ilyesmi: Házi üzemi konyha. Inkább jelent használható páraelszívó rendszert, rozsdamentes mosogatót, hőkeverős sütőt etc. magába foglaló eszközrendszert, mint dizájnt.

    Nem azt tehát, hogy alumíniummal van élzárva a bútor, és olyan silver dizájn, olyan hájtekes az egész.
    Amiről beszélünk, az jelen volt (volt!) hazánkban is. Emlékezz vissza a régi Lehel hűtőszekrények tetejére, a vonaton a lehajtható kis étkezőasztalkákra, esetleg régi kiszolgálópultokra. Nem mutatkozott sem időtállónak, sem sterilnek. Elmaradt.

    "ugyan ugy tisztántartható mint bár mi más."

    Ezzel a kijelentéssel nem tudok azon túl mit tenni, hogy határozottan cáfolom, és az ellenkezőjét állítom.

    Ha már alu élzárás, itt egy kép:

    Ez tisztán tartható alumínium élzárás. Vitatott megoldásnál az ABS is léptékkel megfelelőbb. De nem arra utaltam, hogy amiről beszéltünk, ez annál modernebb, hanem arra, hogy ez megfelelő, amaz meg nem.

    Árulnak a filmbélihez hasonló alu profilokat. Azok éppúgy hasznavehetetlenek, noha méregdrágák. Mint ahogy árulnak olyan terepjárókat is, amikben nem hogy összkerék meghajtás, meg felező, de még egy árva occó difizár sincs. Nem írják rá, hogy terepjáró, de ugyanúgy néz ki. Kifejezetten a sznobokat célozták meg vele. Telibe is találtak. De attól azt még nem lehet terepjárónak nevezni.

    "Röhögök azon, hogy véditek egymást akármilyen agyatlanságokat hord össze a másik. Kezdem azt hinni hogy a hsz.-ek mennyisége és az ebböl adódó "rangjelzés"-böl vonjátok le hogy ki milyen szakember. Szánalmas ha igy van."

    Erről egy vicc jutott eszembe:
    Bemondja az útinform, hogy óvatosan hajtsanak az autópályán, mert egy őrült szembe halad a forgalommal.
    - Eegy? Miíínd!

    Szembe haladsz itt olyanokkal, akiktől hülyeséget még nem olvastam. És mondasz hülyeségeket.
    Mondok néha magam is hülyeséget - nem is ezzel van a baj. Hanem azzal, hogy leragadsz mellette csökönyösen, s nem hagyod, hogy segítsenek. Jómagam úgy vagyok vele, hogy ha te nem veszed komolyan, amit írok, akkor én miért vegyem komolyan, amit írsz? Látom azonban, hogy kapsz nálam türelmetlenebb fórumtársaktól nálam sokkal türelmesebb hozzáállást.

    A rangjelzést szerintem ne emlegessük. Aki itt rang után sóvárog, az a mi fórumunkat fogja legnagyobb ívben elkerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák