Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Gaumba #15172 üzenetére

    Hátfalnak általában 3mm-es fehér hátfallemezt raknak, ha külön meg van beszélve hogy színazonos legyen a korpusszal akkor olyan lesz. De hogy a munkalaphoz igazítani a színt.. ha a korpusz is olyan akkor ha külön meg volt beszélve akkor ok, amúgy szerintem nem.

    Hogy 18-as bútorlapot tesznek hátfalnak az nem a legszokványosabb de van hogy muszáj, nekem is volt már ilyenem (bár nem egy komplett konyha felső részt, hanem csak egy kiegészítő darabot kellett csinálni)

    A konyha felső részét szilikonnal rakták fel? Ezt valahogy nem tudom elképzelni, biztos vagy te ebben?

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • mdk01

    addikt

    válasz Gaumba #15172 üzenetére

    Így hogy "hátfaldekor" még nem igazán hallottam, de tény hogy azt sugallja amire te is gondolsz hogy rendes dekoritlemezzel lepréselt lapról van szó.
    A sima bútorlappal az a baj hogy azon csak egy vékony réteg van ami egy lakkos felülettel szembe jóval ellenállóbb, de a dekoritos lap nyomába sem ér. Hogy a gyakorlati oldalát nézzük a ráfröccsenő olajat zsírt ha majd elkezded hidegzsíroldóval leszedni egy dörzsis szivaccsal akkor az lefogja neked szedni a laminált réteget is úgy, hogy kifehéredik, de ez történne hidegzsíroldó nélkül is sztem.
    Megpróbáltam rákeresni a Jafholz honlapján ezekre a típusú hátfallemezekre mert ők árulnak 4100X600-as méretbe ilyeneket, és kíváncsi voltam ők hogyan hívják, de feltöltés alatt áll így nem látható. Holnap kíváncsiságból hívd fel őket és kérdezd meg hogy ők hogyan hívják és esetleg kérdezz rá mennyivel jobb az mint egy sima laminált lap, de gyanítom hogy ua. mondják majd amit én. Én is megnézem holnap a cégnél a katalógusba.

    A felragasztással sztem nincsen gond én is valószínűleg úgy csináltam volna. Ha lezárod a panel mögötti részt légmentesen, ha nem, teljesen mindegy mert ha a fal hideg akkor még kicsapódhat a levegőből a víz és bepenészedhet a fal. Ez ellen nem tudsz védekezni csak úgy hogy a falat nem hagyod 10-13 fok alá hűlni, hogy ne csapódjon ki rajta a víz.

    Én a helyedbe megreklamálnám, mert a bútorlap hosszú távon nem megfelelő, csak előtte gyűjts minél több infót. Én a helyedbe megpróbálnám megdörzsölni a szekrény tetején a laminált lapot ahol nem látszik hogy lásd miről írtam.

  • mdk01

    addikt

    válasz Gaumba #15172 üzenetére

    Még vmi csak mielőtt nagyon belemerülsz a reklamálásba.:)

    Sarokkonyha?
    Mennyire derékszög a sarok?
    Van a munkalap és a hátfalpanel találkozásánál vízzáró szegély?

    [ Szerkesztve ]

  • Rohamkukac

    csendes tag

    válasz Gaumba #15172 üzenetére

    Amivel szigetelték az kb. Ilyen szinazonos tömitö
    Ha "nagyobb" mennyiségben hagyták meg a sarkokban, akkor soha nem fog megszilárdulni. A ráirt "csiszolható" -ság és ezért keményre megkötés, nagyon vékony rétegnél érvényes. Saját tapasztalatom hogy ezek a szinezett tömitök sokkal gyengébbek mint az acetát (erös szagú) vizálló szilók.

    A konyhai hátfalként betett bútorlapot (akármennyire szigetelték) ajánlatos minél hamarabb kicserélni vagy ráragasztani dekorlemezt. ahogy fentebb irták.
    Nem tom milyen szin a bútorlapod amit hátfalként tettek be, de ha mélynyomott mintás, akkor pláne kezelhetetlen tisztitásnál.
    Esetleg tudnál egy fotót ide betenni a munkalap és hátfalról? Lehet ugy több infót tudunk mondani. Fényes vagy matt az a bútorlap? irtad hogy ugyan olyan szinü mint a munkalapod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák