Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Szerintetek milyen hálózati lejátszó passzolna egy olcsó HD-Ready plazma mellé?

    Nem kell beleférnie egy 2.5"-os HDD-nek se, és igazából még USB sem szükséges (a HDD-t inkább a routerre kötném), csak egy 10/100-as ethernet, egy HDMI kimenet kell, és hogy elég magabiztosan játsszon le "bármiféle" (akár agyatlanul kódolt) DVD 5-9 méretű mkv-ba dobozolt H264 filmeket hálózati meghajtóról is.
    Egy optikai SPDIF kimenet sem ártana, de nem kritérium, ha sikerül olyan TV-t találnom ebben a kategóriában, ami tudd DD/DTS passthrought-t HDMI-ről a saját SPDIF kimenetére.

    Lehet kifutott modell is, ha ehhez mérten értelmes áron szerezhető be használtan. Sőt, igazából minimalizálni próbálom a költségeket, mert félő hogy gyakorlatban kihasználatlan lesz a cucc. (Szülőknek kell új TV és e mellé dobnám le, hogy ne csak digitális SD csatornákat nézzenek, ha már minimum HD-Ready felbontásúak a TV-k, amiket ma kapni, hanem néha valami használható minőséget is csaljanak ki belőle.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz gulyasa #14306 üzenetére

    Milyen előrelátható NAS lejátszási problémákra gondolsz?
    Ezek elkerülhetőek a lejátszó megfontolt kiválasztásával, vagy maga a NAS a gáz? Arra figyelnék, hogy a router elég gyors NAS-ként viselkedjen (legyen benne valami értelmes sebességű CPU és némi RAM).

    Azon a HDD-n alapvetően csak a lejátszóhoz szánt filmek lennének. Épp csak azért lenne mégis inkább NAS, hogy ha a lejátszó úgy is eléri, akkor miért ne legyen kicsit flexibilisebb, és akkor talán egyéb célokra is jól jön néha az a NAS. (Pl. akkor is közvetlenül haza tudjak magamnak küldeni neten apró fileokat, ha nincs itthon bekapcsolva egy PC sem.)

    Ja, gondolom, hogy mindegyiken van legalább egy USB. Amiatt emeltem ki hogy egyáltalán nem szempont, ha egytől több is van, mert aktívan egy sem kell (vagy max egy).

    Nem is az égető, hogy optikai és nem koax, csak hogy legyen SPDIF. Mert láttam már olyat is, amin nincs. (Nem vagyok teljesen hülye a lejátszókhoz, de én általában közép és felső kategóriásokkal szoktam összefutni, ide viszont olcsó megoldás kéne, amikkel nem találkozom így nem ismerem a gyengéjüket).

    Azért függ össze a TV-vel, mert egyszerűbb és szebb, ha a TV-ig HDMI-n megy a hang a lejátszóba, majd onnan SPDIF-en az erősítőbe. Kényelmesebb, ha felváltva használják a TV-t a beépített tunerrel (TV adás) és a lejátszóval. Főleg, hogy ha csak egy SPDIF bemenet van az erősítőn. (Mondjuk az lesz a következő komponens, amit kiválasztok. A TV az ami indulásképp lebeg, a routert már kinéztem, most lejátszó és ami marad azt majd elköltöm a hangra.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Peak #14309 üzenetére

    Akkor ez a rész nem volt elég nyomatékos: minimális összegből. :DDD
    Tehát vagy a lejátszóra lesz kötve, vagy a routerre. Külön NAS-ért nem fizetek, mert nincs rá kifejezett szükség, csak gondoltam ha mindegy hova dugom a HDD-t, akkor inkább a routerre, mint a lejátszóra.
    Elég ha van olyan gyors, hogy leperegjen róla egy DVD5 méretre kódolt 90 perces film. Ha ezt teljesíti, onnantól minden kilobit/sec csak ajándék. :P
    Így sem lesz jó? Ahogy a router topicban érdeklődtem ehhez elég gyorsak.
    Vagy elszámoltam és a várható 10-20 Mb/s az nem megabájt, hanem megabit? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Noha kvázi eldőlt már a kérdés, hogy mit veszek a szüleimnek (egy régi ismerősöm kedvező áron lemondott egy ASUS O!Play-ről :R), azért elkezdett érdekelni, hogy egyébként mi a legolcsóbb (legrégebbi, ~2009-es alapmodell, amit már elég olcsón adnak használtan) Sigma Design SoC-ra épülő hálózati médialejátszó (ami hasonló képességekkel bír, mint az említett O!Play, csak nem Realtek -> már csak úgy puszta kíváncsiságból is, illetve ha esetleg mégis zavarná majd a szüleimet a 23.976<-vs->24.000 szaggatás, amitől nem igazán félek, mint hogy valószínűleg a TV sem tud majd 96Hz-et :DDD)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés