Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BMájki

    újonc

    válasz c4 #44328 üzenetére

    Igazából mondjuk úgy, hogy "fél-vájtfülű" vagyok. Tehát nem igényem milliós nagyságrendű Hi-Fi berendezések, Marantz és "társai" beszerzése, azonban egy jó dinamikájú, szép hangzású hangrendszeren szeretem a kedvenc zenéimet - és a filmeket is persze - hallgatni.

    Jelenleg egy Pioneer VSX 329 5.1 erősítő + egy Harman Kardon HKTS 5 5.1 hangfalszett látja el eme szolgálatot, nekem ennek a hangzása teljesen megfelelő. Hogy maradjunk a zenénél: a forrást vagy a laptop biztosítja HDMI kábelen keresztül, vagy a TV belső médialejátszója (USB csatlakozójára kötött winyóról), ez esetben pedig optikai kábel viszi át a jelet az erősítőbe. (És épp erről van szó, hogy az utóbbi megoldás esetében - például - az Mp3 fájlok váltásakor van egy igen jelentős, 1...1,5 másodperces csend, amíg a lejátszó elkezdi kibontani/bufferelni/ "nem-tudom-mit-csinálni-még"... a fájlt.)

    dgyuri0123: "Még valami.... zenehallgatásra csapnivaló lesz a Dune 102, de a Med600 is."

    Ezt kifejtenéd bővebben, miért gondolod így? Érdekelne!

    (Csak megjegyzésként: az eddigi zenei gyűjteményem úgyis Mp3-ban van meg, nem hinném, hogy egyik napról a másikra mindent "flac-re" cserélnék, de nem is igazán célom. Nekem a TV médialejátszója által átküldött digitális hangjellel sincs semmi "bajom" - amikor szól... ;) A zenék nagy többségét úgyis "sima" sztereó módban fogom hallgatni ezután is, és Mp3 formátumú forrással...)

    Köszi még egyszer. :)

    A hangszínt hanglétráról festik a hangfalra...

Új hozzászólás Aktív témák