Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    válasz blakey #63996 üzenetére

    becsülettel visszaolvastam 200 hsz-t, de csak bonyolódott a helyzet. :) manapság nincs időm sajna beleásni magamat a témába, ezért reménykedem, hogy néhány tömör mondatban segítetek megérteni és választani. :)

    például ez. hogy PCM hang vagy HD, ahogy itt írod (bitstream vs LPCM vagy mi volt, amit az ATV 4K tud), itt mi a gyakorlati különbség minőségben?

    talán egyszerűbb, ha leírom, mik az igényeim és mik a meglévő hardvereim, és akkor ti, a tapasztaltabbak tudtok nekem ajánlani. :) legalábbis remélem.

    - Mac-en dolgozok, hackintosh és macbook van itthon, illetve iphone, a Windowst csak ritkán kapcsolom be játszani egy kicsit ünnepnapokon kb. :D, tehát filmezéshez nem fogom azt bekapcsolni
    - van egy 2018-as Samsung Q7FN tv-m, 10 bit, 4k, HDR (a Samsung HDR10-et támogat), szeretném, ha a médialejátszó ezeket kiszolgálná, a tv sajátja egyáltalán nem rossz, de van limit
    - a házimozi erősítő egy régebbi Denon avr1610, 4K-t nem tud (de a képet nem is lövöm át rajta, csak a hangra használom), dolby true hd-t és dts hd-t tud, nem tervezem frissíteni, elegendő, nincs moziszoba
    - 5 hangfal van, mélynyomó - egyelőre - nincs, de annyira nem hiányzik, a nagy Tannoy hangfalak adnak elegendő mélyet, elvagyok vele (tudom, más)

    ami nekem fontos, amire szükségem van filmnézéshez, képernyő előtt létezéshez:
    elsősorban a kényelmes kezelhetőség, jelenleg külső vinyózok & pendrive, rmásolom az mkv-t, tv-be bedug, lejátszik, örül. amikor nem örülök, az akkor van, amikor csak DTS hangja van a filmnek, mert azt a Samsung nem fizette ki, hogy rohadjon meg, nem támogatja, az említett beépített mp itt elhasal.
    leginkább ezért gondolkodom most egy médiaplayer beszerzésén. NASom nincs egyelőre, tehát ha jól gondolom, olyan eszköz kell, ami támogatja a MacOS rendszerét, ha hálózatból szeretnék lejátszani. ezen a ponton gondolom az Apple TV 4K előrelép, mint lehetséges alternatíva :D
    ahhoz viszont nem olcsó, hogy csak a DTS hangért megvegyem, bár tény, hogy illeszkedik az Apple rendszerbe, másra is tudom használni, ezért meggondolandó (a Dolby Atmos hiányát túlélem, egyébként sincs high end audiorendszerem, ez az LPCM hang dolog meg nem tudom, mi is pontosan)

    egyéb alternatívák mik lehetnek, ha maradok a külső hdd-s megoldásnál mondjuk, de kép- hangminőségben igényeim vannak, mert azért az is fontos, ha már vettem egy korrekt tv-t.

    elgondolkozom továbbá azon, miért is kell nekem olyan eszköz, ami támogat ilyen-olyan hangformátumot, ha egyszer az erősítőm is tudná dekódolni a DTS HD-t és egyebet. ez lenne az említett HDMI passthrough? tehát az m.lejátszó át is kell hogy engedje a jelet az erősítőnek dekódolásra? vagy ha nem képes HDMI PT-ra, akkor blokkolja? vagy hogy van ez, ezt a részt nem igazán értem...

    előre is köszönöm, ha válaszoltok!
    :R :R

Új hozzászólás Aktív témák