Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaboca66

    csendes tag

    válasz yamshee #5233 üzenetére

    lassú a kis kütyü, nem erre való

    Lassunak valoban lassu kicsit, de hat nem rohanunk sehova :D . Ha belegondolsz, ~15 eve egy atlagos PC se volt gyorsabb, megis hogy elvoltunk veluk.

    Igazán berakhattak volna vmi olyan chipet ami hw-sen kezeli a perifériákat és nem kell itt mindent 1 csippel megoldani

    Ez igaz, csak az valoszinuleg joval dragabb lenne. Igy is boven sok az eredeti celnak, nem veletlenul "fejlesztettek" tovabb a V2-re.

    A memória folynton elfogy

    Miota a swap particiot megnoveltem 256 MB-ra, azota nem tapasztaltam memoria elfogyast, igaz, nekem csak torrent, lighttpd meg szamba fut rajta.

    vas meg kevés egy nagyobb torrenthez

    Transmissiont hasznalok ClutchBt webfelulettel.Volt mar dolga olyan torrenttel, amiben ~1100 fajl volt, meg olyan torrenttel is, ami ~15GB meretu volt. Mindkettot tokeletesen kezelte.

    Szóval rútert akarok építeni

    En ebben az esetben az embedded alaplapok kozott neznek szet. Kulcsszavak: mini-ITX, nano-ITX, VIA C7, VIA Epia, AMD Geode, Intel Atom. A mini-ITX alaplapok 17x17 cm-esek, az eleg baratsagos. Ha a fogyasztas nem erdekel, akkor az Intelnek meg az AMD-nek is vannak normal Pentium, illetve Athlon processzorhoz is ilyen alaplapjaik. De ha kis fogyasztas is kell, akkor Epia, Geode. Mivel ezek x86 processzorok, ezert barmit futtathatsz rajtuk, ha tamogatjak az alaplapi csipkeszletet, akar valamilyen BSD-t is. Vannak olyan lapok is, amikre switch is van integralva, vagyis idealis router alap.
    A wireless-bolt.hu arul ilyesmit, meg meg biztos sokan masok is. Azert ne lepodj meg, ha csak az alaplap ara duplaja lesz a WL500GP aranak, a teljesitmenyt meg kell fizetni :D . Nemelyikben van integralt VGA vezerlo is :K . Jellemzoen 10-25W koruli a figyasztasuk.

    ha építek milyen fw-t érdemes rá rakni?

    Oooooo, fw, mint firmware, vagy fw, mint firewall? Ha firmware, es a fentiek kozul valami, akkor szerintem valami lightos linux disztrib, es azon mehet torrent, barmi.

    Persze, lehet massal is probalkozni, biztos vannak egyeb megoldasok is, en azert az ismert platformot valasztanam inkabb, mint valami egzotikus hardvert.

    Udv.Csaboca.

Új hozzászólás Aktív témák