Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vegha

    senior tag

    válasz Vegha #20860 üzenetére

    Kár volt a tegnapi kategórikus kijelentésem. Próba alapon kihúztam egész estére a routert. A hdd ugye csak usb-n keresztül kap áramot, így az is pihent egész éjjel. Most beindítottam őket újra. Router szépen fel is állt, de a hdd aggasztó hangot adott: nyikk. nyikk. nyikk. nyikk. nyikk... Mivel nincsen más mentésem a rajta lévő ca. 400 GB anyagról, ezért reggeli kávénak tökéletesen hatott (bár a vinyó még garis). Notebookra átdugva normálisan elindult a vinyó. Ugyan W7 alatt az adatokat nem tudtam ellenőrizni (valami linuxos FS van rajta ha jól tudom), de megnyugodtam, hogy valószínűleg a hdd-nek nincsen baja.
    Megnyekkent volna az USB a routeren ? Kipróbáltam másik slotban, ott is azonnal nyivákolt. Kipróbáltam Y-kábellel, azzal most jól üzemel (kb. 10 perce). Hosszabb tesztnek most nem tudom alávetni, mert ma elutazok. Addig is tudnátok segíteni a matekolásban ? Táphiba lenne ? Vagy csak átváltott USB 1.1 módba ? Melegedést továbbra is kizárnám, hiszen egy egész éjszakát pihent.

Új hozzászólás Aktív témák