Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lafaty80

    őstag

    válasz lafaty80 #5 üzenetére

    Most nézegetek róla videókat, elég vastagnak hat a telefon, vagy csak én látom annak? :D

    Cuccaim: https://kit.co/lafaty

  • General Salee

    tag

    válasz lafaty80 #5 üzenetére

    Én Sony Z1 Compact -ról váltottam.

    Első benyomások:

    Anyaghasználat: Hááát érdekes. A fémhatású műanyag díszcsík számomra kissé gagyi benyomást kelt. A hátlap kifejezetten kellemes tapintású, ellenben a zsíros kéz lenyomatot hagy rajta, emiatt egy idő után kissé "koszos" érzetet kelt. (Itt megjegyezném, hogy a leszedhető hátlap ellenére az akksi szerintem nem cserélhető)

    Design: Szerintem a telefon és a Dokkoló is meglehetősen vastag, már-már SZTK stílusú keretet kapott. Emiatt sokkal nagyobbnak tűnik mint amilyen valójában, nem segít rajta az se, hogy a telefon és emiatt a dokkoló is, meglehetősen vastag és nehéz. A dokkolót telefonnal együtt egy kézben tartani elég nehéz emiatt. A pozitívum a dologban, hogy a vastagabb keret miatt, könnyebb megmarkolni és tartani a dokkolót annélkül, hogy összetapizná az embör a kijelzőt.

    Kijelző: Egy szóval: Gyönyörű. Kicsit bővebben: A feleségemnek LG G2-e van. Számomra az az "etalon". Az érzés kicsivel pozitívabb, ami a fényerőt és az olvashatóságot illeti. Ez igaz mind a telefonra, mind a tabletre.

    Sebesség: Szerintem ezen a szinten, már nincs sok különbség a többi versenyzőhöz képest. Sőt meg merem kockáztatni, hogy a Note 4-en és az S5-ön kívül nem sok telefon gyorsabb nála. Bár ez szubjektív. Érzésre hozza a hasonló CPU-val szerelt Z1C szintjét, pedig annak "csak" 1280*720 képpontos kijelzője van. Akadással, csak az origi szoftverrel találkoztam, de az SW upgrade megoldotta.

    Hang: Dokkolóval nagyon állat. Nem is gondoltam volna, hogy a sztereó hangszóró ennyit tesz hozzá az élményhez. Telefonnal, átlag feletti. Tiszta, hangos. A hangszóró a telefon hátlapján van, úgyhogy zsebbe rakva halkul...

    Akku: 1 nap után nem nyilatkoznék, pláne, hogy még nem "laktam" be a készüléket, de... Azt hiszem kifogtam egy gyári hibás darabot. Ma konkrétan 1/2 nap alatt csumára merült a telefon. Átlagos használat mellett. Még csekkolom az akksi használatot ha töltőhöz juttatom a telefont. Meglássuk.

    Egyenlőre ennyi.

    Összességében nem bántam meg a cserét (az akku probléma lehet az én hibám is), az idő majd eldönti jó választás volt-e. Mindenesetre mókolás szempontjából biztos nem a legjobb alany , mert ahogy elnézem nagyon gyér a felhozatal az xda-developers oldalon a témában...

    Zs.

  • PPeter68

    csendes tag

    válasz lafaty80 #10 üzenetére

    Fotózás:
    Én egy Sony S -ről váltottam. Az akkor (>2 éve)a Sony zászlóshajója volt.
    Szintén 13mp kamera - de én utáltam...
    Fókuszáláskor tökéletes képet az exponáláskor mindig elrontotta.
    Ebben is egy 13 mp hátoldali kamera van - de több nagyság rendel jobb képeket készít.
    Itt nem törnék pálcát - mert azóta eltelt >2 év - és a fejlesztések nem álltak meg.
    Így az volna az igazságos, ha egy mai versenytárssal tudnám (de nem tudom) összemérni.
    Szerintem a liga tagjai lehetnének Samsung S5, LG G3, ipone 6 ? (az apple gyengébb hw-ből is - 8mp - jót készít)
    Az minden esetre sokat elárul, hogy UHD (4K!) videóra képes - bár ezt sem tudom tesztelni...

    Tábla:

    A valóban 9" táblára 10" bugyit kell venni - ahogy Írtátok - a keret miatt.
    A vastag keretbe bujtatott kétoldali hangszórónak kell a hely.
    De nekem azért is bejön, mert van egy Samsung táblám, aminek - iparági trendnek megfelelően - vékony kerete van. Csak úgy tudom fogni, hogy a hüvelyk ujjam ráfog a kijelzőre - mely azt a legrosszabb pillanatban érzékeli.
    Többször léptem ki (akaratom ellenére) mentés nélkül alkalmazásokból.

    A telefon oldalán szál csiszolt "műanyagot" én acélnak vélem - de lehet, hogy csak gyenge az anyagismeretem...
    A kijelző magában is kifogástalan - de ezt még feldobja a gyors indítás között található "olvasási mód" bekapcsolása.

    Akkumulátorok:

    az első feltöltés után én is azt tapasztaltam a telefonnál, hogy gyorsan merül...aztán ez normalizálódott.
    Ma azt is tudni vélem, hogy miért.
    A WiFi... ha az be van kapcsolva akkor fogy az aksi - mindegy hogy milyen a jelszint.
    Mivel az első napokban állandóan ment (folyamatos frissítések - megszokott appok letöltése).
    Azt is észrevettem, ha éjszakára bekapcsolva hagyom a wifi-t 20÷25% ponttal esik a töltöttség.
    Ha ki van kapcsolva akkor ez ~2% pont.

    Most megnéztem a tábla+telefon töltöttséget:

    A táblába dugott telefont együtt 100%-ig (mindkettőt) töltöttem.
    Használatkor (már töltő nélkül) tábla és a telefon is merül (persze nem azonos ütemben)
    Ennek oka (talán) hogy a tábla csak azokat a funkciókat látja el energiával amiket át tud venni (pl:kijelző)
    de (pl.:) nem képes a wifi-re - így az továbbra is a telefon aksiját meríti.

  • General Salee

    tag

    válasz lafaty80 #14 üzenetére

    A t-s telefonoknak ezüst a kijelzőkeretük. És igen. Ez bizony műanyag. Lehet látni abból, hogy a négy sarkán, a lekerekített rész közepén, van egy-egy függőleges csík. Ez az öntőszerszám nyoma lesz.

  • Xpod

    addikt

    válasz lafaty80 #52 üzenetére

    Passz, nekem kicsit furcsa volt.

    Tegnap reggel 7- kor vettem le a töltőröl, ma délután 4-kor raktam fel, mert 28%-on volt. Ez idő alatt volt 4-5 db 10 perc körüli telefon, folyamatos wifi kapcsolat, kb 3 óra youtube, kb 1 óra net wifiről, fél óra mobilnet. A youtube és a net tabletként volt használva, de nem töltötte a telefont.

    Szombaton próbálgattam a kamerát, de szerintem nem voltak jók a fényviszonyok, túl kontrasztosnak tűnnek a képek.

    Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Új hozzászólás Aktív témák